www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Feedback despre cumparatori/vanzatori


felix
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...

in cazul asta eu cred ca detin recordul, nu mai stiu exact cat, dar sub 50 de minute in orice caz, ca tin minte ca n-am apucat sa ma trezesc ca lumea. Nu ma intrebati cui i-am dat chitara, ca nu mi-a zis id-ul de pe forum, am vorbit la telefon.

Link to comment
Share on other sites

gibsonman - de incredere, punctual .... am cumparat o pedala de la el si mi-a si dat un cablu moka :)

glass - din nou punctual ... am efectuat un schimb ... si a fost foarte amabil...

dany (morcov_inc) - foarte serios si de incredere ... am facut un schimb in care i-am trimis prin posta 2 pedale si am asteptat sa le primeasca ca apoi sa imi trimita si el o pedala... si nu am fost dezamagit .... :)

 

Subscriu in ce'l priveste pe gibsonman. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

laptegros mi se pare un vanzator neserios . L-am contactat pt. a-mi vinde un kahler .. dupa un interval de timp (cred ca cateva zile) dupa ce l-am pus in lista a trimis un mass ca vinde niste doze Seymour duncan care costa 170 bucata si el le vinde cu 5 milioane ambele ... Eu I-am zis ca vreau sa sune cat mai suparat si dur ca vreau sa cant metale grele .. si cum nu stiam io car eii faza cu dozele .. nici nu stiam ca sunt doze de metal .. zice .. is doze de jazz foarte bune se aude super clar si ep distors si pe clean si o sa iti placa . bun .. o fos tdragutz si mi-o mai pus in pachetu cu dozele 3 pene si o solutie de curatat (ca amcerut si asta ) si l-o tirmis .. noa iau dozel e.. 1- is zgariate 2-tre sa tai chitara ca sa mi el pun si l-o sunat maikamea si io zis c anu ma lasa sa o tai ca sa le pun si sa le primeasc ainapoi si nu vroia... cu toate ca inainte sa le tirimita l-am intrebat ceva de genu : Daca o sa fie probleme o sa le primesti inapoi? si raspunsul a fost afirmativ ... dar nu s-a intamplat asa ...

As vrea sa si laud pe cineva : Ursu .. numai respect fukce o treaba buna si se tine de cuvant .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

userul jihad este neserios. am dat un anunt ca vand un dif. mi-a zis ca mi-l ia dar ca in prima sapt din ian are banii. eu i-am zis pana pe 10 ian ca sa-i fie si mai lejer si am inchis anuntul. a venit 10 ian, l-am contactat tot eu sa-l intreb ce face cu diful.. mi-a zis ca trimite pe cineva cu banii in weekend si ca o sa ma sune sa stabilim detalii de intalnire.. a trecut weekendul, l-am mai intrebat pe mess daca mai vrea diful, nu mi-a raspuns asa ca an pus diful din nou la vanzare.

nu m-as fi suparat daca nu ar mai fi vrut sa ia difu si nici nu as fi scris aici dar doar sa ma anunte ca nu mi-era greu sa pun din nou anuntul si nici nu conteaza asa mult banii de pe diful asta..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

norby77 - super ok, prompt. recomand

 

Mi-am luat o electrica ibanez de la el (eu in Bucuresti, el in Satu-Mare). Am primit multe bonusuri (husa, stativ, tuner, cablu), totul sub pretul din magazin al chitarii.

M-a avertizat in legatura cu o zgarietura pe chitara (sincer, nu am gasit-o pana acum).

 

Boc - serios, recomand

 

Mi-am luat un marshall jackhammer de la el. Am probat cat am vrut, mi-a aratat tot ce trebuia. Om serios.

Link to comment
Share on other sites

Sal'tare...fratilor cascati ochii la individul PAVEL MARIUS EUGEN din BOLINTIN VALE jud. Giurgiu;susnumitul raspunde la pseudonimul de "geaca" pe acest forum.

M-a facut sa pierd timp si bani de pomana,dupa ce ne-am inteles asupra unui instrument de percutie ce il aveam de vanzare pe forum,m-am chinuit de numa numa sa caut cutie + sa o captusesc cu burete si alea alea ca sa nu fie nici un fel de probleme avand in vedere ca trebuia sa trimit cu magica Posta Romana.

