www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Profesori De Chitara


ronniefrown
 Share

Recommended Posts

Guest Sam The Pirate
lol

GO GO GO TEXAS!

 

:):) Okay, asta-i ciudat, cati ani are pustiu asta? Si in caz ca nu esti "pusti" , dupa cum scri pe forum semeni cu unu..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Guest grig123

Buna.virgil_mh@yahoo.com.Virgil 0766621077

 

Meditez copii si tineri la cel mai mai indragit instrument chitara.Se face si teorie muzicala.

Dupa ce se vor invata elementele de baza elevul e liber sa isi aleaga ce stil de muzica va aborda pe viitor.Metoda pe care o predau este una noua care da rezultate intr-un timp scurt.Sedinta este de minim 2 ore.Pretul este de 35Ron/ora.Mai multe sedinte pe saptamana pretul se negociaza.

Succesul e garantat..Tel.0766621077.Virgil.

Link to comment
Share on other sites

Guest JamesCicio

Mai dragilor , nu e necesar un profesor de chitara neaparat, poti cauta pe internet ce te intereseaza, de exemplu vrei sa canti solistica foarte rapid atunci exerseaza multe solouri la tempo redus si cu ajutorul metronomeului , vrei sa iti compui propria muzica? atunci invata "scales" , exista guitar pro5 .

Ii un program foarte bun si care te ajuta, nu strica sa ai un profesor pentru ca va fi cineva alaturi de tine in tot timpul asta dar ii mai satisfacator sa poti invata cateva piese de 1 singur.

Trust me , you can do it, am un prieten care a platea o gramada de bani pe profesori si nu la invata mai nimic , si a luato de 1 singur si e pe un drum promitator .

Link to comment
Share on other sites

Mai dragilor , nu e necesar un profesor de chitara neaparat, poti cauta pe internet ce te intereseaza, de exemplu vrei sa canti solistica foarte rapid atunci exerseaza multe solouri la tempo redus si cu ajutorul metronomeului , vrei sa iti compui propria muzica? atunci invata "scales" , exista guitar pro5 .

Ii un program foarte bun si care te ajuta, nu strica sa ai un profesor pentru ca va fi cineva alaturi de tine in tot timpul asta dar ii mai satisfacator sa poti invata cateva piese de 1 singur.

Trust me , you can do it, am un prieten care a platea o gramada de bani pe profesori si nu la invata mai nimic , si a luato de 1 singur si e pe un drum promitator .

 

nu trebuie sa spui la toata lumea ca am dat cam 400 euro absolut degeaba pe un "mare prof" care e recunoscut si recomandat si aici pe forum de multi si cu acei 400 euro am pierdut si luni intregi de antrenament cand trebuia sa exersez bullshiturile lu ala in loc sa exersez chestii care chiar m-ar fi ajutat

Link to comment
Share on other sites

Guest JamesCicio

eu cred ca ii fain totusi sa fie cineva langa tine 2 ore :)) fortat si sa te asculte , te face sa te simti bine :>. muahaha

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Si eu va recomand cu caldura RockSchool

Pe langa informatiile utile in functie de dorintele fiecaruia, stilul preferat de cantat, "severitatea" profilor, atmosfera e absolut lejera, prietenoasa, intr-un cadru cu totul si cu totul deosebit.

Chiar daca nu va inscrieti, va asteptam in vizita la RockSchool si la spectacolele organizate de scoala.

 

Rock matusha!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Guest membru

Marius Furdulescu,profu' meu de chitara.E in Bucuresti si preda cam 50 Ron/2ore.Va dau link:http://www.lectii-de-chitara.ro/about/biografie-marius/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest dagmar

In Craiova, se studiaza si chitara la DAGMAR D.V. - scoala particulara. Organizam cursuri de chitara incepand cu decembrie 2009.

 

Profesorii sunt :

Gabierla CIOCIONOIU - prof. chitara clasica / folk

Dan SINCAI (membru Remix Band) - prof. chitara folk / acustica / electrica

 

Inainte de inscriere, se verifica aptitudinea muzicala a cursantului.

Cursul presupune un abonament lunar de 4 sedinte, avand un cost de 140 lei care se achita in prima sedinta a abonamentului. In cadrul sedintelor se studiaza atat partea practica / aplicativa, cat si teorie muzicala.

