www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Propun Un Topic Pentru Firmele Care Distribuie Instrumente Muzicale


Guest jack
 Share

Recommended Posts

Poate ar fi bine sa existe acest topic. Poate aflam mai multe informatii, noutati, ce o sa apara in viitor, etc...

 

Eu am fost la NAMM, delegat de firma la care lucrez, si daca s-ar putea as avea cate ceva de spus....

Link to comment
Share on other sites

Alte poze!

 

Din pacate, vorba lui Raresh, sa n-am parte daca am putut sa aduc blues-ul inapoi!!!!

 

Revin cu amanunte in curand!!!

 

PS. Acolo nu exista BERGENBIER!!!!

post-836-1139527479_thumb.jpg

post-836-1139527510_thumb.jpg

post-836-1139527537_thumb.jpg

post-836-1139527563_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dragute pozele de la standul S.D. - chiar ma gandeam sa aduc cateva seturi Dave Mustaine, ca or fi fani p-aici... daca n-ai adus blues-ul, macar pe Dave puteai sa-l mai aduci odata :)

 

Cat despre firme si publicitate, incurajam orice firma care doreste sa-si faca publicitate pe site sa ne contacteze prin e-mail.

Link to comment
Share on other sites

Asta e problema ta!

 

In 4-5 saptamani o sa avem in magazinele noastre S. D. In curand o sa regasesti firma la care lucrez printre distribuitorii OFICIALI! Si mai mult decat atat si DI MARZIO, ce zici de asta?

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca DiMarzio trimit greu comenzile. Si continui sa cred ca e hazardat anuntul tau avand in vedere cele sus-mentinoat de mine.

 

Ma mira hotararea de a aunta ceva inainte de vreme. Nu vreau sa continui discutia asta pe forum, pentru ca nu-si are rostul. Ce pot sa te asigur e ca azi/ieri nu erati distribuitori S.D. Asa ca n-are sens sa anunti ceva ce inca nu e realizat, nu?

Link to comment
Share on other sites

De fapt, poate ar trebui sa solicit sa inchidem topicul asta, oricum nu intereseaza pe nimeni! Toti viseaza sa-si gaseasca Gibson sau Fender cu 1 USD!

 

Tocmai asta era ideea, sa stie copiii ce, cum, cand si la noi! Intradevar preturile sunt inca mari, dar atata timp cat platim, ca societati 20 % taxa vamala ( cea mai mare din lume, spre exemplu bulgarii au TV 3.2 % ) va fi dificil, si pt noi, dar mai ales pentru clienti.

As fi dorit sa discutam multe aspecte....

 

Nu e hazardat anuntul, E CA SA SE STIE!

Link to comment
Share on other sites

Da, e foarte greu. De exemplu sa te 'bati' cu preturile din Germania (ca sa aleg ot ara la intamplare, de unde se poate comanda de pe net, ca persoanele fizice se mai 'descurca' la vama). Si sa incerci sa mai si bgi produsele distribuite in magazine prin tara, nu doar in magazinele proprii (online sau offline).

Link to comment
Share on other sites

N-ai inteles nimic!

Ca si distribuitorii oficiali de oriunde, inclusiv Germania, firma noastra achzitioneaza produsel direct de la furnizor, la aceleasi preturi cu nemtii, asa cum ai dat tu exemplu. Problema e alta: noi platim taxe vamale imense, asa cum am spus 20% la instrumente muzicale si accesorii, ei mai nimic. La noi chiriile sunt enorme, cel putin 80 EUR mp, pe cand la Music Schmidt ( Germania ) spre exemplu, chiria e de 20 EUR. Ei mai si vand, noi vb de rock! Si ne bucuram ca recuperam la o chitara de 300 EUR VAT-UL! Adica ne dau nemtii 45 EUR inapoi, ca sunt baieti de treaba! Cam Atat Ca deja M-am saturat!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.