www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

The N0x - Cancer


 Share

Album Poll  

2 members have voted

  1. 1. Care vi se pare cea mai reusita melodie?

    • Intro
      0
    • Black Christmas
      0
    • Light Snow/Heavy Storm
      0
    • Foggy Night
      0
    • Drumul Condamnatilor
      1
    • Endless Eighteen
      0
    • Grafitti Skies
      0
    • I Never Had a Son
      0
    • Heaven Is Red
      0
    • Shred
      1
    • Sweet Dreams (Cover Eurythmics)
      0
    • Black Christmas (Acoustic)
      0
    • I Never Had a Son (Acoustic)
      0
    • Seaguls (Acoustic)
      0


Recommended Posts

Melodii facute majoritatea din plictiseala sau ceea ce parea pe atunci o idee buna...instrumentalul nu e cine stie ce.....inregistrate cu clapa Yamaha PSR280 (de unde si o parte din tobe) + Epiphone Les Paul VSII + Digitech GNX4....vocea inreg cu microfon de calculator. Enjoy if you can.

Link to comment
Share on other sites

salut;

 

vreau sa spun ca imi plac ideile tale; suna interesant;

 

calitatea sonora difera de la mel la mel; presupun ca le-ai inregistrat la intervale de tip semnificative, sau doar in moduri diferite;

oricum, e destul de bine avand in vedere si ca ai inregistrat acasa si nu intr-un studio;

 

iti urez bafta, dar te-ash ruga de acum inainte sa abordezi o atitudine obiective in prezentarea pieselor :

"Melodii facute majoritatea din plictiseala sau ceea ce parea pe atunci o idee buna"

"Enjoy if you can."

 

cred ca "inregistrarea este modesta, fiind home-recording" era suficient;

 

Shtiu, shtiu, sa n facem ca manelishtii : "ASTA E HITUL NR. 1 !!! BLABLABLA " LOL

 

dar nici sa iti pui cenusa in cap nu e bine :)

 

Mai ascult piesele; am net de la ..un provider slab, sa nu-l pomenesc; dar le voi asculta pe toate..

din ce am auzit, canti bine; imi place ca ai inregistrat si voce (si e buna vocea - special pe "Drumul condamnatilor" .. si versurile bineinteles) lucru care majoritatea de pe forum il evita (eu unul, DA :) )

 

Ne mai auzim; de bine;

 

Succes :)

Link to comment
Share on other sites

salut;

 

vreau sa spun ca imi plac ideile tale; suna interesant;

 

calitatea sonora difera de la mel la mel; presupun ca le-ai inregistrat la intervale de tip semnificative, sau doar in moduri diferite;

oricum, e destul de bine avand in vedere si ca ai inregistrat acasa si nu intr-un studio;

 

iti urez bafta, dar te-ash ruga de acum inainte sa abordezi o atitudine obiective in prezentarea pieselor :

"Melodii facute majoritatea din plictiseala sau ceea ce parea pe atunci o idee buna"

"Enjoy if you can."

 

cred ca "inregistrarea este modesta, fiind home-recording" era suficient;

 

Shtiu, shtiu, sa n facem ca manelishtii : "ASTA E HITUL NR. 1 !!! BLABLABLA " LOL

 

dar nici sa iti pui cenusa in cap nu e bine :)

 

Mai ascult piesele; am net de la ..un provider slab, sa nu-l pomenesc; dar le voi asculta pe toate..

din ce am auzit, canti bine; imi place ca ai inregistrat si voce (si e buna vocea - special pe "Drumul condamnatilor" .. si versurile bineinteles) lucru care majoritatea de pe forum il evita (eu unul, DA :) )

 

Ne mai auzim; de bine;

 

Succes :D

 

mersi mult pentru coment si da ai dreptate. melodiile sunt inreg o data la n la puterea a doua...adik la mult timp. nu sunt cine sie ce pt ca pur si simplu puteam sa fac chestii mult mai misto daca eram as la teorie (chitara sau clape). mai anexez aici 2 melodii inrtegistrate ieri in coolpro edit 2. multumesc inca o data pt sustinere :)

Link to comment
Share on other sites

Imi plac mai mult incercarile "ambient-ish", decat cele cu chitara, pentru ca mai ai putin de lucrat la tehnica, dar imi plac compozitiile. L-ai numit dupa rasa Nox din Stargate cumva? :)

 

mersi pt comment. da mai am de lucrat la chitara siut desi cant de vreo 5 ani nu prea am avut rabdarea gamelor... ma rog..."n0x" cum se scrievine din latina shi se traduce "intuneric" (din perioada cand eram cam down on life)...shi porecla mi-a placut..e rezonanta asa k am pastrat-o. mai includ aici o piesa "ambientalish" pentru voi. enjoy

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.