www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ziua Chitarelor 12/09/09


Guest Corraxe
 Share

Recommended Posts

Intr-adevar, ieri pe la 00:10, dupa ce a terminat Govan, parca el a cantat al treilea, lumea stiu ca a inceput sa comenteze si a plecat jumatate de sala.

 

Pai, eu zic, ca asta e diferenta. Noi am obosit pe cand profesionistii s-au dus la d-nul Balasa acasa si au cantat pana dimineata...

Eu am ramas foarte placut impresionat de batranii de la Phenomenon, Andrei si cei doi Nicolau. Sa acompaniezi trei, din cei patru invitati, e mare lucru! Si nu oricum! Probabil au repetat doar cateva ore! Felicitari! Pe mine m-a spart batranul cu bass-ul!

Edited by Calin ILIE
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Buna.Cu aceasta ocazie mi-am facut si eu cont pe RGC.In primul rand vreau sa il felicit pe Corrado Sgandurra pentru ziua speciala oferita,vreau sa felicit toti concurentii pentru ca fiecare in parte a avut ceva de spus,vreau sa il felicit si pe Rares Totu pentru concertul sustinut,si nu in ultimul rand pe ''batranii''de la Phenomenon care au fost exceptionali.Pe aceasta cale le multumesc tuturor celor care au crezut in ceea ce am cantat si le-au placut,si il felicit si eu pe concurentul care a luat locul 2...mi-a placut foarte mult pentru ca a crezut in ceea ce a cantat si tot timpul a cantat cu incredere si siguranta.Va multumesc si nu uitati ''Playing is fun'' :)

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am decat cuvinte de lauda si pentru organizare si pentru toti participantii.Corrado a realizat ceea ce asteptam de foarte mult timp si ceea ce pentru mine a fost poate cea mai plina de evenimente placute zi a anului.Masterurile au fost in primul rand excelente pentru a demonstra pe viu,inca o data,ca pentru unii a fi un mare artist inseamna a fi un om deosebit. Nu credeam sa-l vad curand pe De Castro concertand in Romania,dar ... :) Alegerea locatiei din punctul meu de vedere nu putea si mai potrivita ,m-am simtit excelent la Odeon.

 

Vreau sa felicit sectia ritmica de la Phenomen On care a fost de maxim angajament si in special pe domnnul Rares care ne-a dat tuturor motive sa fim mandri ca suntem romani.Vorba lui Malusardi: support your local hero :)

See ya next year :)

 

LE:misto ideea cu carticica primita la intrare, there are some evil ideas from mr eklundh

Edited by Squier
Link to comment
Share on other sites

Salutare

 

Eu personal am invatat foarte multe in respectiva zi.

Cum s-a mai zis, muzica nu e un concurs, e o arta. si sincer m-am simtit foarte foarte foarte bine.

Lucruri noi, muzica frumoasa, surprize si tot tacamul.

De reprosat nu reprosez nimic, fiindca nu-mi permit asa ceva, chiar daca au fost dupa cum zic unii chestii deranjante...

Viata e prea scurta ca sa ramai cu sentimente rele in tine, asa ca eu am luat doar ce-a fost bun, si a fost suficient bine acolo incat sa nu comentez de rau!

 

Corrado, Mersi mult!

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn

A fost o zi speciala, felicitari lui Corrado pentru acest eveniment, si tuturor care l-au ajutat. Toti cei cinci chitarist(incluzandu-l si pe Rares Totu) au cantat genial.

Cum a spus si Calin, am avut placerea de a face jamul la mine acasa, care a tinut toata noaptea, participand toti chitaristi care au cantat.

Cat despre noi, am avut de invatat 30 de piese, dintre care chitaristi sa aleaga ce piese vor interpreta, si bineinteles, ei puteau sa ne refuze, probabil au fost politicosi. Probabil nu sunt cel mai talentat chitarist, dar trebuie sa spun ca am muncit mult pentru acest eveniment, si am meritat in deplin sa cant. Intr-adevar, poate Corrado ar fi avut ocazia sa puna pe altcineva mult mai bun sa ii acompanieze, dar tine la noi si ne-a dat o sansa, noi ne-am folosit de ea si am muncit cat am putut noi de mult, va dati seama ca n-am avut niciun fel de tabulatura pentru a scoate acele piese.

