www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concurs In Galati- R G C Meeting.


Fictum
 Share

Recommended Posts

vrei sa vada toata tara cat de penibil sunt? :) imi e rau! fara filmari ca va cer bani! :) Numai pe seama mea nu v-ati mai distrat!

Inca nici nu stiu ce sa cant.... :D

...o piesa Dance(E-Type) :D ...ceva Hathor peste un pozitiv...habar nu am...ma gandesc la asta de cand mi-a zis Demos sa ma simt :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vrei sa vada toata tara cat de penibil sunt? :) imi e rau! fara filmari ca va cer bani! :) Numai pe seama mea nu v-ati mai distrat!

Inca nici nu stiu ce sa cant.... :D

...o piesa Dance(E-Type) ;) ...ceva Hathor peste un pozitiv...habar nu am...ma gandesc la asta de cand mi-a zis Demos sa ma simt :D

 

Normal ca vreau sa vad cat de " penibil " esti, d-aia vreau inregistrarea sa vada toata lumea cum canti la chitara :)

De eram eu in Galati cand se tine concursul, ma bagam la recital cu vreo 2 melodi sa rada lumea de mine cum cant, de mine chiar ca ar avea dc sa rada...:D

Link to comment
Share on other sites

nu am pregatit nimic...poate am timp maine sa ma gandesc la ceva..deci sa nu va asteptati la prea multe :)

 

Azi s-a mai inscris un concurent.Am sa fac eu poze daca nu e nimeni cu camera sa filmeze.

Toti concurentii o sa fie postati aici.(lista e la bar inca nu am intrat in posesia ei)Toti au de castigat la acest RGC meeting :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Hey!!! Prima seara s-a incheiat cu succes,chitaristi care mai de care mai virtuosi si bere cat cuprinde :) Salutare si ma bucur ca au fost atat de multi sustinatori cu toate ca concurentii s-au imputinat(nu s-au prezentat 2 sau 3 nu mai stiu exact)

Ii felicit pe toti si jos palaria in fata lor ca au avut curajul sa cante in fata unui public(e mare lucru sa stiti :D )

Multumim Dani, pentru recital ,FELICITARI!!! ,prezenta in juriu,ajutorul acordat cu pedalierul si chitara ta :D

Am zdranganit si eu, dar deja era tarziu si m-au ascultat si pe mine, cateva persoane :)

 

Au ramas 5 finalisti din care 3 o sa plece acasa cu premiile :D

Multa bafta celor selectati! (iar am uitat sa iau lista de la bar cu numele lor :) )

 

Maine...adica azi,,30.05.2009 ,e 02:10min noaptea, TOTI(si cei care nu au fost selectati pentru finala) concurentii sunt asteptati sa primeasca diplomele de participare,respectiv locurile I,II si III.

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

multzam de urari adi:)mi-a facut placere sa particip la evenimentul asta misto:)despre recital...ehhh...nici nu stiam exact ce naiba sa cant:)primele idei care mi-au ieshit in cap ...

 

totushi parca mai frumos a fost cand s-a dezlantzuit puterea fratzeasca hatoriana:)

 

succes maine tuturor

 

PS am auzit cateva plangeri de gen: cum de mi-ai pus 3 sau 3.5.Tin neaparat sa adaug(pt a nu-mi face dushmani ) ca punctarea propriuzisa a fost de la 1-5.deci spre ex nota 3.5 in valuare naturala a insemnat nota 7...iar celelalte puncte erau din partea sustinatorilor prin aplauze(de la 1-3).Notele pe urma s-au adunat astfel.EX: 3.5(nota juriu...maximul fiind 5) +2(puncte obtzinute prin aplauze...maximul fiind 3)=5.5(nota maxima fiind 8).

 

Sa ne incante frumos cei de maine.

Link to comment
Share on other sites

Dani...notele au fost pentru ca sa ii departajati voi,nici nu au contat pentru cei 5 ramasi.Totul se reia azi de la 0.

Cei care au avut emotii ieri, astazi pot impresiona avant automat un punctaj mai mare si invers. :)

 

Sunt cateva persoane care m-au impresionat(dintre concurenti)Asta a fost ideea de baza a concursului,sa ne mai cunoastem si noi,iar voi sa aveti posibilitatea sa experimentati placerile scenei/emotii/adrenalina :D .Felicitari si sustinatorilor va asteptam si azi!

 

M-am interesat,din cauza unor sesizari,nici unul dintre concurenti nu are mai mult de 3 ani de studiu...unii au exersat mai mult ca altii,asta e adevarul :D

Cel mai bun sa castige!

Ne vedem azi la 19:00

 

P.S.Am ramas intre prieteni(o mana de oameni) si mi-au mai trecut emotiile... asa ca Marius,fratele meu Bass/voce Hathor, a spart gheata si m-am alaturat si eu :) Recunosc,initial am vrut sa ma fofilez :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Proaspat venit de la concurs .

Locul 1 : Silviu ( nu ii stiu tot numele ) : chitara

Locul 2 : Stanescu Alexandru : cureaua

Locul 3 : Blinky ( nu stiu daca am scris corect ) : setul de corzi

Locul 4 si 5 : Lars si Dragos .