Toate bune si frumoase stiurlubaticul teenager ma asigura ca a receptionat pachetul...discutam despre scula in sine si ii explic cateva chestii dupa care ne urma bafta si traditionalul "mai vorbim"!Apoi a urmat asteptarea idioata...am vrut sa merg sa fac scandal la posta,pe langa ca o mituiesc de fiecare data cu mici comisioane pe tanti postarita ca sa nu ma mai duc la posta...deja o priveam suspect...anyway intr-o buna ziulica pachetul s-a intors inapoi,lui "geaca" i so fi facut frig si nu a mai catagdisit barem sa ma aleg cu un raspuns pe tema asta,tot ii bine ca nu am ramas si fara toba after all, nu? :)

Acuma ca un p.s. trebuie sa ma scuz cu o explicatie, ca indignarea mea vine de la faptul ca nu am patit-o inca pe forumul asta si sfaturi sau diverse dealuri facute pe aici intrtdeauna am dat peste oameni faini...

Asta e,well beware "geaca"!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dragi prieteni, ca om care a cumparat multe chestii si din tara si din strainatate si a si vandut multe chesti in tara(doar), pot sa va spun un singur lucru !!! REGULA ESTE CA NU ESTE NICI O REGULA !!!

 

Exista vanzatori cinstiti si fireste, necinstiti !!!!!

 

Eu am lucrat cu Ebay-ul si cel putin la americani am inteles ca-i verifica pe ai lor de le merg fulgii !!!! Am cumparat amplificator, microfoane, elemente de microfon, muzicute, etc... NU AM AVUT NICI O PROBLEMA !!!

 

Din tara am lucrat cu mai multi(carora le-am vandut diverse) si eu unul nu am avut nici o problema !

 

De cumparat am cumparat in general doar pe sistemul vazut, probat, negociat cumparat !!!

 

E cel mai sigur, mai ales in Romania care sincer, are MULTI TZEPARI !!!!

 

IN CEEA CE PRIVESTE MAGAZINELE DIN TARA si vanzatorii de pe la noi(aia oficiali), va dau un sfat...

 

daca gasiti ceva ce va place, incercati sa aflati CAT MAI MULTE despre obiect de pe site-urile din occident !!!

 

CARACTERISTICI, DETALII TEHNICE DE AMANUNT, CULOARE, PRETURI ORIENTATIVE, etc....

 

abia apoi se face treaba !!!!!

 

Cam asta e ideea, poate va ajuta experienta mea !!!

 

MARCIAN PETRESCU

Link to comment
Share on other sites

Gigimarga ruleaza... mi-a facut si mie cateva efecte... mi-a dat timp de gandire inainte sa le cumpar, mi-a dat chiar mai multe decat voiam sa iau... mi le-a modificat dupa inima :) mi-a dat niste sfaturi, idei, ponturi si multe alte informatii utile... mare om... mare caracter...(off-topic: faza cu timp de incercare pt efecte ar trebui sa fie si pt magazinele de la noi... in Canada si in tarile "civilizate" iti dau pana la 20 de zile tp de gandire... iti dau bossu si digitechu acas'... le probezi le canti... si te duci dupa aia si zici... dom'le nu-mi place nici una... da-mi EHX'u :) )

 

Am mai facut "afaceri" cu guitarhead... am vorbit am discutat (ca doar suntem oameni)... am facut schimbu... mare om... mare caracter... am uitat eu sa-i aduc parca un backplate de la o chitara.. si a venit cu mine pan' acas' sa le ia... no problem...

 

hades iar foarte ok... am facut un schimb acum ceva timp... simplu, rapid si eficient... mare om, mare caracter...

 

a mai cumparat de la mine un efect cineva dar chiar nu-mi mai amintesc cine... :) oricum... mare om.... mare caracter... imediat a luat hot headu' si a fugit.

 

am vandut lui synnerz o chitara acustica... omu... a probat-o la metro... nu a avut pretentii de om cu figuri... nu a zis ca nush ce e zgariat si ca aici e mai maro decat mai jos... a fost foarte de treaba, amabil si OK... mare om... mare caracter...

 

dar un lucru e sigur... asa cum spunea si maestrul Marcian Popescu in postul anterior... IN ROMANIA SUNT MULTI TEPARI... aveti grija... daca miroase ceva... ...aruncati-l ca e expirat...

 

acu gata cu fotosinteza, ma duc la culcare...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.