www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Profesori De Chitara


ronniefrown
 Share

Recommended Posts

Guest gnrmarius

Adi Manolovici!

 

Un var de-al meu a luat lectii de la el si a fost multumit...pana la un moment dat!

 

Tel. si alte chestii,pe site la el!!!

 

aici

 

E bun si da lectii undeva pe Grivita daca nu ma inisel,daca da,cer sa fiu corectat!

 

Nu stiu insa cata rabdare are intr-un final,cred ca f mult conteaza si studiul individual!!!

 

Keep on rockin'!

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

Pai tata,intereseaza-te si tu,eu ti-am zis ce stiam,sunt multi care dau lectii de chitara dar nu ii stiu pt ca nu am luat niciodata lectii!

Poti sa cauti si pe net si prin ziare,incearca daca ai nevoie!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Daca mai are timp, ti-l recomand pe Cristi Gram, dar tre sa te tii de studiu daca vrei sa faci cu el. Daca esti interesat da-mi un pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Adriani

"Clasa de chitara Adi Manolovici" primeste persoane cu varsta cuprinsa intre 12 si 30 ani.Materia predata este folclor nord-american( folk, country, blues) pentru chitara acustica si rock si jazz-rock pentru chitara electrica ( numai pentru cei avansati si motivati care au depasit stadiul acustic).

Palmares:

Peste 200 de chitaristi formati in decurs de 6 ani, amatori dar si profesionisti printre care ii enumar doar pe cei mai cunoscuti:

Cezar Popescu( Vita de vie),Traian Olinici(ex. El Negro, Zumm),Rares Stoian si Jean Cristea( Amicii),Andrei Zarnoveanu( One Night Stand), Codrut Andrei( Adi Manolovici Syndikate), Lix (Firma), etc.

 

Keep On rockin'!

Contact:

Tel. 0722.62.33.32.

manolovici@xnet.ro

www.manolovici.ro

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest sadus

cristi gram pt avansati. v-aj da numarul lui dar vara din cate stiu are concerte cu phoenixu si nush ce timp mai are(plus ca nu vreau sa ma acuse in case of any stalkers :)).anyway e un chitarist f bun si are ceva pedagogie.nu va asteptati sa va dea mura in gura.functioneaza pe sitemul."ce nu stii, sa-tz explic".

 

pt incepatori nush ce rabdare mai are.

 

bafta

 

ps:ultima data era 20 ron sedinta.pretty cheap if u ask me.plus he's a super guy.

Edited by sadus
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

cine imi poate recomanda un profesor de chitara din ploiesti??dar sa faca in particular nu ma luati cu palatul culturii ca acolo fac acum si e varza!!ce am invatat eo acolo intrun an a invatat altu in particular in 4luni!!!pls mult ca nu mai suport la palatu culturii!!:)

Link to comment
Share on other sites

Un profesor bun de chitara din Cluj daca imi poate recomanda cineva...

 

 

Petru gavrila mai activeaza prin cluj?

am ceva prieteni sau cunostinte care au facut cu urmatorii profesori un numar ore:

-Andrei Rosulescu - (actualul chitarist din trupa Seven, are user pe forum "arosulescu") - din ce m-i s-a spus explica foarte bine, e faina atmosfera la ora, dar e si foarte sincer, deci daca nu va tineti de treaba, adevarul doare....(persoane care iau sau au luat ore cu el sunt Marian Paul Victor (pe forum "Victor_"), Vlad Sucala (pe forum "Shok", Mihai Catuna (pe forum - "caploua" ), Catalin _______ (pe forum - "cataliz3r"))

-Neuro (cred ca il cheama "Bob Marius" dar nu sunt prea sigur) - (fostul chitarist din trupa Seven, are user pe forum "neuro") - tot la fel ca mai sus, doar ca aici nu cunosc caz de persoana care sa faca ore cu el si sa nu se tina de treaba....(persoane care iau sau au luat ore cu el sunt Vlad Tamas (pe forum "dalv"))

-Petru Gavrila (chitaristul din Slut, fostul chitarist din Luna Amara, si cred ca a fost si in Seven) - din ce am inteles explica bine, dar el nu se tine de treaba... adica mereu amana ore, si chestii dinastea (persoane care iau sau au luat ore cu el sunt Adrian Ciurdas (pe forum "adi24"))

Edited by ciuci
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

am ceva prieteni sau cunostinte care au facut cu urmatorii profesori un numar ore:

-Andrei Rosulescu - (actualul chitarist din trupa Seven, are user pe forum "arosulescu") - din ce m-i s-a

 

 

tre sa dau o bere pt reclama.... ei nu stiu cat de bun sunt dar nu imi place sa iau banii omului jaba....deci consider ca, daca rezultatele nu se vad chiar de la o ora la alta... mai bine renuntam. Mai nou, am obtinut o autorizatie pfa... adica carevasazica sunt persoana fizica nustiumaicum ... lucru dracu.... deci va pot elibera chitanta celor care doriti ca orele sa va fie deductibile ( nu stiu ce e aia deduc... ma rog :) ... am aflat si termeni noi... desi mama e contabila da de mine numa lautaria s-a prins ...hihihih)

rock matushe

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Guest cortez77

Predau kitara clasica si mai ales flamenco. Tehnica dar si elemente de teorie. Iau mult sub pretzul pietei pe o sedinta de 2h. Discounts pentru mai mult de o sedinta/saptamana !!!! :)

 

mobil: 0747.012724

emails: teodorov@gmail.com

adrianteodorov@yahoo.com

 

Sedintele in timpul saptamanii dupa ora 7 (deh, muncesc si eu...din pacate) sau in uichend dupa orele 12.30.

 

Ca referinte, intrati pe linkul urmator:

 

http://www.youtube.com/results?search_quer...p;search=Search

 

Inregistrarea este din Galati, sunetul nu este extraordinar. Actualmente cant in Bucuresti, mutat fiind aici.

 

Suerte! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.