www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau Sa Incerc Sa Fac Si Eu O Chitara


Guest sega2009
 Share

Recommended Posts

deci am facut o doza noua,in curand am sa pun si poze,mai am sa o izolez

am testat rezistenta omica care avea 114 omi adica continuitate continua

la114 ohm practic intrarea amplificatorului va fi la masa,sau in cel mai bun caz va suna ca si cum ai asculta la telefon!rezistenta minima trebuie sa fie de 4-5000 ohm.sarma folosita de obicei are 0,05mm si ai nevoie e foarte multa experienta ca sa poti bobina cu sarma asa de subtire.nu vreau a te descurajez,dar treaba trebuie abordata un pic altfel si nu asa la intamplare.succes

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest sega2009
Arata si tu ceva poze

uite partea electronica e luata de la alta chitara,porpietarul vroia sa o faca mai buna si iam cerut eu :)

restu sunt facute de mn :)(defapt nu de mine ci de tata ca el a folosit unelte pt tot

post-11145-1247214097_thumb.jpg

post-11145-1247214129_thumb.jpg

post-11145-1247214188_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest sega2009
omfg. :) )

 

ce a fost usor noroc ca na mai trebuit sa platesc electronist sami faca partea electronica da cam ce as putea sa folosesc amplificator niste boxe ceva?sau merg si castile ca nu prea am bani

Link to comment
Share on other sites

ce a fost usor noroc ca na mai trebuit sa platesc electronist sami faca partea electronica da cam ce as putea sa folosesc amplificator niste boxe ceva?sau merg si castile ca nu prea am bani

intr-adevar, super noroc. mai rar asa ceva. :)

si asta tu ai construit-o?! ma rog, tatal tau?!

omfg :))

 

 

l.e. demos u're not funny at all :))

Edited by umbra
Link to comment
Share on other sites

Guest sega2009
mamaaa,taica tu a inventat reghinu ,eu un les fender al romaniei,tine o tot asa :)

 

nop

si nush ce ziceti voi da corpul a fost usor de facut la fel si gatul si corpul am taiat pe linie cu un ferastrau pendular

si gatul lam facut din alt lemn din care mai sunt de facut inca 3 gaturi

si asta nu e prima chitara o sa mai urmeze inca 3 ca atatea gaturi am tare nu?

Link to comment
Share on other sites

Guest sega2009

asta e prima mea chitara reginul lu vecinu :) (a fost si in trupa de liceu chitara asta)

post-11145-1247330975_thumb.jpg

Edited by sega2009
Link to comment
Share on other sites

Guest sega2009
Tu ori ne crezi pe toti prosti, ori nu stii sa minti deloc. :)

 

cu ce te minte vrei sa iti fac poza si cu cea de la delson

Link to comment
Share on other sites

Si uite ca abia acum vad topicul asta. Sunt sigur ca esti bine intentionat si ca nu vrei decat sa fii incurajat in a-ti face o chitara, pe care poate ai sa o faci la un moment dat, poate. De la bunele tale intentii si pana la minciuna e totusi un drum destul de lung. Daca intampinai greutati sau pur si simplu nu stiai ce trebuie sa faci era indeajuns sa intrebi pe thread sau pe messenger daca tot mi-ai dat add.

 

ps.: Ce tocite is freturile alea de pe gat, cred ca ai cantat cu viteza lui Malmsteem incontinuu de cand ai terminat-o.

 

Poate ca ai vrut sa ne arati ca nu esti doar un pusti de 13 ani care ne ia de prosti. Ah, defapt asta trebuie sa arati acum. Daca ai totusi nevoie de ajutor real in construirea unei chitari si nu vopsirea headstockului cu markeru, poti sa ma contactezi.

 

ps.: Daca nu mai ai nevoie de grifu ala, expediaza-mi-l si mie prin posta, ca am nevoie de thruss rod. Stii ce-i ala, nu? (cauta repede pe wiki)

Link to comment
Share on other sites

Guest sega2009

cei ala Gibson SG Robot?

si nam cum sa fiu ca mai mult de o luna si ceva nam pe forum

 

cei ala Gibson SG Robot?

si nam cum sa fiu ca mai mult de o luna si ceva nam pe forum

 

nu mia iesit gatul sa spart intro parte :)(

Link to comment
Share on other sites

Guest SkullpturA

al dracu...te apuci sa faci un nou corp...si al dracu`,tot reghin iese. tu ai cumva sculele cu care contruiesti facute la reghin?:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop

sega, nu ne baga in seama, daca te pricepi la ceea ce incerci sa faci, cat de cat, fa chitara si pune si poze, daca vrei, dar daca ai facut topicul doar ca sa te bagam in seama....cam urat.....

bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.