www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[servicii] Lectii De Chitara Bucuresti


Guest Stormbringer
 Share

Recommended Posts

Guest Stormbringer

FII Binevenit la "SCOALA DE ROCK". Visul tau poate deveni REALITATE.

Descopera-ti talentul si valentele patrunzand in tainele unui instrument ce a creat legende.

 

1. Vei invata notiuni teoretice de baza fara de care nu poti ajunge la maximum 1/3 dintr-un chitarist mediu.

2. Vei deprinde cunostiintele despre instrumentul acustic si electric avand

posibilitatea sa cunosti si sa te orientezi spre genul de muzica dorit:

- classic

- rock

- blues

- blues

- jazz

- hard rock

- metal

- folk

- pop

- fusion

3. Vei beneficia de amplificare si orice alta logistica necesara desfasurarii cursului.

4. Sedintele se vor tine INDIVIDUAL, fiecare cursant beneficiind astfel de toata atentia cuvenita.

5. Lectiile se vor desfasura la domiciuliul meu zona Piata Kogalniceanu.

6. O sedinta:

- are un timp alocat de 2H

- Costul este de 50 RON

7. Pt detalii suplimentare contacteaza Eddie Teodorescu tel: 0721474609

8. Foarte IMPORTANT:

- NU EXISTA SUB NICI O FORMA LIMITA DE VARSTA PT A INVATA SA CANTI!!!

- Tot ce iti trebuie este SERIOZITATE si DETERMINARE.

Link to comment
Share on other sites

asta cu scoala de rock mi se pare cumva lipsa de imaginatzie, pai care cum vede un film acum ca tzaranii care se uitau la filmele cu furios si iute si dupa plecau sa ambaleze cojile prin orash, cum ii vine o idee geniala, oare noi aici in Ro nu putem sa avem pic de imaginatzie? trebuie sa copiem tot ce vedem la televizor sau in filme? daca eu ca tzaranu ma uit la un film cu Van Dame, ma apuc dupa sa fac scoala de Sport Sangeros?

Link to comment
Share on other sites

Guest a_punker

ultimele 2 posturi sunt pe putin stupide, deci oameni buni , cand ceva..va plangeti ca nu este la noi si nu se face, si cand se face "aaa da asta e naspa mie numi place , ca e copiata ideea ca is prea gay" , p[arca sunteti tampiti,nici voi nu stiti ce vreti. @ Frumoasa initiativa tine'te de proiesc si nu lasa mascarici ca astia sa te traga in jos :), ei vorbesc din experietele lor neplacute de , cum ziceau si ei , tarani, respectiv labari.

Edited by a_punker
Link to comment
Share on other sites

Guest thurston_moore_tm
ultimele 2 posturi sunt pe putin stupide, deci oameni buni , cand ceva..va plangeti ca nu este la noi si nu se face, si cand se face "aaa da asta e naspa mie numi place , ca e copiata ideea ca is prea gay" , p[arca sunteti tampiti,nici voi nu stiti ce vreti. @ Frumoasa initiativa tine'te de proiesc si nu lasa mascarici ca astia sa te traga in jos :) , ei vorbesc din experietele lor neplacute de , cum ziceau si ei , tarani, respectiv labari.

 

se pare ca daca 2 sunt prosti si nu stiu ce vor, tu chiar esti tampit ca te bagi aiurea in seama.

Link to comment
Share on other sites

punkere, eu sincer sunt satul peste tot pe unde ma uit sa vad numai cacaturi copiate de dincolo, la televizor toate emisiunile sunt plagiate si copiate pe fatza, pe mine deja ma streseaza sa vad cum se imita tot cacatul de dincolo fara ca macar sa-l adaptam la felul nostru de a fii, deci clar ca aparitzia scolii de rock la catziva ani dupa aparitzia filmului cu acelashi nume, mi se pare o tziganie si o prosteala pe fatza, oare atata de lipsitzi de imaginatzie suntem incat sa nu gasim si nou macar un nume mai mioritic? eu nu am cerut niciodata asha ceva si nu m-am plans niciodata pentru ca nu exista asha ceva, deci te rog frumos sa-tzi vezi de conserva de fasole cu carnatzi si sa nu te mai bagi ins seama si sa ma faci pe mine tampit, a fost punctul meu de vedere legat de chestia asta mi l-am spus, daca ai si tu unu fa la fel dar vezi-tzi de gashte legat de persoana mea, ca asha de departe totzi ciumpalacii vorba lu Badea ave-tzi tupeu, dar daca am fii la o discutzie fatza in fatza ai trece in tacere si cu capul plecat in alta directzie fara sa ma mai faci tampit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest alpha void
punkere, eu sincer sunt satul peste tot pe unde ma uit sa vad numai cacaturi copiate de dincolo, la televizor toate emisiunile sunt plagiate si copiate pe fatza, pe mine deja ma streseaza sa vad cum se imita tot cacatul de dincolo fara ca macar sa-l adaptam la felul nostru de a fii, deci clar ca aparitzia scolii de rock la catziva ani dupa aparitzia filmului cu acelashi nume, mi se pare o tziganie si o prosteala pe fatza, oare atata de lipsitzi de imaginatzie suntem incat sa nu gasim si nou macar un nume mai mioritic? eu nu am cerut niciodata asha ceva si nu m-am plans niciodata pentru ca nu exista asha ceva, deci te rog frumos sa-tzi vezi de conserva de fasole cu carnatzi si sa nu te mai bagi ins seama si sa ma faci pe mine tampit, a fost punctul meu de vedere legat de chestia asta mi l-am spus, daca ai si tu unu fa la fel dar vezi-tzi de gashte legat de persoana mea, ca asha de departe totzi ciumpalacii vorba lu Badea ave-tzi tupeu, dar daca am fii la o discutzie fatza in fatza ai trece in tacere si cu capul plecat in alta directzie fara sa ma mai faci tampit.

 

N-am putut sa ma abitn, dar chiar atat de mult conteaza numele pentru tine? Foarte bine ca se cheama 'Scoala de Rock'! Crezi ca ideea originala a apartinut celui care a ales numele filmului 'School of Rock'? Incearca sa vezi mesajul mai mult in esenta si nu te mai lega de prezentarea serviciului (cu toate ca, trebuie sa recunosc, FII Binevenit la "SCOALA DE ROCK". Visul tau poate deveni REALITATE. este cam pueril). Uite cum am facut (inclusiv eu) un sir de post-uri cam off-topic..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.