www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce V-ati Lua Daca Ati Avea Bani Destui ?


varu' maftei
 Share

Recommended Posts

Deci:

 

Chitari: Ibanez UV7 black, cu doze active EMG707 sau Schecter Jeff Loomis.

pt blues, un Fender Stratocaster David Gilmour.

Head: Engl special edition plus 2-3 pedale BOSS si e totul ok, cabinete mesa boggie.

pt blues un Fender Twin Reverb, pe cat posibil sa fie primul model scos pe piata :):D:d

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Mi-as lua un stratocaster Gilmour-signature :). Am deja tremolo bar-ul scurtat, imi mai trebuie niste doze EMG DG signature (mi-ar mai trebui si o pereche de maini coborate de pe Muntele Olympus, dar asta mai greu :)).

 

Cat despre amp, mi-as lua un Marshal JCM800, dar sunt destul de multumit cu pod-ul care il am acum.

 

Also:

 

ruudheij.jpg

 

*drool* Si in poza asta ma refer la AKS Synthi-ul din dreapta care se vede jumate. :)

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

mai presus de cuvinte :)

Mi-as lua un stratocaster Gilmour-signature :) . Am deja tremolo bar-ul scurtat, imi mai trebuie niste doze EMG DG signature (mi-ar mai trebui si o pereche de maini coborate de pe Muntele Olympus, dar asta mai greu :) ).

 

Cat despre amp, mi-as lua un Marshal JCM800, dar sunt destul de multumit cu pod-ul care il am acum.

 

Also:

 

ruudheij.jpg

 

*drool* Si in poza asta ma refer la AKS Synthi-ul din dreapta care se vede jumate. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

un esp de la customshop si un marshall... nu sunt hotarat... jcm2000... sau jcm900... sau dsl cu 4 channel-uri...ramane de vazut

Link to comment
Share on other sites

Guest darklord

eu tot o chitara jackson as lua unu si mai bun decat cea pe care o am ...ca stiit ce se zice : "exista 2 feluri de chitaristi,aia care canta pe Jackson si aia care vor canta pe Jackson " :)

Link to comment
Share on other sites

Eu as lua un Kramer Peacer,este un vis,dar poate in viitor o sa achizitionez.Iar amplificator un Marshall JMC900 + 4*12 cab.

 

 

 

 

eu tot o chitara jackson as lua unu si mai bun decat cea pe care o am ...ca stiit ce se zice : "exista 2 feluri de chitaristi,aia care canta pe Jackson si aia care vor canta pe Jackson " :)

 

Iti plac chitarile Jackson? ce fel de model vrei sa cumpari?

Link to comment
Share on other sites

Guest darklord

Pai nu's sigur inca... da ma voi interesa mai bine de optiuni ...numa sa am bani:))

 

ca momentan tre sa iau ori un combo cun ori un cabinet si inca lista i lunga :)

Link to comment
Share on other sites

#1 : Mesa Roadking II + Moser Custom Shop Spawn + Red Star HAVOK cab.

#2 : Mesa Boogie Mark V + Gibson Voodoo LP.

#3 -amp backups- : VOX AC30 / Komet [credit George for showing me this] / Trainwreck [credit George for showing me this] / Bronx [credit Rares for showing me this]. -btw ambele Mesa de mai sus sunt Dual rectifier]-

#4 -guitar backups- : ESP EX alb + hardware negru / Gibson Explorer [voodoo, alb sau negru] / ESP Horizon NT-II / Driskill Custom Wolf / BCRich Beast IT / BCRich Assassin QX6/FX6 / BCRich Eagle CD / BCRich Warbeast WMD

M-am razgandit. Imi iau atelierul unui lutier, complet cu lutier si apprentices, pentru chitara si un atelier complet cu ingineri pentru amp. Nyah, beat that.

Link to comment
Share on other sites

mai presus de cuvinte :)

 

Eu mi-am propus sa nu mai cumpar chestii o perioada si sa adun bani sa-mi iau intr-o zi un Minimoog sau Korg MS-20. Atunci pot sa mor fericit. Din pacate mi-am luat la revedere de la plan cand am vazut un lapsteel frumos la magazin acum cateva zile. :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hmm...

 

Pai visele mele cele mai umede (in materie de chitara, evident) suna cam asa:

Chitara - Jackson SL2H Soloist Left-Handed Snakeskin

Amplificator - Fender Vibro Champ XD (serios acum, 5 W de tube amp clasa A mi-ar umple camera mai mult decat destul)

Procesor - Digitech GNX4

 

Now, it's time to stop dreaming and start playing! :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...

2 steinberger din grafit 100% cu tempered fretboard din otel rezistent, transcapo si transtrem 8->

prima cu variaxe incorporat 6000-8000 euro

a II-a cu 3 humback

1 Ghibson SG-3 3000 euro

1 fender strat SVR 3000 euro

Un poweramp pe lampi si si niste cabinete cu celestion 8000 euro

TC Electronic G-System 2000 euro

O grama de pedale de overdrive si distorce 1000 euro

Si un loc unde pot sa exersez cu sculele date la maxim in liniste si pace :lol: 15000 euro

You hear me Santa? ;:lol: 40.000 euro doar :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.