www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce V-ati Lua Daca Ati Avea Bani Destui ?


varu' maftei
 Share

Recommended Posts

1x Gibson Les Paul Traditional Tobacco Sunburst

2x SD Alnico II Pro

1x Marshall Mode Four Half Stack

1x Marshall BB2 Bluesbreaker II

1x Marshall Jackhammer

1x Marshall SuperVibe

1x Dunlop Crybaby Slash Wah

1x DIGITECH HardWire DL-8 Delay Looper Pedal

1x DIGITECH HardWire RV-7 Reverb Pedal

1x DIGITECH HardWire SC-2 Valve Distortion Pedal

 

And for the lols: 1x Pick of Destiny

 

Cam atat ar fi.. Scuzati underline dar nu mergea scos :| ..

 

Edited by YceBoy
Link to comment
Share on other sites

Amanta si vacanta permanenta la munte...

Sau vorbim doar de echipamente muzicale aici?

Ok, sa fiu in tema: Boss gt-10, desi nu cred ca as folosi des o distorsiune pe care ar oferi-o, l-as lua doar pentru restul efectelor. Pe langa asta, un cabinet Orange 4x12. Cat despre amp... dureaza muuuult pana strang bani deci am timp de gandire destul de lung.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
Am mai avansat oleacã, ºi am prins gustul sunetului de lampã, de la ampliful meu.

Aºa cã, un amplificator integral pe lãmpi . E ºi listat deja, ca target pentru anul viitor ( cel târziu ) ! Nu-s decis ce model, dar s-o gãsi careva pe RGC sã mã îndrume...

 

Valvetronix nu e "pe lampã". :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cumparaturi la thomann ca pitipoancele in mall :lol:)

Sa zicem un jackson soloist; un fender american stratocaster; un prs semi hollow; si vre-un epiphone zakk ca-i frumos rau :lol:)))

Mesa head + custom cab :); Tc Electronics G System; multe case-uri si o cafea sa ma trezesc din transa :)

Ps. N-ar strica un studio :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

M-as duce la Gibson Custom Shop si le-as zice ca vreau un Les Paul Flat Top Satin White cu pickguard negru insurubat direct(ca la junior), in bridge un dirty fingers probabil si in neck un fernandes sustainer ; cele 4 knobs sa fie VOLUM, Killswitch, activare sustainer si activare harmonics ( ceea ce inseamna fara alte mini switchuri si fara ton ...adica tot timpul deschis ) si ceva desenat in coltul liber ( ma mai gandesc :) ) binding negru si pe fata si pe spate,iar "side-urile" sa fie negre , fretboard ebony si evident hardware negru mat cum ar fi nickel vs chrome !

 

ca si amp m-as duce la Marshall si mi-as face 100W full lampa cu atenuator de putere cum e la cel al lui slash sau la vox ! ar fi alb ca cel al lui randy rhodes,dar ar disparea placa aurie si ar fi una neagra , as vrea 2 cabinete 4x12 si headul sa-l pun intre ele :lol: ! as vrea sa aiba 1 canal clean,1 clean-crunch(un clean murdar), 1 crunch, 1 lead, 1 delay foarte bun inorporat, reverb si tremolo !

Pentru completare vreau footswitch-ul cu cele 4 canale +1 buton pt delay, un buton pt reverb,1pt tremolo si un buton pentru tuner incorporat in footswitch(ca mg4), plus 2 pedale ( volum si wah ) ! sa fie ceva gen footswitchul de la line6 dar marshall ! ideea e ca nu imi plac pedalutzele asa mult :) si sunt adeptul plug direct in amp !

 

as mai cere un combo 1x12 cu aceleasi caracteristici dar 15W cu atenuator pentru acasa :)

 

keep on dreaming ! oricum e bine sa iti propui diverse ! ceea ce zic eu ar fi probabil vreo 10.000 de euro daca nu ar zice baietii ca imi fac doar mie si mi-ar lua mai mult decat ar fi pt ceva de duzina !

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

daca gasesti cu 1800 eu zic sa o iei repede...eu stiu ca pretul bate undeva in zona 2500. problema e ca dupa ce am citit pe net, daca bine imi amintesc, opinia majoritara e ca nu merita, nici macar nu respecta specificatiile originalului. daca chiar e sa fie, ia un Guyton (uk), una Super de la KZ GuitarWorks (japan) sau una de la RS Guitars(usa). KZ ce mai are un pret comparabil ~2500 e, restul se invart pe la 3500 si in sus, daca bine retin. Guyton e cea mai cea, cea mai accurate, apoi Super. live in ultima vreme Brian a folosit Guyton si Kz (Super). si eu visez la un red special, dar cel mai probabil ma voi opri la un Brian May Guitars (korea), care par sa fie oneste, primesti poate chiar mai mult pt ce platesti. asta daca nu ma loveste norocul si gasesc vreun kz la un pret bun. doar ca la astea ma enerveaza sticker-ul ala sau ce "SUPER" de pe corp...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.