www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Eu Pe Youtube!


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

Foarte frumos si bine jucat . :)

 

Am cateva intrebari : Ce camera s-a folosit la acest video ?

Ce program de editare s-a folosit ?

In ce scop a fost realizat ?

un canon nu stiu exact ce model dar ma voi interesa.

nu stiu exact cu ce s-a editat dar ma voi interesa.

ca tema de examen la facultate in primul rand. in al doilea rand s-a vrut reliefarea unui aspect din viata celui care are tangente cu muzica si care e constient ca ceea ce face il defineste.

Link to comment
Share on other sites

:):)

1. romania, si mai ales bucurestiul, nu mai sunt asa biased by looks. "pentru ca arat asa" e doar o scuza, jenanat ca zice asta de 2 ori.

2. cred ca are toate cliseele de empatie folosite vreodata in cinema (si nu numai).

3. si probabil greseala capitala din punch line-ul filmului, tipul lasa chitara jos cand incep coldplay sa cante (lasa impresia ca de fapt n-are nici o treaba cu muzica - era mult mai ok daca se suprapuneau de la un punct incolo).

 

 

 

ps: ce nota ai luat?

Edited by jules
Link to comment
Share on other sites

:):)

1. romania, si mai ales bucurestiul, nu mai sunt asa biased by looks. "pentru ca arat asa" e doar o scuza, jenanat ca zice asta de 2 ori.

2. cred ca are toate cliseele de empatie folosite vreodata in cinema (si nu numai).

3. si probabil greseala capitala din punch line-ul filmului, tipul lasa chitara jos cand incep coldplay sa cante (lasa impresia ca de fapt n-are nici o treaba cu muzica - era mult mai ok daca se suprapuneau de la un punct incolo).

 

 

 

ps: ce nota ai luat?

 

1. man e ars pe fatza de-aia zice ce zice... 2. tu esti expertul 3. nu ai inteles chiar nimik. si ps dupa cate vad nici nu ai urmarit al cui e filmul. se presupune ca filmuletzul reflecta un fragmentzel din viata lui si nu cum ne dorim noi sa fie viatza lui sau ce parere avem noi despre viata lui:) incearca sa canti tu ars pe fatza in viatza de zi cu zi si mai vedem daca e o scuza...

 

si tot legat de pct3. poate nu i-a palmdor dar exact ce zici tu ca e greseala capitala e doar perspectiva ta, (perspectiva care mie personal mi se pare un cliseu)... e f uzitata metoda asta de a canta peste o coloana sonora... tocmai de aceea nu a fost facut asa.

 

oricum multumesc de comenturi :)

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

10?! Unde sunt vremurile cand studentii faceau asa ceva?

Seriosly, dupa fiecare short facut de un student ma intreb: voi ce faceti la facultate? Si ca sa continui discutia initiata de jules:

1. Premisa este slaba intr-adevar dar putea fi valorificata, insa nu reuseste sa treaca de la stadiul de idee la cel de poveste.

2. Sunt sigur ca filmul asta arata mai bine pe hartie decat pe ecran.

3. Revenim la punctul 1; dupa cum ai zis si tu, muzica te defineste, nu aspectul, nu facultatea, nu averea s.a.m.d. Mie mi se pare superficial personajul, totul e fortat.

Link to comment
Share on other sites

1. man e ars pe fatza de-aia zice ce zice... 2. tu esti expertul 3. nu ai inteles chiar nimik. si ps dupa cate vad nici nu ai urmarit al cui e filmul. se presupune ca filmuletzul reflecta un fragmentzel din viata lui si nu cum ne dorim noi sa fie viatza lui sau ce parere avem noi despre viata lui:) incearca sa canti tu ars pe fatza in viatza de zi cu zi si mai vedem daca e o scuza...

 

si tot legat de pct3. poate nu i-a palmdor dar exact ce zici tu ca e greseala capitala e doar perspectiva ta, (perspectiva care mie personal mi se pare un cliseu)... e f uzitata metoda asta de a canta peste o coloana sonora... tocmai de aceea nu a fost facut asa.

 

oricum multumesc de comenturi :)

 

1. stiu ca e ars pe fata, ca doar ne zice si de incendiu, si cat de orfan e..

 

3. nu e vorba de nici o metoda, pur si simplu se creeaza o disonanta.