 

Dar evenimentul nu ne-a apartinut noua, ci chitaristilor si lui Corrado, eu m-am simtit excelent.

 

Later Edit: Florian si Iulian au cantat foarte bine, sunt foarte mandru de ei ca in sfarsit au descoperit ce muzica le place, dupa parerea mea ei au un geniu in ei. Eu n-am, eu ma ocup de a impinge trupa din spate si de a compune piesele noastre(oricat de proaste vi se par), probabil nu voi sta o vesnicie fratii in trupa mea, probabil vor crede ca ii trag in spate si ii inteleg.

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

Felicitari, Corrado!!!

 

Am vazut oameni acolo care m-au lasat cu gura cascata. 4 chitaristi fiecare impresionanti pe stilul si soundul lor. Sunetul a fost cum imi doream : nu foarte tare sa-ti zbarnaie urechile, nu incet sa nu auzi si sa spui psss psss vecinilor de scaune.

Ampurile au sunat de au rupt : Laney-ul pe care a cantat Eklundh, Cornford - sound de exceptie, Bognerul si toate (aproposito, al cui e Bognerul?)

 

Am invatat multe de la acest eveniment. M-a impresionat modestia care ii inconjura pe artisti. M-a bucurat ca am vazut romani si mai ales tineri care au participat la acel concurs si care stiau cu chitara ( :) ). Mi-a placut de Rares Totu (mereu imi place sa-l vad cantand).

 

Si m-am bucurat ca am mai petrecut o zi cu prietenii. :D

 

Sa nu uit : celor 4 pusti de la phenomenon le doresc succes. Au probabil o sansa pe care putini o gasesc in viata : ocazia de a vedea, canta, discuta cu artisti de clasa, de a avea scule de top. Mi se par foarte talentati basistul si tobosarul. Le doresc succes!!! :)

 

Inca o data, Corrado si organizatorilor, numai :)

Link to comment
Share on other sites

Evenimentul a fost foarte frumos, chiar daca au existat mici greseli in ceea ce priveste organizarea. Imi pare rau ca Hallebeeck a trebuit sa isi incheie recitalul mai repede. De asemenea Jam-ul de final cred ca ar fi fost extraordinar..pacat ca nu s-a mai tinut.

 

Mi s-a parut de foarte prost gust sa aduci 4 chitaristi de talie mondiala si sa ii pui pe scena cu niste copii care acum sunt deabea la inceput. Ma uitam cu stupoare cum baiatul cu Gibsonul statea minute in sir fara sa cante nimic, doar cu mana pe chitara si cu miscarile scenice de star rock. Nu e deloc vina lui ,pentru nu e usor sa il acompaniezi pe Govan, care pe langa ruperile de ritm si improviatiile de moment, mai incerca sa interactioneze cu el printr-un un mic guitar Duel/Duet.

 

Se vede ca se incearca a se crea un CV artificial, umflat cu pompa in stil tipic romanesc, al formatiei Phenomenon. Desi pe el apar nume ca Govan, Eklund, Hallebeeck, Castro, Gilbert, etc, el nu inseamna nimic. In ritmul asta, in vreo 5 ani, baietii o sa aiba pe hartie, colaborari mai multe decat cei de la Iron Maiden.

 

Repet : nu e vina celor de la Phenomenon, baietii isi vad de treaba, invata sa cante si cresc incet, asa cum si trebuie de altfel. Dar sper sa fie lasati sa se afirme, in mod firesc si natural.

Link to comment
Share on other sites

Salve

 

Din fericire pentru mine am reusit sa ajung si eu la Eveniment (da, cu "E", baieti)

 

Ca fapt divers, i-am luat motzul lui fi-miu cu 2 sapt mai devreme, "actiunea" fiind initial programata de nevasta-mea CHIAR PE 12.09.2009 ... nu se poatee!!!

 

Am devenit brusc barbat si am pus piciorul in prag, si am devansat totul cu 2 saptamani pentru ca sa pot participa la Ziua Chitarelor, pe bune!!!

