www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 22 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Votati interpretarea preferata :D  

23 members have voted

  1. 1. Duel nr 22

    • baumwolle
      4
    • ciuci
      0
    • comanel
      19


Recommended Posts

mwoama ce multi suntem... :) cre' ca din cauza vremii... :) ... Hai ca-mi zic si eu parerile, desi nu sunt autorizat inca sa fac asta..drept urmare nu am sa votez... am sa dau si eu cu batul in balta putin...

 

baumwolle imi place... iti admir stoicismul si hotararea de a nu lipsi de la nici un duel... esti tare mestere.. De curiozitate.. tu tragi piesele pe chitara rece si procesezi cu un soft anume?

 

ciuci Parerea mea e ca ai cam exagerat cu efectele si ai uitat sa mai si canti.. daca trageai ceva peste delay-u ala meserias poate iesea ceva... altceva :) -logic- DUUH...!

 

Cat despre mine intotdeauna mi-a placut sa fiu foarte critic cu persoana mea.. de aceea poate nu prea am postat la dueluri, dar sper ca lucrurile se vor schimba... Am observat ca fac abuz de inalte si medii.. i'm a cymball freak!.. hehe dar tonul vintage nu e asa cu trebuie datorita chitarii... ca in rest toate bune?

 

va (ne) felicit pe toti care ati (am) participat la duelul acesta.. la mai mare... Let there be Rock

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

La primele doua dueluri la care am participat(editiile a doua si a treia) am tras cu chitara acustica si am postprocesat.In rest cu electrica + Guitar Rig/Amplitube.

Link to comment
Share on other sites

eu l-am votat pe bumbac pentru ca a reusit cate ceva bun pe ici pe colo, e pe drumul cel bun. despre ciuci ar fi de spus ca s-a jucat cu efectele si nu a legat mare lucru din tema si mai are ceva de lucrat la bend-uri, cu mai multa seriozitate va avea numai de castigat pe viitor. comanel a cantat bluuzzz, indeed, dar lasa ca l-au votat destui :). a mai gresit si el pe ici pe colo la benduri si cred din cauza tremolo bar. suna interesant si scula aia de care zicea el acum cateva zile... daca a tras cu ea. bafta tuturor! uite asa moare duelul (cand o sa mai am timp sa cant ceva nu o sa mai am unde sa ma bag). :)

Link to comment
Share on other sites

:) thank you... i'll be here all week, don't forget to tip the waitresses.. try the pork chops.. they're great.. drive home carefully.. nu mi-o iau in cap, stati linistiti, dar poate aveam nevoie de asta sa prind curaj sa ma bag si io... :)

 

intotdeauna am vrut sa spun asta... : drive home carefully ! thank you for listening... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest warlock

:( thank you... i'll be here all week, don't forget to tip the waitresses.. try the pork chops.. they're great.. drive home carefully.. nu mi-o iau in cap, stati linistiti, dar poate aveam nevoie de asta sa prind curaj sa ma bag si io... :)

 

intotdeauna am vrut sa spun asta... : drive home carefully ! thank you for listening... B)

 

 

omule esti tare ce pot sa zic un bluesman veritabil! si nu ai dreptate cand zici ca abuzezi de medii si inalte, mie mi s-a parut ok pe tot parcursul :):)

Link to comment
Share on other sites

Pai iata:

Ciuci - dragule, mi se invartea mie capul, sau... Partea de mijloc si secventa de la 03:00 - 03:15 n-a fost chiar rea, si cum zicea felixanu', atentie la benduri.

Baumwolle - interesanta ideea ta, impresie in general placuta. A, sper ca ti-ai dat seama ca la 01:03 a sunat cam... alaturi. Mi-a placut si tonul chitarii de la inceput si dinspre sfarsit.

Comanel - la fel, atentie la benduri, la blues chiar conteaza. Insa trecand peste imperfectiuni, ti-a iesit destul de bine. Mi-a placut de exemplu de la 02:24 pana cand incepi cu traforaju... A, si mi-a placut si sunetul :)

Asa ca ... felicitari la toti! I-as fi votat pe ultimii doi, dar cum numai unul e voie ... Comanel a fost.

Link to comment
Share on other sites

:) .. I don't get it.. mie sincer (nu ca m-as da rotund sau patrat) nu-mi place ce a iesit.. puteam mai bine.. da na.. eram grabit.. nu stiu, ma bucur pe de-o parte ca v-a placut si va multumesc ca a-ti ascultat, dar pe alta..nu credeti ca exagerati? :) Edited by comanel
Link to comment
Share on other sites

Din asa multi concurenti mi-a fost intr-adevar greu sa votez... :( Pai cum pe cine am votat? Pe comanel dom'le... :) Dintre toti a reusit sa scoata ceva, ceva... B)

 

Later-edit: Acum vad si eu rezultatul votului :) ...Ce pot sa zic...Zdrobitor... :)

Edited by Steven
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.