www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Feedback despre cumparatori/vanzatori


felix
 Share

Recommended Posts

Guest King_Diamond

am auzit din multe parti cum ca zapada umbla la dozele chitarilor si le inlocuieste cu altele....acum nu stiu ..zvonuri sau....

Link to comment
Share on other sites

oameni buni,in ce il priveste pe cristi(zapada) e un om de treaba.tzepe le da alora care si-o merita.adica daca sti ce sa observi la un instrument si intelegi faptu ca el isi pune un adaos la orice,e un om de treaba.si oricum isi trateaza clienti ca pe niste clienti,poti sa il intrebi orice ca te ajuta.nu mi se pare corect sincer sa il pui pe aceiasi linie cu nea barbulescu.but then again i know the guy si poate ca e o parere pur subiectiva.ciau

Link to comment
Share on other sites

tzepe le da alora care si-o merita.adica daca sti ce sa observi la un instrument si intelegi faptu ca el isi pune un adaos la orice,e un om de treaba.si oricum isi trateaza clienti ca pe niste clienti,poti sa il intrebi orice ca te ajuta.

16689[/snapback]

iti dai seama cata aberatia ai spus nu ?

Link to comment
Share on other sites

cosule,exista aia care nu au habar de nimic,dar vor scula,din punctu meu malefic de vdr,rpt punctul meu de vdr,aia nu isi merita diverse scule de scule.poate sunt rautacios dar asa consider.asa ca pe aia nici nu ai cum sa ii tratez de cat asa,in cazu de fata dandu-le teapa.iar daca tu esti unu care chiar sti despre ce vb,o sa vezi ca esti tratat cum trebuie.adica aia care isi iau tzepe sunt usually perde vara care doar intreaba si poate unu din 100 si cumpara.aia sunt motivu ptr care acum la majoritatea magazinelor,cand vrei sa vezi ceva esti intrebat daca ai banu daca esti suta la suta sigur ca vrei sa cumperi etc.ptr ca inaintea ta au venit aia 99 perde vara,mai putin unu care a si cumparat de la zapada,da sia luat teapa,si au reusit sa il scoata din minti pe vanzator,si sa il faca sa trateze pe toata lumea ca si cand ar fi unu ca ei.ceea ce e de cacao cu lapte.cheers si ms de adaware does wonders.... :)

Link to comment
Share on other sites

tot cred ca e o aberatie orice mi-ai spune. din punctul meu de vedere practica asta nu e una corecta . nu e normal ca un vanzator sa faca asta. faptul ca sunt necunoscator nu implica sa fiu tratat ca ultimul gunoi sau sa fiu inselat. Nu cred ca e nevoie sa spun ca intr-o tara normala esti lasat sa incerci orice instrument vrei chit ca vrei sa il cumperi sau nu.

Link to comment
Share on other sites

De exemplu la Zapada .. ca sa ma bag si eu in discutie era in regim de consignatie o chitara, asemanatoare cu una a mea.. adica aceeasi firma.. care in state costa 149 de para.. la el era 500E .

Si cand i-am zis ... a zis .. " e ca am mai vandut una saptamana trecuta "

 

Eu il inteleg si pe el.. ca nu are alta posibilitate .. trebuie sa traiasca intr-un fel; dar asta NU ESTE O SOLUTIE sa dai teapa la necunoscatori.

Link to comment
Share on other sites

Bre, nu mi se pare ok acest post si va spun si din ce motiv...

Daca ai luat teapa, ai luat din cauza ta, nu te obliga nimeni sa cumperi un shtift la suprapret. Si apoi ce vina are ala care ti-a vandut instrumntul / statia / etc... ?

Omul e dator sa ceara, ca-i dai e fix treaba ta... si nu-l vad io pe ala care sa posteze aici "Da oameni buni, am luat teapa." No way, putin recunosc treaba asta.

Si apoi cred ca acest subect se refera strict la forumisiti, nu ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
Guest marus

Am facut si eu aici un topic azi (cheta).. Ce s-a intamplat cu el? A fost sters sau mutat?

Edited by marus
Link to comment
Share on other sites

Guest marus

Am facut si eu aici un topic azi (cheta).. Ce s-a intamplat cu el? A fost sters sau mutat?

Spuneti-mi si mie de ce a fost sters si unde pot sa-l postez, va rog.

Link to comment
Share on other sites

Coolrock :

Stiu ca poate am gresit dar daca doriti sa cumparati de la el faceti-o cu incredere. Ce a a avut de dat a dat fara sa supradimensioneze calitatile.

:) Subscriu! Chiar in zilele urmatoare cumpar de la el un procesor zoom beton nu spun mai multe ca o sa sune a reclama... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

:) Subscriu! Chiar in zilele urmatoare cumpar de la el un procesor zoom beton nu spun mai multe ca o sa sune a reclama... :)

 

 

Merci mult John !Sper sa-ti fie de mare folos !!!! Ne vedem vineri la sala !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.