www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Squier standart strat vs jackson js30


Guest alexmaniac
 Share

Recommended Posts

Guest alexmaniac

Am fost la ala de la fendere si mi-a aratat un squier double fat nasparlit de parca mi-a dat cu el de pamant. Era decojita chestia aia de pe ea etc. Daca ma duc acum sa imi cumpar stratul ala standard de 10 ce face tipul, mi-l da p-ala? Eu p-ala naspa nu il iau. Vreau ceva nou nout sa sclipeasca nu o rabla. Si asa ca , vazand ce are l-am intrebat de o alternativa la squier si mi-a aratat un jackson js30 care e cica 11 milioane.Ala sclipea, lucea pur si simplu. (P.S. Nu stiu sigur daca era chiar js30 oricum, era un jackson care arata ca js30 de pe proguitar.ro). El mi-a spus ca ala are tastele mai mari, care merita dupa voi? Sa am incredere in jacksonuri facute in Japan?

Link to comment
Share on other sites

Eu am un JS 30 (am dat 15.000.000 pe el din cluj)

E super

Merita fiecare leu

Are actiune loarte mica si e super manevrabil fata de alte variante

Cat despre taste eu nu am observat , oare asa este nu stiu ???

Daca cineva stie treaba asta cu tastele sa-mi spuna si mie....

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmaniac

Ma nu stiu ce fel de js e frate. Era probabil cel mai ieftin jackson de la fender shop. E bun pt tonuri suparate cu distorsiune si pt solouri tot cu distorsiune?

Link to comment
Share on other sites

js30 sunt entry level :)

si ce ai vazut tu NU era js30. era js 1 care e cel mai ieftin jackson.ia wrxtul macar nu are floydul facut din guma de mestecat (nu ca js1 ar avea floyd). Eu am vazut js1 la cora si arata cam dubios... Vorbesc aici de doze si de vibratoul ala

WRXT-ul costa la mama lui 450$. Crede-ma ca eu n-am bani sa il iau ( facultate , ale prioritati etc etc) dar daca i-as avea l-as lua cu 12 mil fara sa ma uit in spate (12 mil = chitara practic noua , floyd rose , doze putin mai rasarite, gat putin mai lat taman bun de metale) . Eu chiar nu pricep ce nu iti place la el.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest caracatita

pai tocmai asta e si idea alexmaniac alea in JAPONIA sunt mult mai bune decat seriile JS care s facute toate in INDIA ! e cu totu alta mana de lucuru + ca floydu e mult mai bun (din cate am inteles de la baiatu ala) imbinari etc..

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu

Daca e Jackson H H atunci e un JS 1 Dinky.Daca e H S S atunci e un JS20 Dinky.Din ceea ce stiu eu ca au ei e un HSS.Eu zic sa-l iei.La banii astia nu gasesti ceva mai bun luat de nou.

Link to comment
Share on other sites

Guest caracatita

daca e sa ti iei ceva cu floyd (vezi jsurile astea acu) mai bine nu ... floydu de pe ele e varza , mai bine ia ti ceva scump cu floyd daca vrei , dar nu ieftin si cu floyd.

 

ia ti kelly fara floyd ... nush ce mai au ei fara p acolo .si nu facut in indonezia...defapt toata seria js care o au ei sunt facute acolo :) so ... mai bine nu

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Meh, daca e pentru Rock/Metal io as alege Jacksonu' in orice caz. si daca strangi niscai dinero in plus poti s incerci un DK2 (vreo 18 milioane, parca; e drept, sunt 7 mil in plus, dar merita)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.