www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Feedback despre cumparatori/vanzatori


felix
 Share

Recommended Posts

Guest muzicel chitarescu
cosule,exista aia care nu au habar de nimic,dar vor scula,din punctu meu malefic de vdr,rpt punctul meu de vdr,aia nu isi merita diverse scule de scule.poate sunt rautacios dar asa consider.asa ca pe aia nici nu ai cum sa ii tratez de cat asa,in cazu de fata dandu-le teapa.iar daca tu esti unu care chiar sti despre ce vb,o sa vezi ca esti tratat cum trebuie.adica aia care isi iau tzepe sunt usually perde vara care doar intreaba si poate unu din 100 si cumpara.aia sunt motivu ptr care acum la majoritatea magazinelor,cand vrei sa vezi ceva esti intrebat daca ai banu daca esti suta la suta sigur ca vrei sa cumperi etc.ptr ca inaintea ta au venit aia 99 perde vara,mai putin unu care a si cumparat de la zapada,da sia luat teapa,si au reusit sa il scoata din minti pe vanzator,si sa il faca sa trateze pe toata lumea ca si cand ar fi unu ca ei.ceea ce e de cacao cu lapte.cheers si ms de adaware does wonders.... :)

 

 

sunt un pierde vara care intreaba de 3 luni incontinuu pe toata lumea ce chitara sa isi ia, de ce nu se baga direct in priza daca ii zice electrica, daca merge si la boxele de la pikup, intru de 2 ori pe saptamana in magazinul muzica ca sa mai arunc o privire frumoasei pe care o voi cumpara in curand, nu stiu sa cant, sunt varza, sunt praf, nu stiu sa fac diferenta intre notele muzicale si notele din catalogul de la clasa a patra. si totusi sunt un om care cumpara ceva, plateste pt el si mai presus de toate face sa mearga industria asta de vanzare de instrumente. industrie care se bazeaza pe incepatori, orice cumparator a fost odata incepator, virgin in ale muzicii, avanseaza, progreseaza, vrea mai mult de la el si baga bani in scule. paote pe unii i-a nascut mama lor cu griful in mana si pana de chitara in dinti iar in loc de ombilic aveau un cablu cu jack.

 

si pt ca sunt un incepator nu merit o scula calumea, un gibson de asta merita doar adevaratii, geniile, aia de stau pe scena mai mult decat mine in statie la 313 zilnic

 

asa ca recunosc, merit sa fiu tepuit dar nu doar de cei ce vand chitare, ce dreacu , ca sunt incepator in multe nu?

 

 

colegu, m-ai dezamagit profund, cand o sa invat sa cant la chitara(acum sunt praf si daca o sa fiu tepuit o sa imi iau o chitara proasta si nu o sa invat prea curand sa cant)o sa iti compun o balada trista.

 

si probabil ca daca in retardarea mea muzicala imi cumparam un gibson si ma auzeai cum nu stiu sa cant trageai cu cheia pe ea si ii rupeai corzile ca nu merit sa am asa ceva, nu sunt elitist

 

 

ce sa zic, tare punct de vedere:) tu chiar canti la chitara ca eu am inteles ca muzica ne face mai buni?

Link to comment
Share on other sites

sunt un pierde vara care intreaba de 3 luni incontinuu pe toata lumea ce chitara sa isi ia, de ce nu se baga direct in priza daca ii zice electrica, daca merge si la boxele de la pikup, intru de 2 ori pe saptamana in magazinul muzica ca sa mai arunc o privire frumoasei pe care o voi cumpara in curand, nu stiu sa cant, sunt varza, sunt praf, nu stiu sa fac diferenta intre notele muzicale si notele din catalogul de la clasa a patra. si totusi sunt un om care cumpara ceva, plateste pt el si mai presus de toate face sa mearga industria asta de vanzare de instrumente. industrie care se bazeaza pe incepatori, orice cumparator a fost odata incepator, virgin in ale muzicii, avanseaza, progreseaza, vrea mai mult de la el si baga bani in scule. paote pe unii i-a nascut mama lor cu griful in mana si pana de chitara in dinti iar in loc de ombilic aveau un cablu cu jack.

 

si pt ca sunt un incepator nu merit o scula calumea, un gibson de asta merita doar adevaratii, geniile, aia de stau pe scena mai mult decat mine in statie la 313 zilnic

 

asa ca recunosc, merit sa fiu tepuit dar nu doar de cei ce vand chitare, ce dreacu , ca sunt incepator in multe nu?

