www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Frank Gambale La Bucuresti


Cosu
 Share

Recommended Posts

Cunoscutul chitarist Frank Gambale va concerta la Bucuresti alaturi de Alain Caron (Canada) - bass si Johnny Rabb (SUA) - percutie.

 

Concertul va avea loc pe 9 aprilie, la ora 20.00, in clubul Becker Brau Live Music (Turturelelor nr.11). harta

 

In deschidere va canta formatia Platonic (Nicu Patoi)din Bucuresti.

 

Biletele pot fi achizitionate de pe ticketpoint.ro pentru suma de 70 Ron.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest hututui

am fost si eu la concert. a fost foarte foarte tare (recunosc, am avut ceva indoieli initial, stiind ca vor canta midi). ..cred ca in mana lor ar suna orice instrument, bagat prin cele mai proaste scule insa seria V a sunat foarte foarte interesant, e vorba de o abordare noua...

un mare mare mare plus organizatorilor si patronului clubului (am fost deosebit de placut impresionat de faptul ca nu s-a mai servit mancare in timpul concertului (poate o sa credeti ca sunjt nebun ca m-am luat mereu de acest aspect); le urez tuturor multa bafta in continuare, sper ca locul respectiv sa ramana un centru de referinta pentru iubitorii chitarii).

Edited by hututui
Link to comment
Share on other sites

Guest Paul MV

am mers din cluj pentru concertul asta.

a meritat din plin.

in cateva cuvinte: muzicieni adevarati! mega cantare :)

 

pacat ca au fost foarte putini la concert: asta releva pasiunea pentur muzica advarata a fanilor chitarii de la noi :)

 

alt ex e la adi manolovici in cluj unde am fost 2 spectatoti - platitori de bilete: eu si un amic ....concertul nu s-a mai tinut

Link to comment
Share on other sites

Guest Legion
am mers din cluj pentru concertul asta.

a meritat din plin.

in cateva cuvinte: muzicieni adevarati! mega cantare :)

 

pacat ca au fost foarte putini la concert: asta releva pasiunea pentur muzica advarata a fanilor chitarii de la noi :)

 

alt ex e la adi manolovici in cluj unde am fost 2 spectatoti - platitori de bilete: eu si un amic ....concertul nu s-a mai tinut

 

Deci daca nu te-ai dus la Frank Gambale, nu asculti muzica adevarata ?

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.