www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

v-amp 2


yamazaki
 Share

Recommended Posts

am si eu o intrebare pentru ceic are detin v-amp 2 eu miam cumparat uu iari de la cineva , si akasa, il bag in configuratia s1 si bag pe left iesirea catre amp ca eu am mono nu stereo, asa si daca bag de ex un effect de distors , se aude nasol faceo microfonie de nedescris numai daca dau de corzi nu se mai aude , da daca o lasa fara sa umblu se aude de te doare capu , .

 

o chestie de ex am amplificat si printr-o staie de metal, si cad atingeam corzile de la chitara de amplificator, nu se mai auzea microfonia de la ce oare ,. :

ps: eu acum folosesc fire sterea la intrarea de chitara , ca nam dinala mono pana luni ,

zicetim si mie ori e din el ca ma duc si ii dau in cap lu ala de la care lam loat ori e de la altceva si aparatu merge bine???

[ imi pare reau daca nu am postat la categoria buna mutati voi ]

Link to comment
Share on other sites

ok deci fi atent acum am bagat si ampu meu de 15 w in iesirea din stanga si o statie la iesirea din dreapta , volumul il dau desigur ca mai incet ca altfel face o microfonie de te doare capu , daca scot de ex statia de pe dreapta si las doar pe stanga ampu, face un bazzait nasol da nu se mai aude microfonia , nush ce naiba sa ii fac

Link to comment
Share on other sites

Guest Pheno

aceeasi problema am eu cu geniala mea chitara harley benton, cand nu pun mana pe corzi poate sa prinda si radiou' :)

Link to comment
Share on other sites

mane eu am tot harley ,:) ca nam bani acum ,

am bagat impamantare la statia mea si nu se mai aude bazaait

mane impanatarea poate si priza sa aibe , daca nu vezi ca o poti lega la o treava care se duce in tot blocu , ca de ex teaza de caldura .

si merge perfect ,

o chestie harleyu meu nu prinde radio lol:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.