www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 91 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 91 - Votare Si Comentarii   

58 members have voted

  1. 1. Duel 91 - Votare Si Comentarii

    • Addrien
      5
    • stratiani
      2
    • CiocanelBloodyCIocanel
      1
    • Rogerul
      1
    • ThinkBlue
      0
    • karcsika
      0
    • canstantzin
      1
    • bolly
      12
    • slash93
      3
    • karpi
      3
    • Musaro Adriano
      18
    • Vulgar_display_of_Alex
      4
    • purple pick
      1
    • Cristi_mihalcea
      4
    • my_sound
      1
    • K.R.
      0
    • polaris
      2


Recommended Posts

Votat mussaro... :)

 

vai ce rusine imi e de ce-am postat eu aici... cat de naspa sunt acordurile alea de hendrix... adica greu de gasit... feelingu' si notele potrivite... offf...

 

voi ce game/chestii trestii ati folosit...? am vazut ca whitehorn a folosit la lectia asta niste pentatonica.. da'... la mine.. n-a prins... :)

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

votat addrien! simplu, si curat. zice ceva acolo!

ROGERUL SALUT, sa stii ca nu cred ca nimeni o sa bage ceva detaliat pentru ca sunt foarte multi concorenti. Sa faci un analisa detaliata la toti trebuie timp, daca vrei sal faci cum trebuie. si mai mult, atrage 'dusmania' adica nu stii niciodata cum il ia cineva.

dar find ca ai intrebat o sa til fac eu, chiar acu ascult atent piesa ta.

Se aude ca ai tras pe mai multe bucati, o parte cu chitara acordata, o parte cu chitara usor desacordata. asta asa ca informatie.

data vitoare inregistraza o singura chitara nu mai amesteca asa. ai niste frase dragutze, totusi cateodata il dai la nimerela, adica out total, tema de inceput nu este rao se simte ca lai studiat, dupa care te complici prea mult. Un ultimu lucru, am si eu probleme din astea...VIBRAT frate, sa i dai un rost la nota in particolar la acele pe care le ti lungi, se aude ca zici ca e clapa.

EU zic ca pentru primul duel nu este rao 6.8 din 10 zicem.

Conclusiones. mau placut mai multe piese, felicitez toata lume, indiferent de nivel sau piesa toti care postaza aici, sau la piesele nostre, sau la jam session...toti, AU caracter!!!!!! numai bine, respect!

Link to comment
Share on other sites

Votat @ Musaro Adriano

 

De remarcat @Addrien in ultima parte a improvizatiei si @Constanzin printre sinfuri care au fost in part e cu BT-ul.

 

Si la @Musaro Adriano am de comentat ( hehe) este OK se vede ca pasesti pe o convceptie mai noua ptr tine doar un singur lucru de comentat ,incearca sa mixezi mai bine soloul cu BT-ul sa nu sune de altundeva soloul caci pierde foarte mult din aceasta cauza .Cu EQ cu reverb usor stereo sau mono pe solo sau ceva program "3D" quasy stereo, pseudo stereo si un pic de compressor foarte usor sa mai egaleze varfurile rebele.....

 

Multi din colegi nu sunt cu BT-ul de parca canta in alta piesa.

 

Eu am mai luat parte pe alte meleguri la concursuri ,una din conditiile principale este sa NU OMORI BT-ul !!!

 

@Rogerul , munca foarte frumoasa , dar nu te complica , daca mergi pe teme/rifuri frumoase si melodice ramai pe ele nu te avanta in altceva.( nu se aduna mere cu pere)

 

Si nu in ultimul rand ultimul din lista @Polaris a facut o muzica "ambientala" sa zicem in stil Mike Oldfield sau pe acolo , foarte reusita dar mai sunt probleme cu integrarea in BT si nu te baga in solouri improvizative , fa numai ce i-ti merge tie , teme bine plasate ce se comopleteaza , repetitive si usor nuantate sau sustinute de cate o contramelodie adecvata.Partea acea de impro pentatonica a stricat mult din llucrarae ,, plus nu se aude BT-ul .

 

Idea cantatului pe un BT dat ar fi sa te integrezi intr-o trupa care aici este BT-ul si sa canti impreuna cu " ei " nu sa ii umbresti sau sa-i acoperi .Iar daca iesi in evidenta sa fie ceva notabil ce sa ridice piesa nu sa strice.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Sigur karpi, ca de obicei i-ti multumesc pentru ca ma tragi de urechiuta si... bine faci!! la mixat am probleme seriose, si nu numai. (adica, nu ma pricep deloc!!..), cred ca o sa te deranjez ca de obicei pe PM.

mam apucat sa lucrez cu cubase si cu microfone si mi se pare tare greu. Daca e cineva de pe aici care poate sa ma ajute sa invat cate ceva as fi recunoscator si as plati pentru un mini curs de o zii. In rest criticele sunt mereu bine venite in familia musaro, nu ne suparam!! :)

Merci. numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Vot la Bolly care cred ca a avut un +de expresivitate, desi baga cam multi carnati la un moment dat :) iar dupa jumatatea piesei sunt cateva mici poticniri.Mi'au mai placut in abordare AddRien (mai putin partea de inceput unde bataile alea sun cam neconvingatoare + un moment de taping unde o scrantesti nitel-daca nu erau astea doua chestii erai favoritul meu). Pe alocuri mi'au placut Adriano; Vulgar_Display... si MySound.

Link to comment
Share on other sites

Mi-au placut mai multi: bolly, cristi mihalcea, vulgar display of alex si stratiani (flagioletele), dar votul merge la Adriano! Desi are ceva probleme (dar cine nu are), piesa lui Adriano este cea mai reusita, si o spun la modul cel mai sincer si admirativ! BRAVO, Adriano! :):):)

Edited by AddRien
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Merci la toti baiteti! :)

Luke frate, respect, nici nu credeam ca se poate folosi atata armonia pe un track asa de simplu, mai spart cand ai introdus minor armonic si melodic pe doi cale diferite facand sa sune tot asa placut si elegant! EU respect! numai bine! :)

Link to comment
Share on other sites

Vot: Musaro Adriano :)

 

Mi-au placut, in ordine: Addrien (daca erai putin mai atent in partea a II-a ... mergea la tine votul), Bolly, Canstantzin, Vulgar_display_of_Alex si Cristi_mihalcea.

 

Moment special la purple pick, esti tare simpatic :)

 

Felicitari tuturor!

 

P.S.: La duel 92 ma bag si eu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest Justi

Daca as fi putut vota cu siguranta as fi votat pt Musaro,dar mi'a placut si Thinkblue

Edited by Justi
Link to comment
Share on other sites

Votat : my_sound :) (cu cateva greseli, dar e varianta care mi'a placut cel mai mult) BEND ON!:D

2nd : musaro_adriano :)

3rd : cristi_mihalcea

@bolly : Inceputul e foarte c(u)oios :)

@Rogerul : e faina combinatia de chitari, gen Brian May, dar pacat ca una din ele era putin dezacordata.

 

@lukeblue : daca participai la duel, cu siguranta te votam

 

@Karcsika : usurel mama :D

 

Cred ca nu incheie duelul asta ca nu'l lasa inima pe Cosu sa dea pana castigatorului ;) My precious. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.