 

Din fericire pentru mine, ambele "evenimente" de mai sus au fost un real succes. Dar sa revin la topic

 

Guthrie Govan m-a impresionat mult prin umorul sau firesc si prin pedagogia lui. Cred ca si ca OM, este minunat, doar din prisma modului de abordare a chitarei si a teoriilor. (ce m-a ametit total, este ca la recital, era mult prea virtuoz si parca dadea impresia ca nu mai aplica nimic din ce predicase, dar asta poate pentru ca le stapaneste Dumnezeieste ..)

 

Hallebeck, desi dezavantajat enorm (o data pentru ca a intrat dupa pedagogul Guthrie si a contrastat, si a doua oara pentru ca i s-a taiat macaroana la sfarsit) mi-a placut cel mai mult, abordand partea tehnica de care ceilalti nu au vorbit. Fiind fan Henderson, Holdsworth si alti zei, nu aveam cum sa nu ma rupa in 2 acest olandez, aparent rece, ca tip. Nu degeaba a luat premii prestigioase la varste la care unii din noi descoperim chitara.

 

Suedezul cu al sau "swedish pen*s" m-a amuzat copios si m-a spart cu engleza lui fluenta (in timp ce poantele erau improvizate, sper....nu a avuit sincope de "uuh...."..."hmmmmm ....") si ritmurile alea grele. a fost un "goodie goodie" si "tip top". AAA...ca sa nu mai zic c-am visat piesele lui din fundalul pauzelor..de atatea ori le-am auzit ..damn vikings.

 

Jose de Castro mi-a placut cu soundul si ritmul (deh... Cornfordul lui Florin a dat clasa).

 

Bognaerul si Laney-ul ca ampuri... au sunat ff bine, desi le-as fi butonat nitel sa vad ce pot.

 

Per total, un eveniment "iluminant" dar RAR, din pacate. Eu merg pe principul "o placere, se cere a fi repetata"..deci la ma mare!

 

Bravo Corrado.

 

Respecte

Link to comment
Share on other sites

Mii de multumiri lui Corrado pentru aceasta initiatiativa. Locatia a fost perfecta, cei 4 au fost extraordinari, Govan a fost deschis, Hallebeek ne-a aratat cum simte el muzica, Eklundhckqh (sweeeeediiiish peeenis) ne-a dat cu tempou'-n cap si cu his sweedish peeeeenis GRAAAAH, iar Castro (pe care de cativa ani de zile imi doream sa il vad) a desavarsit toata treaba.

Rares Totu & band :) AWESOOOOME!!! :)

Totodata, ma bucur si ca Primarul nostru ne-a sustinut :)

 

P.S. Felicitari celor care au participat la concurs!!

Edited by Geiger
Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
Evenimentul a fost foarte frumos, chiar daca au existat mici greseli in ceea ce priveste organizarea. Imi pare rau ca Hallebeeck a trebuit sa isi incheie recitalul mai repede. De asemenea Jam-ul de final cred ca ar fi fost extraordinar..pacat ca nu s-a mai tinut.

 

Mi s-a parut de foarte prost gust sa aduci 4 chitaristi de talie mondiala si sa ii pui pe scena cu niste copii care acum sunt deabea la inceput. Ma uitam cu stupoare cum baiatul cu Gibsonul statea minute in sir fara sa cante nimic, doar cu mana pe chitara si cu miscarile scenice de star rock. Nu e deloc vina lui ,pentru nu e usor sa il acompaniezi pe Govan, care pe langa ruperile de ritm si improviatiile de moment, mai incerca sa interactioneze cu el printr-un un mic guitar Duel/Duet.

 

Se vede ca se incearca a se crea un CV artificial, umflat cu pompa in stil tipic romanesc, al formatiei Phenomenon. Desi pe el apar nume ca Govan, Eklund, Hallebeeck, Castro, Gilbert, etc, el nu inseamna nimic. In ritmul asta, in vreo 5 ani, baietii o sa aiba pe hartie, colaborari mai multe decat cei de la Iron Maiden.

