www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Impro Gibson Vs Fender


chris_27
 Share

Recommended Posts

Multam fain Bolly...

 

imi permit sa revin :) ...am trecut pe desktop si pot sa ascult mai in vana :)

f misto ca ai dat un gust modal improvozatiei..se vede ca le ai cu fusionu!

imi plac f f mult pasajele de sweep cu fenderul...aduc un pic a frank gambale/brett garsed in perioada centrifugal funk.

numai bine!

Link to comment
Share on other sites

imi permit sa revin :) ...am trecut pe desktop si pot sa ascult mai in vana :)

f misto ca ai dat un gust modal improvozatiei..se vede ca le ai cu fusionu!

imi plac f f mult pasajele de sweep cu fenderul...aduc un pic a frank gambale/brett garsed in perioada centrifugal funk.

numai bine!

Mersi inca odata Bolly.

I-mi place si mie fuzion dar la baza ma folosesc de blues si ies din cand in cand in afara blueselui.

M-am lasat putin influentat si de Gambale,pe Brett Garsed l-am cunoscut mai tarziu spre rusinea mea.

Sanatate

Link to comment
Share on other sites

Salutare...@ guitarhead,@zzz@Trigger@bolly...la toti...

Mersi fain la toti pt postari... :) Foarte incurajator ce a-ti scris,mmuuultttaaam

@Salut Stratman ,respect to you 2

@mkskcrew @Musaro(midnight rider cred ca,canta cu placere maxima si pe Fender si pe Gibson sau poate pe Gibson mai mult?:)he he) @Constantzin...... Si mie im-i place mai mult aici cum a iesit Fenderul dar poate asta si din cauza ca am avut posibilitate mai buna de a inregistra fata de imprimarea mai veche ce am facuto cu Gibsonul.

Sanatate la toti.....

Edited by chris_27
Link to comment
Share on other sites

Multam

Sa sti ca mie mi se pare mai usor Gibson pt shred in comparatie cu Fenderu.

Mersi si @ maur

wow si mie Fender Mexican Strat mi se pare cea mai comoda chitara pe care am pus mana vreodata(nu ca am pus mana pe multe dar e ceva), e mult mai comoda decat SG-ul meu dar la shred chiar nu stiu cum s-ar comporta(nici nu le am cu asa ceva)

Link to comment
Share on other sites

wow si mie Fender Mexican Strat mi se pare cea mai comoda chitara pe care am pus mana vreodata(nu ca am pus mana pe multe dar e ceva), e mult mai comoda decat SG-ul meu dar la shred chiar nu stiu cum s-ar comporta(nici nu le am cu asa ceva)

Fender dupa parerea mea este o ghitara foarte varsatila.Poti canta multe genuri muzicale cu un Fender si sa fi linistit ca i-ti suna ghitara a ghitara. Si un Fender mexican e ok.Sincer intre 16 si 22 de ani am urat Fenderu.Credeam ca ghitarile cu Floyd Rose si doze Humbucker sunt cele mai grozave.

Referitor la discutia Gibson vs Fender: se spune ca "ONLY A GIBSON IS GOOD ENOUGH"...eu cred ca ONLY A GIBSON AND A FENDER IS GOOD ENOUGH:)

Ca veni vorba de shred,nu tra sa shreduiesti pt a fi un ghitarist foarte bun.Cand am auzit prima oara de SHRED SAU SHREDER,credeam ca e vorba de personajul negativ din Testoasele Nija :) asa se numeste respectivul....

Sanatate...

Edited by chris_27
Link to comment
Share on other sites

Piesa luata din sectiunea Jamuri.

Mi-a mai ramas loc de impro asa ca asta e piesa completa cu impro Telecaster spre final

Multumesc colegilor de acolo pt ceva inspiratie. :D

 

Ciao Cris,super interptretarea, felicitari :D Chitarile imi plac amandoua cum suna.

Am zis ca nu o sa mai bantui pe forumul asta, dar tu si cativa oameni de pe aici ma faceti sa mai intru. :)

Poate cand ne vedem la vreo cantare imi dai ocazia sa'ti mangai si io putin tele'ul ala :)

Pana atunci, :) si keep rockin' bro'!

Link to comment
Share on other sites

Mersi @ Pomoja_Razvan(si de urari :))@ ,fincs @ John Petrecce(tra sa bagam un jam ca suntem in aceeasi sala de repetitie de saptamana trecuta)

 

Nu mai am alte piese de postat deocamdata dar puteti asculta piesa de mai sus pe You Tube facuta cu un Slide show, dupa care daca intrati tot acolo la mine in Profil veti mai gasi ceva cover-uri live.

Multam fain

http://www.youtube.com/watch?v=VrCu_wqeYJo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.