www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ziua Chitarelor 12/09/09


Guest Corraxe
 Share

Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Corraxe
cum aflam daca suntem pe lista locurilor rezervate? am trimis o cerere de participare la eveniment prin e-mail la adresa specificata, dar nu am primit niciun raspuns. cam confuza treaba asta...

 

salut

posibil sa fi trimis emailul la o alta adresa, sau s-a ratacit pe drum, dar eu nu am primit mesajul tau, oricum, se poate verifica simplu, daca imi spui numele real si adresa de email. totusi daca ai fi fost intre cei ale caror mesaje le-am primit, pana acum te-as fi sunat, asa cum am facut cu celalti aproximativ 300 de participanti. orcine trimite mesaj este contatat imediat de mine.

rock and roll!

Corrado :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Felicitari Corrado pt. initiativa si realizare :). Multa bafta si sper sa fie cat mai bine :).

 

Andrei!!!!Goar Acum am vazut post tau...cer scuze...tu ce faci vii?

Ai ca te astept....si orcum inca teatru este plin la 80% deci mai sunt locuri.......

si mai sunt 54 de zile pana atunci.

Link to comment
Share on other sites

Guest razvan_the mohawks

Se pare ca si Bacaul va avea un reprezentant la acest festival. Rezervarea a fost foarte usor de facut . Am fost apelat imediat si domnul Corrado a fost foarte amabil.

Link to comment
Share on other sites

Guest PaulMV1

salut Corrado,

 

am primit e-mailul cu invitatia.

multumesc mult! Clujul va fi prezent acolo :-)

 

foarte fain arata invitatia :-)

 

numai bine!

 

Paul

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
prezent si eu acolo :D abia astept sa vad pe jose de castro :D :D ;) ( offtopic : @corrado, eu sunt ala cu vocea dubioasa pe care l-ai intrebat la telefon daca a mancat vrun copil :) )

 

 

da stiu si sper ca pana acum ai reusit sa o degerezi :) ...copii astea mananca prea multy de la mac si sunt grei de degerat...inainte cand mancai un copil avea tot un alt gust :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mitzapopa

Super tare! mi-am facut si eu rezervare, daca mai e cineva din timisoara si merge, poate ne putem intelege cu drumul :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Katsumoto

Am furat si eu un loc, asa discret. :)

 

Abia astept. :)

 

Sariti cat mai sunt locuri, sa nu se simta Guthrie singur. :)

Link to comment
Share on other sites

Am primit si eu invitatia, multumesc. Corrado, felicitari si din partea mea pentru initiativa :)

Cine nu si-a facut inca rezervare sa se grabeasca :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Corrado :) Govan+Eklundh = Monster Show !!! Abea astept :)

 

 

 

dar nu uita de Richard Hallebeek si de Jose De Castro!!!!

Hallebeek are cel mai bine vandut cd de fusion instrumentale guitar oriented din toti vremuri ( deci mai mult decat Gambale , Holdsworth, Howe ) in Romania nu este foarte conoscut (inca)

 

si Jose De Castro este intre cel mai proaspeti Talenti Spanioli.

 

nu Uitati de http://www.myspace.com/ziuachitarelor caolo puteti ascultata cateva mp3

 

si nu uitati de cuncurs cu premi mari !!!!

Rock And Roll Corrado

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Vb un pic despre invitati ( pentru cei care nu stiu cine sunt)

Incepem Cu Jose De Castro:

 

Este unul dintre cei mai importanti chitaristi spanioli

 

In 2002 a lansat primul sau album instrumental, intitulat “Un poco de lo mío”, si a primit critici excelente din partea presei specializate din intreaga lume.

 

 

In 2004, a lansat cel de-al doilea album, numit “Music Guitar Box”.

 

In acest album., compozitiile au un echilibru perfect intre tehnica si feeling, reprezentand un amestec al tuturor acestor stiluri:

funk-fusion, blues, country, rock.

 

In 2006 este lansat cel de-al treilea album, "Conversation".

 

Acest produs a fost realizat in momentul cel mai intens al carierei sale.

In acelasi an a devenit imaginea èrestigioasei firme de chitare "Suhr Guitars".

 

In februarie 2009 a lansat CD-ul "LIVE". O compilatie a primelor 3 albume.

 

More info :

http://www.myspace.com/josedecastromusic

 

 

si ...pentru cine inca nu a facut rezervare, locurile ramase sunt foarte putine.

Deci, grabiti-va!!!

 

Rock And Roll Corrado

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Domnu' Corrado, daca tot se-aude ca vine nenea Vai (baiatu' ala cu ceva sange italian) la Brasov la Cerbul de Aur, nu-l tinem pentru un master class la Bucuresti de Ziua Chitarelor?

:)

 

 

 

Din pacate e prea tirziu, si nu este timp fizic pentru un master cu vai, dar ziua chitarelor va avea loc si in anii urmatori si nu este exclus ca el sa fie prezent intr-una din editiile viitoare.

 

 

Acum continui sa prezint oaspetii acestei editii

 

Mattias "IA" Eklundh

 

vine din Suedia. Este cunoscut pentru ca face parte din trupele Freak Kitchen, The Jonas Hellborg Trio, and Art Metal; A lansat de asemenea mai multe albume solo.

 

Mattias Eklundh a fost votat "Best New Talent"la Guitar Player Magazine's 2007 Readers'Choice Awards!

 

Revista UK Guitarist scrie despre el: Faster than Malmsteen, smoother than Michael Lee Firkins and, dammit, better than Vai.

 

Pe langa albumele solo, care include 1999's Freak Guitar, 2005 Freak Guitar: The Road Less Traveled , el a creat totodata, mai multe DVD-uri de instructie/pedagogice pentru piata japoneza, incluzand "Hyper Freak Exercise" si "Super Virtuosity."

 

Astazi, Mattias este considerat unul dintre cei mai inovativi si inovatori chitaristi din lume.

 

more info : http://www.myspace.com/freakguitar

 

Rock And Roll Corrado

 

P.S. : Mai sunt locuri!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.