www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce V-ati Lua Daca Ati Avea Bani Destui ?


varu' maftei
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Se pare ca n-ai citit primul post ca sa vezi despre ce e vorba.

 

Fractal Audio Axe FX 1 sau 2.

Dementiale. Si perfecte pentru home recording.

Fractal are urmatoarele modele Axe fx: Standard, Ultra si II. Axe FX1 nu exista.

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-as lua o chitara electroacustica buna, una din gama de top/pro. Si lectii de chitara/canto in fiecare zi. Si un pian digital din categoria Middle-Top numai pentru exercitiile vocale. Acuma ma chinui cu o Yamaha cu 2 octave jumate veche de 15 ani. A adus-o tata de afara cand eram mic pentru sora mea sa invete sa cante. In rest vointa nu pot sa mi-o cumpar cu nicio suma :)).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Sunt convins ca multi si-au pus problema ce anume ar face daca n-ar fi limitati de buget sau de alti factori in alegerea chitarii ‘perfecte’. Prin urmare, te trezesti maine in supermarket-ul de chitari si ai 10 minute sa alegi una. Ce faci?

 

Nu conteaza daca nu ai inca o chitara si-ti doresti una de 200 ron sau daca ai deja 10 si mai vrei una de 20,000 de ron.

Daca se poate, argumetati decizia!

 

Nu se vrea a fi o discutie opulenta, un razboi intre marci, o lupta pentru suprematie. Doar o expunere a preferintelor...

Edited by vektor
Topic merged to old one.
Link to comment
Share on other sites

Un sg sau les paul junior, cu un singur p-90. De ce? Ma atrage simplitatea lor si faptul ca daca as avea o chitara cu mult mai scumpa sau valoroasa m-as simti eclipsat de ea.. sunt un chitarist de dormitor, vreau o chitara care sa ma inteleaga, dar si cred ca o chitara mai midrange este..de bun simt, spre deosebire de electrica pe care am inceput(dpdv al calitatii,rezistentei,tonului samd)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.