 

Am sa pun cateva poze si sper sa fiu corectat daca am gresit numele castigatorilor . Maine revin cu videouri .

Felicitari tuturor participantilor , juriului, si organizatorilor ( Bar Abyss ) si Indrumatorilor si realizatorilor pentru initiativa , Rgc.ro , si tuturor care au venit . din partea mea , va multumesc :))

 

ps : Ady , diploma a fost facuta de tine nu ? numai bc rich-uri paici :)

post-6656-1243713791_thumb.jpg

post-6656-1243713819_thumb.jpg

post-6656-1243713857_thumb.jpg

post-6656-1243713880_thumb.jpg

post-6656-1243713907_thumb.jpg

post-6656-1243713941_thumb.jpg

post-6656-1243713967_thumb.jpg

post-6656-1243713997_thumb.jpg

post-6656-1243714027_thumb.jpg

post-6656-1243714052_thumb.jpg

post-6656-1243714075_thumb.jpg

post-6656-1243714108_thumb.jpg

post-6656-1243714132_thumb.jpg

post-6656-1243714156_thumb.jpg

post-6656-1243714195_thumb.jpg

post-6656-1243714226_thumb.jpg

post-6656-1243714259_thumb.jpg

post-6656-1243714291_thumb.jpg

post-6656-1243714328_thumb.jpg

post-6656-1243714359_thumb.jpg

post-6656-1243714398_thumb.jpg

post-6656-1243714435_thumb.jpg

post-6656-1243714462_thumb.jpg

post-6656-1243714495_thumb.jpg

post-6656-1243714522_thumb.jpg

post-6656-1243714552_thumb.jpg

post-6656-1243714577_thumb.jpg

post-6656-1243714609_thumb.jpg

post-6656-1243714638_thumb.jpg

post-6656-1243714674_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu unul inca sunt uimit ca juriul m-a ales printre finalisti ...felicitari tuturor celor care au participat si ne vedem la anu...

 

Juriul a fost extrem de corect...(toata lumea stie ca sunt prieten cu dani ,dar acesta m-a judecat corect ...X10000 ) ,multa bautura,multa distractie(uitati-va pe fata lui Marius Hathor :))) ...se explica) ...in cateva cuvinte....Super tare concursul...la mai mare :) ...

Link to comment
Share on other sites

ma bucur ca a iesit totul bine,juriul a notat cum a dorit ,cum a crezut de cuviinta si trebuie sa ii mentionam:

 

1 Greierasu' -super bass-ist de la Teatrul Muzical

2 Lulu -unul din cei mai buni chitaristi din Galati

3 Dani -chitara trupa Greenis

4 Adi -chitara trupa Cast Adrift

5 Chelo -vocal Hathor

 

Chitara merge la Isaccea in Jud Tulcea castigata de Silviu,doar 2,5ani de studiu,un foarte bun chitarist.

 

Felicitari Lulu pentru Recital,super recital :)

 

Acum mai asteptam poze si video cine are...in rest mana pe chitara si pe studiat la anu' poate iesi chiar tu castigator :)

In a doua editie primii 3 concurenti o sa cante in recital.

 

Toti am avut de invatat din aceasta experienta.

Multumesc in mod special Barului Abyss care a facut posibila aceasta intrunire.

 

p.s. Sebi,vezi ca e si un Dean acolo pe diploma :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

As vrea sa enumar pe cei care au participat...in ordinea in care s-au inscris:

1.Cristian Crassy

2.Adrian Nea

3.Claux Claudiu

4.Andrei Lars

5.Cosmin Blinky

6.Sebi

7.Silviu

8.Anton

9.Coman Adrian(nu s-a prezentat)

10.Stanescu Alexandru

11.Nour Andrei

12.Calin Cosmin

13.Turturica Adrian (nu s-a prezentat)

14.Calin Cosmin (nu s-a prezentat)

15.Dany

16.Razvan

17.Horia Cedrik(nu s-a prezentat)

18.Dragos

 

Bravo!

Multumesc si nu in ultimul rand celor de la RGC.RO pentru suport :)

Ma bucur, Cristi Vasoi, ca ai reusit sa vii sa ne onorezi cu prezenta :)

 

P.S.Lars,am vazut ca ai filmat,posteaza si eventual vreau si eu un CD/DVD cu tot ce ai pozat/filmat,fac cinste :)

 

 

cateva poze din prima zi,scuze pentru calitate sunt facute cu telefonul.

post-9005-1243776775_thumb.jpg

post-9005-1243776801_thumb.jpg

post-9005-1243776821_thumb.jpg

post-9005-1243776836_thumb.jpg

post-9005-1243776852_thumb.jpg

post-9005-1243776879_thumb.jpg

post-9005-1243776903_thumb.jpg

post-9005-1243776942_thumb.jpg

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Stire de ultima ora :)

