www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Profesori De Chitara


ronniefrown
 Share

Recommended Posts

Pt timisoreni stau la dispozitie la mine acasa sau la scoala...mai bine la scoala

http://www.myband.ro/members/463/

 

Pentru cine nu-l cunoaste pe @El Mano

 

Chitarist profi , a fost chitaristul de la Estrada din Timisoara de pe langa Opera Romana , pana in momentul cand s-a desfiintat Etsrada , apoi a cantat peste tot.

De cativa ani buni da ore de chitara .Numai sa aiba loc liber.

 

Ma bucur ca s-a hotarat sa vina pe forumul rgc.ro .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest .:marya:.

sunt din bucuresti militari ... ma cheama maria am 14 ani... nu stiu nimik la chitara... deci sunt incepatoare...

caut un profesor!!! imi puteti recomanda si mie cativa! pls

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
sunt din bucuresti militari ... ma cheama maria am 14 ani... nu stiu nimik la chitara... deci sunt incepatoare...

caut un profesor!!! imi puteti recomanda si mie cativa! pls

cu toate ca nu stiu daca cyfer mediteaza si incepatori...tot il recomand :)

 

so...vb cu Cyfer :) ii poti da un private message

Link to comment
Share on other sites

Guest .:marya:.
cu toate ca nu stiu daca cyfer mediteaza si incepatori...tot il recomand :)

 

so...vb cu Cyfer :) ii poti da un private message

 

 

ms mult :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Caut un profesor de chitara...puneti si voi aici recomandari (cu nume si nr de telefon) de la toti pe care ii stiti, ca e cam greu de dat de ei daca nu cunosti pe nimeni.

Multumesc

PREDAU EU LECTII DE CHITARA {chitara rece , electrica,clasica} IN BUCURESTI TEL  : 0747844573

 

sunt din bucuresti militari ... ma cheama maria am 14 ani... nu stiu nimik la chitara... deci sunt incepatoare...

caut un profesor!!! imi puteti recomanda si mie cativa! pls

 

PREDAU EU LECTII DE CHITARA {chitara rece , electrica,clasica} IN BUCURESTI TEL : 0747844573

Link to comment
Share on other sites

Pt timisoreni stau la dispozitie la mine acasa sau la scoala...mai bine la scoala

http://www.myband.ro/members/463/

 

Meditatii chitara

Predau ore de chitara in particular sau la scoala de arte din Timisoara.

Oras: Timisoara

bulina2.gif Telefon: 0723461260

E-mail: elmanomusic @yahoo.com

Pret: 150.000 lei vechi /sedintza in particular

Nume: El Mano

 

asta esti tu? daca da scoala de arte e aia de langa libertatii?

Edited by ciorap
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salut, as vrea sa adaug si eu pentru bucuresteni un prof care merita si care nu a fost mentionat de nimeni: Corraxe (corrado sgandurra), a studiat la Musician Institute in Los Angeles si acu lucreaza aici. Eu merg la el de 1 an si lam conoscut destul de bine pentru sa ma pronunt: Un chitarist pregatit care merita, are rabdare si primele 2 lectii sunt gratuite, asa ca doritori pot sa vada daca merita sau nu fara sa cheltuiesca bani din prima. Are si un blog prin care poate fi contactat http://www.guitarbassdiscipline.blogspot.com/ si unde o sa gasiti lectii gratuite.

Tot in bucuresti pentru iubitori al bluesului si al bun gust in general ar fi Cyfer, un chitarist foarte bun (contactabil prin rgc)!!

Pentru cluj ar fi Arosulescu si el foarte tare (contactabil prin rgc)!! In rest nu prea cunosc sa ma pronunt in continuare, cu siguranta sunt multi alti care merita!!!

Va aurez numai bine si spor la cautat!!!

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

Guest Les7
Pentru cluj ar fi Arosulescu si el foarte tare (contactabil prin rgc)!! In rest nu prea cunosc sa ma pronunt in continuare, cu siguranta sunt multi alti care merita!!!

Va aurez numai bine si spor la cautat!!!

 

 

hehe, merci ptr informatzii....mai ales ptr cluj

chiar am pus in anuntz la sectiunea meditatii cum ca sunt in cautare de profesor in cluj...si nu a raspuns nimeni...

 

thanks again...

 

salut

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Freak KiTTy

depinde .. ce varsta ai ? de ex eu merg la palatul copiilor und se fak cursuri d chitara cat de cat bune .. ceva ceva tot invatam da' teorie nu ne zice nik .. o sa ne zik probabil knd o sa fim capabili sa schimbat klumea toate acodurile .. era o sugestie :) dak ai peste 18 ani las'o balta q palatul .. :)

 

sunt din bucuresti militari ... ma cheama maria am 14 ani... nu stiu nimik la chitara... deci sunt incepatoare...

caut un profesor!!! imi puteti recomanda si mie cativa! pls

 

 

valabil si pt tne ,ai putea venii la palat :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die
depinde .. ce varsta ai ? de ex eu merg la palatul copiilor und se fak cursuri d chitara cat de cat bune .. ceva ceva tot invatam da' teorie nu ne zice nik .. o sa ne zik probabil knd o sa fim capabili sa schimbat klumea toate acodurile .. era o sugestie :) dak ai peste 18 ani las'o balta q palatul .. :)