 

Repet : nu e vina celor de la Phenomenon, baietii isi vad de treaba, invata sa cante si cresc incet, asa cum si trebuie de altfel. Dar sper sa fie lasati sa se afirme, in mod firesc si natural.

 

Si ce voiai sa fac? Sa fac solo-uri peste Govan? Asa crezi ca ar fi fost mai bine?

Am cantat doar ce a trebuit sa cant, unde e chitara a doua, cant, cand nu este nu cant.

Link to comment
Share on other sites

Si ce voiai sa fac? Sa fac solo-uri peste Govan? Asa crezi ca ar fi fost mai bine?

Am cantat doar ce a trebuit sa cant, unde e chitara a doua, cant, cand nu este nu cant.

 

io zic sa nu pui la suflet treburile astea,sunt curios cati dintre noi ar fi nimerit pana si lickurile alea simple blues-rock pe care le-ai executat fata in fata cu guthrie govan.

 

 

felicit inca o data pe corrado pentru eveniment si ma retrag din discutie,pentru ca discutia asta nu face cinste nimanui.Mie mi-a placut maxim ziua chitarelor si vorba lui gyzmo,parca se cere repetata mai des :)

Link to comment
Share on other sites

mda... aceste discutii triste despre un eveniment absolut unic si despre un talent indubitabil ma fac sa-mi aduc aminte EXACT de ce am plecat din Romania in 1989.Poate imi aduce aminte careva si de ce dracu m-am intors ....

 

Te-ai intors sa scoti album solo misto :)

Link to comment
Share on other sites

@Baieti, eu zic sa nu exageram cu verdicte, aici e vorba de un copil, care de altfel canta de rupe pamant la varsta lui (nu stiu din ausite, intamplator am cantat impreuna si am ramas mirat de cata personalitate avea pustiu acest..). Eram eu in loja nr 1 si am vazut perfect cand govan a schimbat piesa pe loc (nu cred ca la facut de rao intentie, cred ca dimpotriva, a ales waves pentru ca este mai usor de acompaniat decat altele). Baieti au fost un pic desorientati de schimbare asa brusca.

Factorul 2: Cu cine canta Andrea? cu ANDRE ANDRE? nu fratilor trebuia sa executa parti ritmiche de melodie compuse de chitaristi, si nu oricare chitarist, zicem cu inima impacata ca vorbim de ELITA. Piese grele! Cati dintre voi as fi invatat perfect ca la carte intro septmana 30 de piese din astea? intreb asa de curiositate. Eu le am incercat cateva, voi? Probati asa din curiositate. Dupa acea cu mana pe inima ganditiva de a fi voi pe scena, cum o fi mers?

TENSIUNE: fratilor cand stai pe scena cu asa personalitati e normal sa fi sub presiune (e normal sa fie presiune si fara personalitati, numai sa sari in fata la un public poate sa creeze emotii). Tinend in calcul varsta frageda si tensiune si faptul ca trebuia sa cante melodii grele eu zic ca nu este de condamnat, a facut ce a putut si nu mi se pare ca a afectat in felul in care vorbiti spectacol.

Asa ca aide, un coment personal e binevenit, dar fara suturi in cur si ofense.

Si nu in ultim rand faptul ca cineva are o familie in spate care te sprijna,.. fratilor cred ca fiecare dintre noi as fi vrut parinti din astea asa ca nu fiti invidiosi si bucurativa ca mai exista parinti care stau dupa copii, uite ca stau la cantat, sunt foarte educati , toti, si nu stau in cartier cu droguri si alte prostii.

Scusatima pentru off topic dar mi sa parut ca se esageraza cu aruncatul sentente despre andrei, in particolar persoane care nu lau mai vazut inainte pe scena. Nu este adevarat ca in tara nu se apreciza nimic cum zicea cineva mai deasupra, SE APRECIAZA, dar apreciere se tranforma intro forma de rivalitate de invidie as zice eu.

numai bine si sa ne ausim sanatosi!! adry

Link to comment
Share on other sites

Felicitari, a iesit un show fain care a avut de toate.

