www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Grx70dx


Guest JeeFo
 Share

Recommended Posts

Guest JeeFo

Ibanez GRX70DX din pack-ul de la Ibanez

 

Cumparat de la mcmusic prin octombrie 2008 http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1233

Pret : 800 lei + 70 lei transportul -> 870 lei ; acum cu criza a ajuns la 1050 lei doar chitara

Sunetul : I-ar cam trebui niste doze noi..cele pe care la are nu sunt extraordinare....dar..suna acceptabil

Cheite : Oribile ... din plastic...una s-a rupt si doua sunt crapate...si se gasesc incredibil de greu... eu am gasit pe ebay... si trebuie sa dau alte gauri ca nu sunt chiar in acelasi loc gaurile pentru suruburi

Butoanele : nu-mi plac cum arata

Potentiometre : nu sunt excelente...cand mai ai putin de invartit la sfarsit incep sa actioneze mai tare...mai ales la cel de volum... la cel de ton se simte diferenta foarte bine cand e inchis/ deschis

Tremolo : merge..dar..nu e ceva ce folosesc prea des..adica..mai deloc...

Grif : 22 taste.. ii dau un 7 din 10 din punct de vedere al comoditatii :)... are un mic fretbuzz care din fericire nu se aude cand este conectata la amplificator...tastele sunt batute bine..nu falseaza..este drept :D

finisaje : nota 8 din 10

 

 

Parti bune : scoate sunete :))... trasa printr-un procesor suna binisor :)

grif comod

Parti rele : cheite foarte proaste... doze ce capteaza cam multe impuritati :D)

made in China(am mai strans eu unele suruburi pe la ea..)

 

Impresie generala : este o chitara bunicica..dar..daca mai puneam 4-5 milioane acolo..luam ceva cu mult mai bun

este buna pentru un incepator..dar...e foarte naspa cand dai de probleme gen...se rup cheite..si altele de genul

Nota : 6 din 10

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Cant pe chitara aceasta si momentan nu am sanse sa o schimb. Intrebare? Merita sa ii schimbi dozele? As vrea sa o customizez putin, sa ii desenez niste modele pe ea. Daca o sa ma apuc vreodata de acest proiect, o sa mai am nevoie de niste sfaturi, dar momentan e doar un proiect de viitor.

 

So, intreb pe cei care stiu mai bine, merita? :). Ma intereseaza sa investesc in ea pentru a scoate o chitara buna spre foarte buna.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.