www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Feedback despre cumparatori/vanzatori


felix
 Share

Recommended Posts

N-are a face, dacă e membru în RGC și ai făcut tranzacție cu el trebuie "menționat" .

Am mai auzit tâmpenia asta cum că dacă o tranzacție nu se face în locuri special amenajate nu e de luat în considerare la feedback.

Așa se scot șmecheroșii de la tras la răspundere !

 

.

 

 

Trebuie sa existe topic pe baza caruia se da acel feedback negativ/pozitiv daca tranzactia a avut loc! NEAPARAT. E o dovada. Asa, e doar cuvantul unuia impotriva altuia...

Ideal e daca aveti ceva de vanzare, sa faceti topic la Mica Publicitate, sa se vada totul clar ulterior.

 

Ca se poate scrie in ACEST topic despre oameni, cum a procedat vinczo, e complet corect, si ce a scris mai sus e iarasi corect! Dar daca nu exista topicul in cauza, nu are pe ce sa ii dea feedback, poate doar sa scrie aici, ceea ce a si facut.

 

Ramurel, observi cum a disparut feedbackul tau NEGATIV, dat lui eduard.alexandru pt debara? Ia ghici de ce! Un administrator l-a scos, nu un moderator sau altcineva, si pe buna dreptate.  La fel poti scrie si aici si tu si sa explici totul, cum a facut vinczo, pui linkuri etc, ce vrei tu, te revolti , sau ce stii tu mai bine sa faci in situatii dinastea :lol:

 

Nu mai tin minte exact, n-am mai incercat, dar inainte, daca nu era un topic din mica publicitate, iti dadea si eroare la lasarea feedbackului, TOCMAI ca nu era din sectiunea de Mica Publicitate.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ramurel, observi cum a disparut feedbackul tau NEGATIV, dat lui eduard.alexandru pt debara? Ia ghici de ce! Un administrator l-a scos, nu un moderator sau altcineva, si pe buna dreptate.

 

Aia cu dreptatea e părerea ta de personaj care nici măcar nu s-a obosit să cunoască problema din Debara.

 

Dacă eşti ocupat, nu-i problemă, vezi-ţi de sectorul tău de moderare, era Addrien acolo în Debara, tot moderator, care dealtfel şi-a exprimat punctul de vedere , care nu coincide cu al tău, plus părerea altor colegi vizavi de personaj, dar , na, "prietenu' la nevoie se cunoaşte", trebuia să faci şi tu ceva, un lobby acolo  ... :)

 

 

 

 La fel poti scrie si aici si tu si sa explici totul, cum a facut vinczo, pui linkuri etc, ce vrei tu, te revolti , sau ce stii tu mai bine sa faci in situatii dinastea :lol:

 

:) Ţine-ţi miştocărelile pentru când n-o să mai fii moderator. Până atunci păstrează bunul simţ pe care ţi-l impune "foncţia-foncţie" !

 

 

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rămurel, Razvan S. are dreptate, nu se poate acorda un feedback fără un topic. 

 

Cu Debaraua e altă treabă. A apărut după ce s-a făcut regulamentul la Mica Publicitate, e un fel de troc. 

 

Pe de altă parte, ai dreptate că nu pot fi lăsate nepenalizate astfel de persoane. Aici nu știu ce s-ar face. Personal, am pățit-o de vreo câteva ori cu cumpărători/vânzători serioși. Am preferat să-i ignor.

 

Pentru a schimba (îmbunătăți) regulamentul, trebuie vorbit cu administratorii.

Link to comment
Share on other sites

Decenţă şi bun-simţ, vă rog !

 

Nu căutaţi scuze pentru faptul că Debaraua-i pusă-n Elveţia şi iese din "jurisdicţie" !

 

În loc să mă trageţi pe mine de urechi pentru ca urmăresc tranzacţiile de acolo mai bine aţi fi pus umărul să fie ok treaba !  Ca nu are nimeni timp, fiecare are pe-ale lui.

 

 Înţeleg ca asta e şi părerea generală pe forum, nu are lumea timp sa urmărească chiar tot, dar măcar nu mai vorbiţi în necunoştinţă de cauză, vă rog !