 

 

colegu, m-ai dezamagit profund, cand o sa invat sa cant la chitara(acum sunt praf si daca o sa fiu tepuit o sa imi iau o chitara proasta si nu o sa invat prea curand sa cant)o sa iti compun o balada trista.

 

si probabil ca daca in retardarea mea muzicala imi cumparam un gibson si ma auzeai cum nu stiu sa cant trageai cu cheia pe ea si ii rupeai corzile ca nu merit sa am asa ceva, nu sunt elitist

 

 

ce sa zic, tare punct de vedere:) tu chiar canti la chitara ca eu am inteles ca muzica ne face mai buni?

ce-i drept ai raspuns si tu la un post vechi de 5 ani :)

Link to comment
Share on other sites

Guest muzicel chitarescu
ce-i drept ai raspuns si tu la un post vechi de 5 ani :)

 

:lol:)))) stiam dar m-am gandit ca daca nu am skiluri in materie de muzica macar sa mi le folosesc pe cele in materie de scris:))))))))))

 

sa ma racoresc ce nabadaii:)))

 

lasa ca ma fac eu mare si imi iau chitara gibson

Link to comment
Share on other sites

Mai mult un gind razlet decit feedback in sine:

391nA.png

 

Din pacate, e un model recurent in ultima vreme. As indrazni sa propun un "wall of shame", care sa contina astfel de oferte/dialoguri.

Omg dude, si daca intri pe tip, uite ce scule are si cica ofera nush ce inregistrari profi :lol: i lol'd so bad

 

Daiabitiz Uyup Zwurp om serios :)

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

salut si "multumesc" pentru comentariu. banuiesc ca orice om daca are o oferta mult mai buna o alege pe aceea...ceea ce ti-am comunicat la telefon in ziua in care trebuia sa ti-o trimit.mai mult nu pot spune...cine intelege, intelege...eu macar mi-am cerut scuze fata de tine telefonic.apropos de tranzactia in cauza ...te sfatuiesc sa citesti ce a scris cumparatorul final. o zi buna

Link to comment
Share on other sites

multumesc lui Gyzmo pentru inca o dovada de mega seriozitate si profesionalism, corzi PRS si Dean Markley vintage plus arcuri originale Fender pentru Stratocaster. Apropo de corzi, dupa ce am pus Dean Markley pe Strat, in veci nu o sa mai cumpar D Adario, am avut si alte modele de la Dean Markley dar nu mi-au placut, am avut si incercat o gramada de firme si modele dupa capul meu si dupa diverse reviews gasite pe net, de data asta am mers pe mana colegului Gyzmo si vreau sa zic ca sunt mai mult decat doar multzumit. :)

Link to comment
Share on other sites

multumesc lui Gyzmo pentru inca o dovada de mega seriozitate si profesionalism, corzi PRS si Dean Markley vintage plus arcuri originale Fender pentru Stratocaster. Apropo de corzi, dupa ce am pus Dean Markley pe Strat, in veci nu o sa mai cumpar D Adario, am avut si alte modele de la Dean Markley dar nu mi-au placut, am avut si incercat o gramada de firme si modele dupa capul meu si dupa diverse reviews gasite pe net, de data asta am mers pe mana colegului Gyzmo si vreau sa zic ca sunt mai mult decat doar multzumit. :)

 

+1 si pentru Gyzmo si pentru DM vintage

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eu is de parere ca userul DREAMVISION este foarte bun....tipul e chitarist de zeci de ani si are niste chitari la vanzare de iti lasa balele.....am luat de la el un JACKSON DK2M la 18 milioane , stare EXCEPTIONALA ! Doza de bridge schimba cu dimebucker , scorul e de 26 de mil noua , oricum....chitara e CA NOUA ! Toata stima pt el ! Si are acum si niste chitari Carvin am vazut , la vanzare , chitari iara FOARTE BUNE !

Link to comment
Share on other sites

Userul vektor este un om de mare incredere :lol: .

M-a ajutat cu achizitia si trimiterea prin posta a unei pedale de la un alt coleg de forum (coleg ce nu a vrut sa trimita prin posta) .

:) Victor!!!

 

 

 

Si in colegul Haloman puteti avea incredere (desi am impresia ca nu il mai veti "vedea" pe aici.....)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by korko
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.