www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

S-a Infiintat Scoala De Rock In Bucuresti


JOEBAT
 Share

Recommended Posts

am fost sambata la "porti deschise"

mi s-a parut foarte tare. ne-au lasat sa cantam cat am vrut noi, ne-au si ajutat unii dintre profesori sa cantam toti acelasi lucru.

au 3 sali de repetitie dotate ok, cu echipamente noi.

 

si au avut bomboane :)

 

all in all, foarte friendly. astept sa vad si cum se vor desfasura lectiile.

Link to comment
Share on other sites

daca se face si in tm ma inscriu sa vad cum ii :)

De cate ori ai fost la evenimente "GONG"? mai toti tineri muzicieni car canta pe acolo au inceput sa cante tot la"Gong" acum cativa ani cand a fost la Casa Tineretului.

Ai "lagong.ro" radio Gong online cu emisiuni despre de toate.

La jazz unde se tin serile concert sau jamsession poti sa urmaresti si sa inveti multe .Nu am oprea vazut colegi de pe forum pe la Gong la jamsession.Nici eu nu ma duc la toate evenimentele dar macar la jamsession.Poti invata pe scena cum se canta.

Link to comment
Share on other sites

Guest CrazySound
este pe semestre? cand incepe 'scoala' ?

 

 

te inscrii cand vrei tu :)...inscrie-te de pe site

 

 

 

Am fost si eu la deschidere, a fost foarte marfa, am cantat cu multa lume, mi-am facut o parere despre unele chitari si ampuri.

Din cate am inteles, se vor mai baga scule pe parcurs. Aaaaa si m-au testat daca am ureche:D... :)

Edited by CrazySound
Link to comment
Share on other sites

exista un subiect mai demult facut de mine la studio-uri, dar vad ca s-a postat aici. Mdea... Rog pe cineva sa faca uneasca cele 2 thread-uri

 

Scoala e ok. E prima initiativa de acest gen facuta in Romania si, in functie de feedback-ul care se va primi, se va forma o oarecare programa bazata pe practica si teorie. Eu unul cunosc pe cel care a venit cu ideea si mi se pare de bun augur. Ma inscriu de la vara dupa ce termin bacul.

 

Scoala nu e doar pentru pustime. Pot si adulti sa se inscrie. Smecheria la scoala e ca inveti sa canti in grup, lucru de altfel foarte folositor pentru diversi instrumentisti/vocalisti ce vor forma diverse trupe in viitor(sau vor forma chiar o trupa in rockschool). Poate asa se mai dezvolta si piata muzicala rock din Romania...

 

Poate punem si poze de la sedinte...

 

Mihai

Edited by Dimebag_Darell
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca e pe semestre sau ceva de genu'. Intodeauna se gaseste loc pentru cineva in plus. In functie de ce stii te baga ei.

 

O sedinta decurge altfel: inveti instrumentul tau cu profu, singur... dupa care, ajutat tot de un profesor, va reuniti si cantati ce aveti in ziua aceea. Unu invata la bas melodia x altu o invata la chitara altu la tobe. :)

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca e pe semestre sau ceva de genu'. Intodeauna se gaseste loc pentru cineva in plus. In functie de ce stii te baga ei.

 

O sedinta decurge altfel: inveti instrumentul tau cu profu, singur... dupa care, ajutat tot de un profesor, va reuniti si cantati ce aveti in ziua aceea. Unu invata la bas melodia x altu o invata la chitara altu la tobe. :)

f marfa asa.. asa se facea si cand eram la clubu copiilor in sectoru' 1, desi acolo era cam aiurea, eram ceva de genu 15 chitaristi, 1 basist(optional) si un tobar :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

M-am inscris azi. Sper sa ma contacteze cat mai repede. Sunt foarte curios sa vad cum e. Revin cu un feed-back daca mai e nevoie desi pana acum baietii si-au facut reclama buna.

 

PS: Este stresant faptul ca functia "edit" devine inactiva asa repede. Trebuie tinuta macar trei zile. Parerea mea!

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

Pai 3 zile nu e ok , pentru ca scrii ceva, altii iti raspund sau isi scriu parerea lor despre ce ai scris tu , si dupa 3 zile ,timp in care se pot scrie zeci de comentarii, si dupa aia stergi ce ai scris si celelate zeci de comentarii aiurea .-..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.