Felicitari si trupei Phenomenon, a fost cireasa de pe tort, nu ii auzisem pana acum si a fost un soc,se canta foarte bine!

As fi vrut sa scriu mai mult dar nu poate sa nu ti se taie tot cheful de la asemenea reply-uri.

 

sincer nu am venit pentru altii in afara de cei 4 :)

 

Imi pare rau ca nu ai observat ca cei 4 pentru care ai venit s-au simtit bine pe scena in compania celor mici.Despre asta a fost vorba, sa se cante cu atitudine.

Sunt 3 cazuri posibile, ori faci misto, ori esti invidios, ceea ce ar fi de ras, ori dai dovada de un fel de paranoia.

 

Felicitari din nou organizatorilor, si la cat mai multe editii :) .

Link to comment
Share on other sites

Felicitari, a iesit un show fain care a avut de toate.

Felicitari si trupei Phenomenon, a fost cireasa de pe tort, nu ii auzisem pana acum si a fost un soc,se canta foarte bine!

As fi vrut sa scriu mai mult dar nu poate sa nu ti se taie tot cheful de la asemenea reply-uri.

 

 

 

Imi pare rau ca nu ai observat ca cei 4 pentru care ai venit s-au simtit bine pe scena in compania celor mici.Despre asta a fost vorba, sa se cante cu atitudine.

Sunt 3 cazuri posibile, ori faci misto, ori esti invidios, ceea ce ar fi de ras, ori dai dovada de un fel de paranoia.

 

Felicitari din nou organizatorilor, si la cat mai multe editii :) .

 

+1 man :)

Link to comment
Share on other sites

Ziua buna tuturor! In primul rand vreau sa-l felicit pe Dl Corrado pt extraordinarul eveniment pe care l-a organizat. Cred ca s-au facut toate comentariile posibile pana acum, asa ca pe scurt spun ca o atmosfera mai placuta si mai calmanta nu se putea. Nici acum nu imi vine sa cred ca am stat la un eveniment de aproape 13 ore!! Sincere felicitari si respect pentru toata lumea prezenta, in special pentru cei 4 invitati si pt Rares Totu Band(exact cum spunea cineva mai sus, datorita unor oameni ca acestia trebuie sa fim mandri ca suntem romani). :)

 

Pt Andrei: nu baga in seama ce spune lumea ca ai facut sau nu, pt ca din cate am observat, orice ai face tot se gasesc unu-doi sa comenteze ca n-ai facut bine("When you do things right, people won't be sure you've done anything at all" - Bender hehe). So sit back, relax si bucura-te linistit de ziua respectiva :) . Mie unu mi-a placut prestatia voastra de la final. Numai bine!

post-2116-1252937560_thumb.jpg

post-2116-1252937672_thumb.jpg

post-2116-1252937841_thumb.jpg

post-2116-1252937910_thumb.jpg

post-2116-1252937986_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cred ca s-a sarit mult despre cantarea in sine.

 

Inteleg punctele de vedere ale tuturor implicati in "cearta" dar nu e cazul sa se ajunga la jigniri.

Personal, mi-au placut copii de la Phenomenon, dar sa fim seriosi, sunt destui altii care meritau din plin sa isi puna pe CV aceasta prezentare alaturi de nume mari ale chitarii electrice actuale.

Cam acelasi scandal s-a petrecut acum vreo o luna si jumatate, daca ati urmarit, la Rock Transilvania la Sibiu, cand pt Wacken Metal Battle au castigat in fata unor trupe mai mult decat calificate sa ne reprezinte la cel mai mare festival de metal din lume, o trupa tot de copii, Explode. Jignitor.

Nu vreau sa fiu inteles gresit, le urez baietilor de la Phenomenon tot succesul din lume, pt ca au tot timpul inainte, si mai ales sa nu li se urce vedetismul la cap.

Dar daca se organiza o preselectie, o proba practica, un concurs( la care votarea ar fi fost "pe bune") pt cine din tara asta AR FI MERITAT sa apara pe scena in ipostaza lor alaturi de un mare chitarist, cred ca nu aveau nici o sansa in fata altor trupe.Oricine stie ca exista cel putin 100 de trupe care canta mai bine ca ei, pt ca.....sincer.... in locul cantarii Phenomenon as fi preferat de 1000 de ori mai mult sa vad un jam cu Gram cu oricare dintre cei 4 invitati. Sau orice alt chitarist foarte bun de la noi.