Anual se organizeaza cel putin 2 auditii (iarna si primavara / vara) cu copii de la toate clasele de muzica (instrumente si canto).

 

www.dagmardv.ro

Link to comment
Share on other sites

 

Pentru bucuresteni, recomand un chitarist si profesor de chitara apropiat de cei studiosi, dar exigent.

Lipsa progresului in asimilarea cunostintelor teoretice, dar mai ales practice, duce la incetarea colaborarii.

A creat website-ul .

Disponibil si pentru incepatori si pentru avansati (pentru elevi deosebit de buni, poate sustine o pregãtire specialã pentru admiterea la Berklee College of Music)

 

Preț - 50 lei la domicililul sau, 60 lei la domiciliul elevului( numai in Bucuresti) pentru o sedinta, in medie 2 ore.

Prima sedinta, din cate stiu eu, este gratuita (pentru cunoasterea elevului si evaluare reciproca).

Pentru studiu este necesar ca elevul sa aibe chitara proprie.

 

Il puteti contacta astfel: dl. Misu Rozenberg, misuroz@hotmail.com, 0745 296196, locuieste in cartierul Militari.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Lectii de chitara acustica, electrica, bass in Constanta pentru nivelurile incepator/ mediu/ avansat.

 

Stiluri : clasic, folk, pop, rock, jazz, funk, R'N'B.

 

Lectiile cuprind :

- familiarizare cu instrumentul, metode de invatare rapida a pieselor pentru incepatori, exercitii pentru formarea barre-ului, folosirea capodastrului, exercitii si tehnici de invatare a notelor pe grif etc.

 

- elemente de teorie muzicala ( citire la prima vedere si scriere partituri, dicteu, solfegiu), notiuni de armonie si orchestratie, tehnici de improvizatie pentru diverse genuri muzicale ( pop/ rock/ jazz/ R’N’B etc.)

 

- modalitati de formare, diverse pattern-uri, memorare si recunoastere: moduri, acorduri, arpegii, alternate/ economy/ sweep/ hibrid picking, string skipping, fingerstyle, tapping, hammer-on/pull-off, slide-bar, open tuning, diverse modalitati de incalzire, indrumare pentru activitate muzicala, pregatire/ setare/ intretinere chitara sau bass, schimbare corzi diferite sisteme Floyd Rose.

 

- piese reprezentantive si tehnica marilor chitaristi : Al Di Meola, Carlos Santana, Eddie Van Halen, Eric Johnson, Joe Satriani, John Petrucci, Jimmy Hendrix, Jimmy Page, Steve Vai, Steve Morse, Steve Lukather, Stevie Ray Vaughan, Yngwie Malmsteen, si altii.

- fiecare elev are o abordare diferita, in functie de nivelul dorit si performantele individuale.

- manualele si metodele de pregatire sunt bine structurate fiind diferite si individualizate in functie de stilul dorit , de chitaristul sau trupa preferate.

- manualele si metodele folosite sunt la nivel european, sunt predate in scoli de muzica reputate si conservatoare din toata lumea.

- la cerere, se poate face o setare de sunet pentru live in functie de stil si instrumente elevului ( pedal-board, procesoare, amplificatoare) pentru obtinerea unui sound specific sau original.

- de asemenea, la cererea elevului se pot preda tehnici speciale de chitara, piese ale unor trupe preferate sau a unor chitaristi preferati.

 

Modalitate contact: cosminculea2006@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 months later...

Somar ... Flamenco Franco and Classic Guitarist

 

tehnica profesionista si predare cu rezultate rapide

 

0760279719 .. somar@live.ru

 

buna ..

 

sunt Somar ... Flamenco Franco and Classic Guitarist

 

tehnica profesionista si predare cu rezultate rapide

 

0760279719 .. somar@live.ru

Link to comment
Share on other sites

Pai asta incerc sa fac aici, prin ziare nu gasesc iar pe net am gasit cateva anunturi cu studenti la conservator sau nu stiu ce...

Pai asta incerc sa fac aici, prin ziare nu gasesc iar pe net am gasit cateva anunturi cu studenti la conservator sau nu stiu ce...

Nu lua lecti de la studenti de la conservator pentru ca te rup la bani.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.