www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fuzz Face


Guest Valek
 Share

Recommended Posts

Guest Valek

Creat de domnul Tudoran, este o copie fidela a originalei pedale renumite, Fuzz Face. Tranzistorii sunt pe baza de germaniu/siliciu, la alegere, deoarece a facut niste sloturi pe PCB ca sa pot schimba cand doresc piesele. Sound-ul este autentic, vintage. Daca e pe baza de germaniu sound-ul pare sa aduca a hendrix mai mult decat siliciu, care reda un fuzz prea puternic, insa acesta poate fi scos doar din potentiometrul de volum al chitarii (10 - full fuzz, 3- perfect clean).

Din punct de vedere al constructiei fizice este calitate superioara, cutia de metal rezistent, potentiometre rezistente, switch bun.

 

Per total este o pedala foarte buna (pentru mine), exact ceea ce cautam.

 

 

Cat despre constructorul pedalei, domnul Tudoran mi-a facut-o rapid, ba chiar mi-a oferit si o cutie mai buna, posibilitatea sa schimb tranzistorii si alte avantaje; suport telefonic si interes fata de client ridicat.

 

Recomand Analog Sound!

 

Inregistrari nu are rost sa pun deoarece sunetul din pc nu e cel care iese din amp. Daca o sa fie vreo sansa am sa pun o inregistrare.

post-3544-1237671086_thumb.jpg

post-3544-1237671093_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ca fapt divers , uitandu-ma peste PCB am vazut ca a folosit tranzistori AC128 exact ca la FF-ul clasic , sunt foarte greu de gasit in Romania , stiu asta din propria experienta.Pe ce amp ai folosit pedala?

Link to comment
Share on other sites

Guest Valek
Ca fapt divers , uitandu-ma peste PCB am vazut ca a folosit tranzistori AC128 exact ca la FF-ul clasic , sunt foarte greu de gasit in Romania , stiu asta din propria experienta.Pe ce amp ai folosit pedala?

 

VOX AD30VT si Fender '65 Twin Reverb

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.