 

 

 

 

valabil si pt tne ,ai putea venii la palat :D

 

 

dude...nu mai recomanda palatu...si eu tot acolo fac....si dupa parerea me mai bn invetsi acasa de cat sa invetsi acolo.....dupa un an de facut acolo pot sa ma declar profund nemultumita si ma gandeam de la anu sa ma las....asa ca te rog eu mult....nu mai recomanda prostii :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Freak KiTTy

mda .. am uitat ca tu ai pretentia ca intr'un an de chitara sa treci de la stadiul de incepator la avansat de elita .. uitaaasem ca tu vrei sa faci numai solo-uri .. si-asa sunt vaaaarza pe langa tine .. iti dai seama .. :):)

 

nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala te rog .. :D nu ti-a cerut nimeni parerea despre palatul copiilor ..

 

 

soryy daca sunt pusa pe cearta .. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest alinutzik

Cristina, probabil tie ti se pare ca nu ai invatat nimic acolo si, acum ca " stii " intro-ul de la Cassis [ cel putin asa te lauzi ] crezi ca esti o mare chitarista. Eu cred ca in primul an de studiat chitara Palatul Copiilor este bun. Adica, cel putin inveti cum trebuie tinuta chitara, cum trebuie sa ciupesti corzile, acordurile de baza, batai. ...Incetul cu incetul se invata.

Link to comment
Share on other sites

Cristina, probabil tie ti se pare ca nu ai invatat nimic acolo si, acum ca " stii " intro-ul de la Cassis [ cel putin asa te lauzi ] crezi ca esti o mare chitarista. Eu cred ca in primul an de studiat chitara Palatul Copiilor este bun. Adica, cel putin inveti cum trebuie tinuta chitara, cum trebuie sa ciupesti corzile, acordurile de baza, batai. ...Incetul cu incetul se invata.

 

 

Te contrazic.Cestiile astea enumerate de tine eu le-as arata moca in maxim 30 min. Tine de fiecare sa studieze ceea ce ii arata un prof.Profesorul in particular se acupa de tine...pe cand la gramada...e mai greu.

Cunosc pe cineva care a facut cu Cristi Vasoi si intr-un an de zile ,de la 0,a studiat 3 metode diferite de chitara si dupa 1 an era capabil sa cante intr-o trupa(chiar a cantat cu o trupa la un fest) :)

 

 

Timpul zboara!

Link to comment
Share on other sites

Guest Freak KiTTy

totusi la varsta de 13 ani nu te chinuie talentu' incat sa inveti chestiile alea in 30 de min ..probabil tipul de care ne povesteti e mult mai mare.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
totusi la varsta de 13 ani nu te chinuie talentu' incat sa inveti chestiile alea in 30 de min ..probabil tipul de care ne povesteti e mult mai mare.. :)

 

e adevarat, nu le poti invata in 30, le poti invata in 15. Bine, exagerez, dar oricum la 13 ani ai mai mult timp decat la 20+. :)

BCRichu' spune ca le-ar putea arata. Asta nu inseama ca respectivul le-a si invatat in 30 de min.

Acum hai pe bune, ce-i asa greu la 5 acorduri si 3 batai? Daca intr-un an n-ai reusit sa inveti atat, ce vei face cand vei auzi ca mai trebuie sa inveti si de game, tonalitati, acorduri, rasturnari? Te lasi de chitara?

Link to comment
Share on other sites

totusi la varsta de 13 ani nu te chinuie talentu' incat sa inveti chestiile alea in 30 de min ..probabil tipul de care ne povesteti e mult mai mare.. :)

 

 

Si daca e mai mare ...care e faza? Tinerii sunt redusi mintal sau ce?

Vezi youtube.com ce fel canta acolo niste copii, de 3-7 ani, la chitara de inebunesti.

Ideea e ca nu a pirdut timpul...a studiat intensiv,si-a facut trupa si a cantat.Simplu ca "buna ziua".

Dar e mai frumos sa faci polemici si sa pui intrebari stupide pe forum (vorbesc la general)decat sa studiezi in timpul ala.

De la putini oameni am vazut intrebari pertinente si dificile pentru un incepator.

Hai sa continuam cu recomandarile...

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

Guest alinutzik
Te contrazic.Cestiile astea enumerate de tine eu le-as arata moca in maxim 30 min. Tine de fiecare sa studieze ceea ce ii arata un prof.Profesorul in particular se acupa de tine...pe cand la gramada...e mai greu.

Cunosc pe cineva care a facut cu Cristi Vasoi si intr-un an de zile ,de la 0,a studiat 3 metode diferite de chitara si dupa 1 an era capabil sa cante intr-o trupa(chiar a cantat cu o trupa la un fest) :)

 

 

Timpul zboara!

 

 

Da, asa este, ai dreptate. Intr-un an se puteau invata mult mai multe lucruri, dar nici o pierdere de timp nu a fost.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.