 

nu ma intereseaza al cui e filmul, poate la fel de bine sa fie "caz real". daca asta e apreciat dintr-o facultate de arte, dumnezeu cu mila.

Edited by jules
Link to comment
Share on other sites

@fiveseven... scuza-ma.. dar chiar nu vad legatura intre filmul de aici si cel din linkul tau... ca tema si mai ales ca buget (sau poate ma insel).

cat despre film, mi se pare tare pentru un student. am fost un pic dezamagit de sfarsit, mi-a parut rau de toata pregatirea momentului in care in sfarsit canta... parca inca mai astept sa inceapa :-< but keep it up!

Link to comment
Share on other sites

@fiveseven... scuza-ma.. dar chiar nu vad legatura intre filmul de aici si cel din linkul tau... ca tema si mai ales ca buget (sau poate ma insel).

cat despre film, mi se pare tare pentru un student. am fost un pic dezamagit de sfarsit, mi-a parut rau de toata pregatirea momentului in care in sfarsit canta... parca inca mai astept sa inceapa :-< but keep it up!

Se putea și mai bine. La cântat mã refer. La film nu mã pricep, dar personal nu mi-a atras atenția cu nimic. Io-s mai prost, scuzați... pardon.

 

PS: Protagonistul filmului zice cã-i ars pe fațã și-i hidos. Io n-am observat.

PPS: O creație originalã ar fi fost mai potrivitã, în locul reproducerii stângace a piesei Coldplay (originalul chiar îmi place foarte tare). Problema e cã personajul n-are credibilitate decât poate în monolog. Când e vorba sã treacã la fapte și sã demonstreze cã într-adevãr prin muzicã se exprimã și se refuleazã, nu prea reușește sã convingã.

Link to comment
Share on other sites

Guest Brainwasher Vlad

intotdeauna am fost atras de scurt metraje dinastea urbane..... sunt o forma moderna de arta.... in acelasi timp....daca sunt reprezentate putin abstract...asta adauga acel " ceva " in plus care atrage atentia....

 

Cat despre colegul nostru Apocalipsa.... am cuvinte de lauda pt acest filmulet....

 

cei care nu au avut probleme majore in viata nu vor intelege in totalitate ... no offence

 

e foarte reusita "povestioara" iar din punctul de vedere al ascultatorului cat si al povestitorului....eu zic ca totul a iesit bestial

 

 

BRAVO Apocalipsa..... :) keep rockin'

Edited by Brainwasher Vlad
Link to comment
Share on other sites

avand in vedere ca, canta la 10 grade celsius pe bloc:)

ia sa te vad pe tine cum acordezi chitara de 15 ori si cameramanului ii ingheata degetul pe record:d all the best:)

 

dude... nu mi se pare o scuza... pare din categoria 'merge si asa'... in definitiv, se putea 'lipi' sunetul dupa... nu de asta era vorba, era vorba ca... asteptam ceva mai intens :-??

Link to comment
Share on other sites

dude... nu mi se pare o scuza... pare din categoria 'merge si asa'... in definitiv, se putea 'lipi' sunetul dupa... nu de asta era vorba, era vorba ca... asteptam ceva mai intens :-??

 

 

frate realitatii nu ii pasa ce astepti tu si cat de intens:))) se voia un frag de realitate nu un frag de fantezie a privitorului...lol

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

ma bucur ca sunt 2 tabere: una care zice fain si alta care zice ca e porcarie. postarea mea a avut scopul de a vedea cum reactioneaza lumea si cum se creaza furtuni in paharu cu apa. asta pe fondul recesiunii si al unei incredibil de linistite activitati pe rgc. :)

 

ps. apreciez gandurile bune precum si expozeul mefistotelic al greilor. :)))

Link to comment
Share on other sites

@apocalipsa : Interesant filmul, parerea mea e ca se putea mai bine. Si eu ma asteptam ca tipul sa cante foarte misto si sa isi dovedeasca adevaratul talent; cat despre faza cu filmatul alb-negru/color, e oarecum o trecere previzibila.

@bones : Faza aia cu STOP mi se pare foarte "de amatori" in rest e ... ok (adica isi atinge scopul).

@FiveseveN : Nu vad legatura dintre cele doua filme.

 

Astea sunt parerile mele, simplu amator.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.