www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vodka Afecteaza Vocea?


Nightlight
 Share

Recommended Posts

Guest dana29

nu afecteaza vocea dar afecteaza tonalitatea daca ma intelegeti. nimeni nu ar vrea sa vada pe cineva pe scena care mai mult ..."rage" decat canta...

Link to comment
Share on other sites

Guest Tanase
nu afecteaza vocea dar afecteaza tonalitatea daca ma intelegeti. nimeni nu ar vrea sa vada pe cineva pe scena care mai mult ..."rage" decat canta...

corect

dar totusi

Habar n-ai

nu folosesc vodka niciodata n-am folosit

dar vodka incalzeste vocea...deci n-are nevoie sa mai raga

fii mai argumentativa te rog

 

o zi buna

Link to comment
Share on other sites

Incalzitul vocii dat de vodca si-n general de bauturile tari e pt. ca alcoolul in cantitati mici e vasodilatator. De-asta daca bei niste vodca iarna ai impresia ca te incalzesti. In cantitati mici n-o sa faca rau insa alcoolul are tendinta sa deshidrateze deci trebuie compensat cu apa :). In mod direct nu afecteaza corzile pt. ca nu le atinge. Daca se ameteste vocalul normal ca va canta aiurea insa :)).

Edited by Hix
Link to comment
Share on other sites

Guest Tanase
Incalzitul vocii dat de vodca si-n general de bauturile tari e pt. ca alcoolul in cantitati mici e vasodilatator. De-asta daca bei niste vodca iarna ai impresia ca te incalzesti. In cantitati mici n-o sa faca rau insa alcoolul are tendinta sa deshidrateze deci trebuie compensat cu apa :D . In mod direct nu afecteaza corzile pt. ca nu le atinge. Daca se ameteste vocalul normal ca va canta aiurea insa :D ).

asta da, e un argument

 

:D

repet, nu folosesc :):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest Tanase
daca e sa raspund exact dupa cum imi cere intrebarea din topic...

Ai vazut un om beat care sa cante frumos/bine? :)

Eu nu am vazut :)

MInculescu...every damned time:))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest Thorgrim

OK, Vodka afecteaza, orice bautura alcoolica sau acidulata afecteaza corzile vocale. Stoarce o lamaie intr-un pahar si fa gargara. Asta iti stimuleaza glandele salivare.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.