www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Se Ofera Cineva?


Guest metal queen
 Share

Recommended Posts

Guest Lupoaica

sper ca ultimul raspuns nu era pentru mine o.o

nu prea vad legatura intre chitara si varsta, dar daca te linisteste cu ceva, am 21 de ani.

Edited by Lupoaica
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest metal queen
Caut si eu o profesoara(poate sa fie si amatoare) pana in 23 de ani, subltirica, cu parul mai lungut asa, cu pielea catifelata, care sa-mi dea si mie niste lectii de chitara. Detin chitara.

 

ROG SERIOZITATE :)

 

acuma serios ti-o spun, ca intrunesc toate aceste conditii exceptand cea esentiala, altfel cu mare drag ti-as fi fost profa... abia am facut "si eu" o luna cu chitara in brate... si da, se poate sa inveti si de pe net iar pt nelamuriri d-asta exista forumul asta si... prietenii - daca sunt "si ei" in domeniu. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest gaxel
p-->k A

p(1)-->k(1) A

p(2)-->k(2) A

................

p(n)-->k(n) A

=> p-->k+1 (A)

aºa cã va exista ºi a n+1 oarã când vei spune chestia asta cuiva :)

 

ceea ce ai scris tu nu e inductie matematica sigur, este cel mult o gramatica degenerativa

 

Mr_ORL, you have a firm grasp of the obvious.

 

(40075036,535 + 1) / 2? - 6378140 = cam 15 cm, deci ar putea. Depinde cat de grasa e pisica.

 

marimea aia e o constanta, este 1/2pi indiferent de cerc.. suprafata pe care o catigi in schimb este direct proportionala cu raza cercului ..

 

am terminat cu offtopicul...

Edited by gaxel
Link to comment
Share on other sites

Hahaaa...asta e ca aia....crestea fat frumos intr-un an cat altii in 10.... :)

 

 

Si la 6 ani a murit :)

 

 

Ce chestie...credeam ca numai la motociclisti e asa pe timp de iarna, dar vad ca se presteaza si la chitaristi :D

Foarte tare...

 

@Initiatoare: matematica? :) Calculeaza repede:

"Pe la ecuator pamantul este "incins" cu un cerc din sarma.Se mareste lungimea acestui cerc cu 1m. si se departeaza echidistant de pamant.Poate trece o pisica pe sub sarma ?" :D

 

PS: scuzati offtopicul...

Poate unde-i o vale intre doua dealuri de ex sau unde-i ocean trece inot pe sub sarma .

Dar pot trece si mai multe pisici nu numai una.

L.O.L

Link to comment
Share on other sites

Pe de altã parte, mãrturisesc, fie, cã-mi place "sã se vadã frumos ce am scris" (dintr-un soi de snobism - pe care nu mã sfiesc sã mi-l recunosc, dar asta dintr-un fel de subapreciere care, în subsidiar, e o subestimare, ce ar viza, de fapt, o supraapreciere) :)

 

Fraza din paranteza imi aduce aminte de unu' de pe youtube...

 

Reporter: ce s-a intimplat aseara?

Ala de pe youtube: pai la ora doua si ceva s-a constatat o furtuna din care n-am putut sa dorm impreuna cu nevasta-mea in pat fiindca s-a declansat o extorsiune al unui degajament al unei constructii de... in... intr-o apa... si dupa care... puteti uita.

 

No offense. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.