 

Deci prezenta lor pe scena in aceea seara este clar din cauza unui SPATE destul de periculos. Nu vreau sa ating baietii de la Phenomenon in integritatea lor, atata timp cat se vor ocupa de muzica, totul va fi ok.

Dar de aici si pana la a spune ca meritau sa fie pe scena in seara respectiva, este un pas foarte mare. Sunt multi altii in fata lor care meritau acest lucru.

:)

Edited by lycagon
Link to comment
Share on other sites

daca putini o zic aici cum bine a sesizat si userul ZZZ - dan , multi au fost acolo pe care i-ai enervat la culme cu prestatia ta, inclusiv pe Gram care v-a laudat totusi per total :)

mult succes sa ai si decat fitze de star rock mai bine studiaza intens ca spatele il ai :) repet daca nu te chema balasa nici dracu nu te lasa sa canti nici la nunta la tzara daramite cu 3 greuceni ai chitarii...

 

sa ai noroc...

 

Paul

 

 

Paul, nu stiu de unde ai presupus ca m-am enervat pe Andrei...

 

La piesa Waves ( Guthrie Govan ), Andrei si-a ridicat volumul prea tare fata de cum ar fi fost normal pentru acompaniament si am incercat sa-i fac semn sa-l reduca, convins fiind ca el nu-si da seama din pozitia in care era pe scena , de cat de tare se auzea fata de Govan. Atat.

 

Oricum , copii au cantat excelent si sunt sigur ca multi ar fi clacat in locul lor.

Edited by gramsteen
Link to comment
Share on other sites

Cred ca s-a sarit mult despre cantarea in sine.

 

Inteleg punctele de vedere ale tuturor implicati in "cearta" dar nu e cazul sa se ajunga la jigniri.

Personal, mi-au placut copii de la Phenomenon, dar sa fim seriosi, sunt destui altii care meritau din plin sa isi puna pe CV aceasta prezentare alaturi de nume mari ale chitarii electrice actuale.

Cam acelasi scandal s-a petrecut acum vreo o luna si jumatate, daca ati urmarit, la Rock Transilvania la Sibiu, cand pt Wacken Metal Battle au castigat in fata unor trupe mai mult decat calificate sa ne reprezinte la cel mai mare festival de metal din lume, o trupa tot de copii, Explode. Jignitor.

Nu vreau sa fiu inteles gresit, le urez baietilor de la Phenomenon tot succesul din lume, pt ca au tot timpul inainte, si mai ales sa nu li se urce vedetismul la cap.

Dar daca se organiza o preselectie, o proba practica, un concurs( la care votarea ar fi fost "pe bune") pt cine din tara asta AR FI MERITAT sa apara pe scena in ipostaza lor alaturi de un mare chitarist, cred ca nu aveau nici o sansa in fata altor trupe.Oricine stie ca exista cel putin 100 de trupe care canta mai bine ca ei, pt ca.....sincer.... in locul cantarii Phenomenon as fi preferat de 1000 de ori mai mult sa vad un jam cu Gram cu oricare dintre cei 4 invitati. Sau orice alt chitarist foarte bun de la noi.

 

Deci prezenta lor pe scena in aceea seara este clar din cauza unui SPATE destul de periculos. Nu vreau sa ating baietii de la Phenomenon in integritatea lor, atata timp cat se vor ocupa de muzica, totul va fi ok.

Dar de aici si pana la a spune ca meritau sa fie pe scena in seara respectiva, este un pas foarte mare. Sunt multi altii in fata lor care meritau acest lucru.

