www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor Recunoastere Tip Chitara


trace
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Alta 'lopata' made in rdg prin 70 si ceva, nu-i rea,dozele sunt cam slabe cred ca sunt singlecoil,si cineva a umblat aiurea la partea electrica merge doar un vol si un ton dar cand o sa am timp poate o rezolv.griful e prins doar cu 2 holsuruburi...sustain nu prea, dar e fun, banuiesc ca cine avea asa ceva in perioada aia...ce mai fender, gibson, musima elestra de luxe ha

 

post-10272-1237643974_thumb.jpgpost-10272-1237644026_thumb.jpgpost-10272-1237643916_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Alta 'lopata' made in rdg prin 70 si ceva, nu-i rea,dozele sunt cam slabe cred ca sunt singlecoil,si cineva a umblat aiurea la partea electrica merge doar un vol si un ton dar cand o sa am timp poate o rezolv.griful e prins doar cu 2 holsuruburi...sustain nu prea, dar e fun, banuiesc ca cine avea asa ceva in perioada aia...ce mai fender, gibson, musima elestra de luxe ha

 

post-10272-1237643974_thumb.jpgpost-10272-1237644026_thumb.jpgpost-10272-1237643916_thumb.jpg

 

http://meatexz.com/cheesyguitars/musima_elektra_deluxe.html

Link to comment
Share on other sites

salut baieti. am o chitara veche si nu stiu nimic despre ea..cine a facut-o ,ce model e,etc.

cei care sunt mai experimentati ii rog sa ma lumineze.

multumesc

Este facuta de un lutier amator.Pickguard-ul si necck plate-ul sunt de la o chitara marca Atlas( facuta la Reghin inainte de '90) iar cheile de la o chitara rece, probabil.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.