Tot concursul+recitaluri a fost transmis,live, in Cehia prin camerele de supraveghere(legate la internet) ale barului, intr-un Bar cu specific Rock,proiectat pe un ecran de 3/4m.Concurentii au avut sustinatori si acolo,m-a informat patronul barului Abyss :)

 

P.S.Nu am stiut, ca altfel postam aici.Sincer nici nu stiu daca pot cere adresa,daca e publica sau nu.(patronul e prieten cu patronul din Cehia)

Link to comment
Share on other sites

Stire de ultima ora :)

Tot concursul+recitaluri a fost transmis,live, in Cehia prin camerele de supraveghere(legate la internet) ale barului, intr-un Bar cu specific Rock,proiectat pe un ecran de 3/4m.Concurentii au avut sustinatori si acolo,m-a informat patronul barului Abyss :D

 

P.S.Nu am stiut, ca altfel postam aici.Sincer nici nu stiu daca pot cere adresa,daca e publica sau nu.(patronul e prieten cu patronul din Cehia)

 

Mi-au vazut cehii gherlele :))) prea tare ....crek nimeni nu se astepta la asa ceva :)

Edited by Nosferatu
Link to comment
Share on other sites

Aseara am aflat si eu de transmisie :)

Cand ma gandesc ce panarama si zdranganeala am facut dupa concurs.... :)

 

Una peste alta,concursul a avut un real succes atat pentru concurenti cat si pentru cei stransi acolo,ne-am mai vazut si noi la ochi si am putut schimba doua vorbe cu oameni care desi locuiesc in Galati nu i-am mai vazut de multa vreme.Doua seri superbe,sper sa se repete in viitorul cat mai apropiat :) Pana atunci...la studiu!

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Salut oameni. silviu sunt... fericitul castigator al concursului... :| Inca nu prea-mi vine sa cred:-?. Au fost 2 zile de vis... Toti concurentii de treaba, atmosfera relaxata... ce mai... concursul perfect. Va Multumesc pentru tot, atat eu cat si ceilalti concurenti. Ne mai vedem prin Abyss!

Link to comment
Share on other sites

Bravo baieti! :) Frumoasa actiune, chiar e nevoie de asemenea activitati, poate chiar la o scara mai mare! Stiu ca se mai organizeaza, trebuie insa sa fie mai dese si pe alese, de popor intelese...

La vara planuiesc sa ajung prin Galati, si prima oprire va fi cu siguranta in Abyss (am scris bine?), la un schimb de beri cu Dani!

Rock on! :)

Link to comment
Share on other sites

adica eu iti dau berea mea la schimb cu doua beri nu?:))

 

te asteptam cu drag...cand esti pe drum anuntza-ne ca sa umflam baloanele si sa le umplem cu confeti:) evident glumesc(nu ca ash avea ceva cu saracele baloane).

 

si mie mi-a placut mult concursul.Participantii au gustat cate un pic din placerea de a canta in fata unor oameni.Sper s anu fie nimeni suparat pe juriu(inclusiv pe mine) pt notele ce au fost puse...am incercat (noi....) sa fim cat mai corecti.

 

Ma bucur ca vecinul si prietenul meu Dragosh(nosferatu) a inteles ideea.In prima zi nu a fost ales printre cei 5 numai de mine ci si de ceilalti din juriu deci nu a fost nimic blat:)imi pare rau ca nu a aflat de asta decat cu 30 de minute inaintea concursului(ca a plecat mai devreme)...sorry ca nu am anuntzat dar atunci mi-am dat seama ca nu erai prezent la momentul acela.

 

sa auzim numai de bine...cat mai multe evenimente de acest gen:)

 

PS: Merci adi pt protocol:)alunele si covrigeii au fost numai bune cu berea rece de acolo.Respectele mele domle:P

 

numai bine...Dani

Link to comment
Share on other sites

Cu placere,multumesc pentru atata lauda,terminati ca o sa mi se urce la cap :)

Nu am fost singur,si de aceea trebuie mentionati si restul: Rock bar Abyss(Locatie,premii,bere super ieftina 2lei halba :) ),RGC.RO(pentru anunt si reclama,ca asta e pana la urma acest topic),Marius-fratele meu(el a fost cu prezentarile si m-a ajutat cu organizarea ) si juriul care a venit in cele doua zile(tot respectul)

 

E destul sa gasesti un patron binevoitor(ca cel din Abyss) si restul vine de la sine,toata lumea are de castigat.

Nu e greu de organizat asa ceva,poate citeste cineva si organizeaza si in orasul tau(la general vorbind).Ma adresez in special la trupele care au deja un sunet(un amp si 2 boxe pentru negative) sa nu mai inchirieze.

Chiar si fara probe,ele au speriat multi concurenti si cum am renuntat la ele cum s-au inscris,15 min in care fiacare a demonstart ce a invatat. Negativul nu a fost un avantaj ,doar a sunat mai bine,exemplu' locul 2(Stanescu Alexandru) nu a cantat cu negativ.

 

Am primit cateva filmari...dar nu se vede nimic(filmat cu aparat foto fara lumina)...se aude ceva ceva...

Lars le poti posta aici :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.