www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[servicii] Lectii De Chitara Acustica & Electrica


Guest alec
 Share

Recommended Posts

Guest alec

Lectii de chitara acustica si electrica pentru incepatori; locatie centrala (in Bucuresti).

 

Pretul unei sedinte (2 ore) este de 50 lei.

 

Contact: alec_sandor@yahoo.com ; tel. 0721.090.313

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

PS: I also teach in English and Frech.

 

I teach electric & acoustic guitar (adults and children) in a central location in Bucharest.

 

The price of a lesson (2 hours) is 50 lei at my place or 70 lei at the student’s home or another location.

 

Contact: alec_sandor [@] yahoo.com ; tel. 0721.090.313

 

More details: http://alecsandor.voce.ro/?p=220

Link to comment
Share on other sites

Frequently Asked Questions

1. Pot face lecții dacã nu am deja o chitarã?

 

Da, poți exersa la primele 2-3 lecții pe una dintre chitarele mele, dar curând vei descoperi cã e necesar sã ai un instrument propriu pentru a exersa acasã, dacã vrei sã progresezi. Te pot ajuta sã-ți alegi chitara potrivitã în funcție de nivelul, stilul ºi bugetul tãu.

 

2. Ce trebuie sã aduc la prima lecție?

Chitara (dacã o ai deja), un caiet de matematicã ºi un pix. ªi o dozã de entuziasm, fireºte!

 

3. Când pot programa o lecție?

 

În timpul sãptãmânii dupã ora 18.00 sau în weekend dupã ora 10.00.

 

————————

 

1. Can I take lessons if I don’t own a guitar?

 

Yes, you can use one of my guitars for 2-3 lessons, but soon you’ll find that it’s necessary to have your own instrument to practice at home as well, if you want to work better. I can help you pick the right guitar for your level, style and budget.

 

2. What should I bring at my first lessons?

 

Your guitar (if you own one), a square notebook and a pen. And your usual dose of enthusiasm, of course!

 

3. When can I schedule my lessons?

 

After 6 pm during weekdays or starting with 10 am during the weekends.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Au intervenit câteva modificãri legate de program, aºa cã am îmbunãtãțit ºi "Întrebãrile frecvente". Mã puteți contacta la alec_sandor @ yahoo.com sau 0721.090.313 pentru lecții de chitarã în Bucureºti.

 

Site-ul meu este www.lectii-de-chitara.ro, iar o primã lecție video puteți urmãri aici: http://www.youtube.com/watch?v=S1y2q-JTwIU

 

1. Pot face lecții dacã nu am deja o chitarã?

 

Da, poți exersa la primele 2-3 lecții pe una dintre chitarele mele, dar curând vei descoperi cã e necesar sã ai un instrument propriu pentru a exersa acasã, dacã vrei sã progresezi.

 

2. Ce chitarã sã-mi cumpãr?

 

Dacã nu ºtii exact ce instrument îți doreºti, te pot ajuta sã-ți alegi chitara potrivitã în funcție de nivelul, stilul ºi bugetul tãu.

 

3. La ce vârstã se încep lecțiile de chitarã?

 

Nu existã o vârstã idealã, începi atunci când te simți pregãtit sã descoperi ceva nou ºi sã acorzi un anumit timp studiului. Pentru copii, e indicat sã se înceapã de la minim 6-7 ani: am detaliat acest subiect într-un articol mai amplu. O limitã superioarã de vârstã nu existã, poți învãța chitara ºi doar ca hobby, pentru a-ți îmbogãți viața cu muzicã.

 

4. Ce trebuie sã aduc la prima lecție?

 

Chitara (dacã o ai deja), un caiet de matematicã ºi un pix. ªi o dozã de entuziasm, fireºte!

 

5. Când pot programa o lecție?

 

În orice zi a sãptãmânii dupã ora 10.00.

 

post-548-1267312594_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

UPDATE:

 

Lectii de chitara pentru incepatori si avansati, de acum si pe Skype - poti invata sa canti la chitara oriunde ai fi :)

http://www.lectii-de-chitara.ro/2010/05/le...chitara-online/

 

Ai nevoie doar de:

 

* programul Skype (este gratuit)

* un webcam decent

* o conexiune stabilã la Internet

* un microfon

 

Pretul unei sedinte de doua ore este de 15 euro, iar plata poate fi efectuata prin PayPal.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.