www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Din Iasi,caut Trupa!


LiQuID
 Share

Recommended Posts

  • 2 months later...
Guest midnight coffee

salut,

cant de vreo 2 ani si ceva. m-am apucat singurel, am invatat singurel....mai mult chitara ritm, solouri putine si pe bajbaite. la partea solo doar din astea prea simpliste gen mark knopfler, dar oleaca retard... eh.. in rest chitara ritm..pot sa cant oarece ritmuri, schimb bine intre acorduri majore, minore, din alea cu 7 sau cum le-o zice si cateva add-uri. invat oarecum repede. am o copie fender stratocaster, efecte vamp 2, si statie fender 15w. daca esti interesat..mi-ar prinde si mie bine o oarece colaborare.... si id-ul meu e midnight_coffee . :) take care p.s. daca vrei sample iti dau sample pe mess.

Link to comment
Share on other sites

salut,

cant de vreo 2 ani si ceva. m-am apucat singurel, am invatat singurel....mai mult chitara ritm, solouri putine si pe bajbaite. la partea solo doar din astea prea simpliste gen mark knopfler, dar oleaca retard... eh.. in rest chitara ritm..pot sa cant oarece ritmuri, schimb bine intre acorduri majore, minore, din alea cu 7 sau cum le-o zice si cateva add-uri. invat oarecum repede. am o copie fender stratocaster, efecte vamp 2, si statie fender 15w. daca esti interesat..mi-ar prinde si mie bine o oarece colaborare.... si id-ul meu e midnight_coffee . :) take care p.s. daca vrei sample iti dau sample pe mess.

 

"partea solo doar din astea prea simpliste gen mark knopfler"..

mark knopfler... (prea) simplist..?

 

daca ai reusit sa canti solo-uri de gen mark knopfler (asa cum le canta el), inseamna ca esti virtuos :)

Edited by K.R.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.