:)

uite,fiindca postul tau e mai pertinent si mai putin provocator decat de obicei,am sa te lamuresc.:)

Andrei si Florian (basistul) sunt,amandoi,elevii lui Corrado.Corrado este cel care a organizat acest eveniment dupa placul sau,dupa gustul si ideile sale.Aceasta a fost una din ideile sale,si Malusardi a sustinut-o,iar cei care au cantat cu copii au repetat cu o zi inainte,si au fost multumiti,atat Govan cat si Matthias,si Castro la fel...Eu zic sa respectam ideea si dorinta lui Corrado,caruia-i datoram acest eveniment minunat,si sa n-o dam in teoria conspiratiei cu cine ce spate are...cat despre 100 de trupe...eu nu cred ca gasim 100 de trupe care sa cante "breakin'the law "corect,nu "waves" >>>>

A,si multumesc pentru aprecierile la adresa mea :) sa stii ca m-am uitat la cele 2 videouri puse de tine pe youtube si mi-au placut,mi-am adus aminte ca te-am vazut sambata :D tine-o tot asa .

Link to comment
Share on other sites

Baaaa, io-mi bag unghia-n jugulara ca n-am putut sa ajung si voi va plangeti de Balasa? Haidi, bre, sa fim seriosi. Numa' the dark side o vedeti...

 

+ 1 zi'le ca bine le zici...

 

Dar nu se putea sa nu inceapa cineva sa faca scandal... that's the spirit :)

 

LE : daca mai are cineva materiale video le asteptam cu drag pe vesnicul YouTube :)

Edited by razvanciub8a
Link to comment
Share on other sites

Hola!

Merci muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult pentru felicitari...imi cer scuze ca nu s-a mai tinut jam-ul, dar au intervenit cateva probleme cu personalul de la teatru, oricum din greseli se invata si la anul promit ca va fi si mai bine!

Multumiri pentru :Sorin Oprescu- Rares Totu - Viorel Dodoc & Andrei Apostol - Manon & Calin - Chupi - Adi Tetrade - Phenomenon - si tuturor celor care au venit...o mica rugaminte. Cei care au facut poze sau au filmat, sa ma contacteze. Multumesc

Imi trebuie cateva zile sa ma odihnesc si sa-mi refac fortele si o sa incep sa lucrez pentru ziua chitarelor editia a doua. Daca cineva are vreo propunere serioasa, sunt deschis

la orice colaborare si sugestie.

Multumesc,

Corrado

Link to comment
Share on other sites

Hola!

Merci muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult pentru felicitari...imi cer scuze ca nu s-a mai tinut jam-ul, dar au intervenit cateva probleme cu personalul de la teatru, oricum din greseli se invata si la anul promit ca va fi si mai bine!

Multumiri pentru :Sorin Oprescu- Rares Totu - Viorel Dodoc & Andrei Apostol - Manon & Calin - Chupi - Adi Tetrade - Phenomenon - si tuturor celor care au venit...o mica rugaminte. Cei care au facut poze sau au filmat, sa ma contacteze. Multumesc

Imi trebuie cateva zile sa ma odihnesc si sa-mi refac fortele si o sa incep sa lucrez pentru ziua chitarelor editia a doua. Daca cineva are vreo propunere serioasa, sunt deschis

la orice colaborare si sugestie.

Multumesc,

Corrado

 

Ciao Corrado

 

Ti-am scris eu intr-un post de pe paginile trecute, ar fi foarte frumos daca ar veni Andy Timmons sau Eric Johnson la anul. Asa, ca o sugestie.

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Ciao Corrado

 

Ti-am scris eu intr-un post de pe paginile trecute, ar fi foarte frumos daca ar veni Andy Timmons sau Eric Johnson la anul. Asa, ca o sugestie.

 

Bafta!

 

 

Mersi Mult...urmariti exemplu lui Blida...cine vreti sa vedeti in 2010?Spunet aici 4 si sper sa pot sa va fac fericiti si la anul... rock and roll Corrado..si mersi inca o data tuturor

Edited by Corraxe
Link to comment
Share on other sites

brian may

bonamassa

howe

thomas blug

 

vai/satriani

kotzen

andy timmons

petrucci

 

i-am enumerat si pe "obisnuitii"pt ca observ ca in general baietii au "guitar clinics" in timpul anului prin italia/franta/germania si probabil ar putea da o fuga si pana la noi :)

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.