 

 

 

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Eu il banuiesc pe Ramurel ca vrea sa ajunga moderator, am aflat din surse sigure care e cartea pe care o citeste acuma si ca vrea sa se razbune pe mine cand creste mare ca am fost rau cu el :-)

 

 

He he ! Doamne feri, nu mă pun io cu tine, mă mai trezesc naibii cu ace de pescuit sub cur...   :P

 

:)

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

User manuc (din Craiova)

 

Am cumparat de la el un Behringer FCB1010 care nu functioneaza bine. Are probleme cu alimentarea, stomp-ul 10 are LED-ul nefunctional. Inainte de cumparare l-am intrebat daca are vreo buba de care sa stiu si a spus ca nu.

Am poze si film cu el la sala cand l-am testat prima data.

Link to comment
Share on other sites

User manuc (din Craiova)

 

Am cumparat de la el un Behringer FCB1010 care nu functioneaza bine. Are probleme cu alimentarea, stomp-ul 10 are LED-ul nefunctional. Inainte de cumparare l-am intrebat daca are vreo buba de care sa stiu si a spus ca nu.

Am poze si film cu el la sala cand l-am testat prima data.

Are ban oricum

 

E clona cu mariusdina :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Vreau sa ii multumesc user-ului Sam https://forums.rgc.ro/user/9969-sam/

pentru tot ajutorul (care nu a fost putin) si implicarea (care, la fel, nu a fost putina) pe care mi le-a acordat in rezolvarea unei probleme. 

nu vreau sa intru in detalii (daca vrea si am ok-ul de la el, o pot face ulterior), insa ceea ce vreau este sa ii asigur pe ceilalti useri ai forumului de seriozitatea lui Sam, pe care il recomand cu caldura oricui, ca vanzator sau cumparator, si pentru care, ca om, garantez eu personal.

 

sunt doar cuvinte, nu stiu cat cantaresc, tot ce vreau este sa imi exprim recunostinta fata de acest om de nota 1000!

 

Mersi Alexandru! :beerchug:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Tranzactie cu userul szeki

Va las mai jos toata interactiunea exclusiv pe mesageria rgc, din increderea si poate naivitatea mea pentru o tranzactie in care eu doream sa cumpar un glab looper2x midi.

Nici un raspuns pana azi; poate chiar e ocupat omu’ (a trecut o sapt de cand am trimis banii) sau poate e teapa. Va las pe voi sa judecati si sa va ganditi cum interactionati cu dansul in viitor. Am vazut ca mai are un feedback negativ abia acum.

Ca o constatare exclusiv (Fara nici o aluzie xenofoba sau discriminatorie) teapa cu in ear-urile (platite in avans si primite stricate) a venit din acelasi judet.

—————————————

Salut,

 sunt interesat de controller. Eu sunt din Bucuresti insa asa ca iti propun urmatorul deal:

iti virez 300 ron in cont si tu trimiti coletul si te ocupi de transport. Cand ajunge, il testez in prima zi, daca functioneaza in parametrii normali e ok, daca are vreun defect (am patit-o la niste in ear-uri si am luat teapa caci vanzatorul nu a recunoscut) eu ti-l trimit inapoi pe cheltuiala mea si tu virezi banii inapoi. 

Daca e ok, da-mi contul si eu iti virez banii si iti dau adresa de livrare.

 thanks!

Ion

Ok.

Uite contul in care poti vira banii:

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXX

Name Name

Trimite adresa de livrare.

Cand ai depus banii, trimite-mi o confirmare.

Numai bine.

Salut,

de la mine au plecat banii, gasesti op atasat.

pune te rog coletul pe adresa:

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXx

sa imi dai te rog un awb dupa ce trimiti sa pot urmari.

merci!

ion

 

 

Salut, 

Nu mai am nici o veste. Ai apucat sa trimiti coletul? Ai primiti banii?

 

merci,

Ion

Salut. Astazi pleaca, astept curierul

 

Salut, 

A plecat coletul? Da-mi si mie un awb te rog ca sa il pot urmari.

 

merci,

Ion

Salut,

Revin si insist. Eu n-am primit nimic iar de la tine nici o veste ceea ce nu e tocmai ok. Eu cred ca am fost fair si am trimis banii cum am promis.

ai trimis coletul?  da-mi te rog awb-ul.

Ion

Salut!

Deja pare teapa...daca chiar ai trimis insist te rog spune-mi cu ce firma si daca ai luat un awb.

Ion

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.