www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedala De Sustain...


Guest minm01
 Share

Recommended Posts

Guest minm01

Sunt incepator... "cant" la chitara de asta iarna si fara profesor... Am inceput pe electrica, una ieftina, asta desi stiam ca e mai greu asa, dar dragostea mea mare care m-a determinat sa incerc o chitara electrica a fost Pink Floyd.

 

Acum mi-am luat o pedala de sustain si are o mufa jack mare. Problma mea e ca eu in amp nu am decat o mufa mare si in chitara la fel si nu am idee unde sa bag sustainul. Va rog sa ma lamuriti si pe mine de ce mai e nevoie ca sa pot sa folosesc pedala. :) Multumesc mult de tot.

 

Andrei.

Link to comment
Share on other sites

Sunt incepator... "cant" la chitara de asta iarna si fara profesor... Am inceput pe electrica, una ieftina, asta desi stiam ca e mai greu asa, dar dragostea mea mare care m-a determinat sa incerc o chitara electrica a fost Pink Floyd.

 

Acum mi-am luat o pedala de sustain si are o mufa jack mare. Problma mea e ca eu in amp nu am decat o mufa mare si in chitara la fel si nu am idee unde sa bag sustainul. Va rog sa ma lamuriti si pe mine de ce mai e nevoie ca sa pot sa folosesc pedala. :) Multumesc mult de tot.

 

Andrei.

 

Teoretic pedala ta de sustain ar trebui sa aiba doua mufe.Un INPUT si un OUTPUT.In cazul acesta ai avea nevoie de doua cabluri: unul care iese din chitara si intra in INPUT in pedala si unul care iese din OUTPUT din pedala si intra in amp.

Link to comment
Share on other sites

Guest minm01

úhm... e posibil sa am pedala de orga ? :)

Are 0 gauri in ea... are doar un cablu care iese si ATAT :) returnez?

Edited by minm01
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau dar te-ai pacalit, aceasta pedala este pentru keyboards, la chitara nu iti va fi de nici un folos. Ar trebui sa o vinzi cuiva care are clape.

 

Pentru ceea ce iti doresti tu ai avea nevoie de asa ceva: http://www.ehx.com/products/big-muff-pi

Este pedala pe care a folosit-o si David Gilmour.

Link to comment
Share on other sites

Guest minm01

Multumesc mult pentru ajutor. O sa vad ce fac cu ea... O sa imi iau un procesor calumea acum din Germania :) Si o "auxiliez" la ala :).

 

 

 

 

PS: Imi place mult pagina de wiki de la RGC :)

Edited by minm01
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.