www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 92 - Backing Track Si Inscrieri


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest newman

imi cer scz vektor daca te-a deranjat ...doar ca asa privesc lucrurile..sau cel putin asa am fost invatat sa privesc lucrurile.... dupa cum a zis finics cine isi asuma responsabilitatea trebuie s-o duca la capat.....si nu e vorba de bani,mai rau e vorba de efortul nostru intelectual de a improviza un solo,io prefer sa cred ca e cel putin la fel de important ca si banii ... aaa si nu ma ofer sa voluntar sa duc mai departe ca nu e treaba mea,nu io am venit cu ideaa duelului....in fine nu am vrut sa scot ochii nimanui doar ca meritam o explicatie din timp...adik daca zicea cineva ca se va amana votul pe o perioada nedeterminata era ok,cel putin din partea mea

Edited by newman
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest AlinMetallica

si ce legatura are facultatea cu creatu unui topic nou numit " Duel 92 - Vot" sau ceva in genu in care sa puna un dala de votat si la la la... ca oricum, daca stai dupa un backing track in afara votarii sau in timpul votarii e acelasi lucru, ca eu vad ca adminii intra... si scriu si alte chestii... sesiunile s-au cam terminat...

 

a si pana la urma se stie motivu ? (pentru care nu s-a deschis, ca observ ca ideea cu backingtracku' e doar o presupunere...)

Edited by AlinMetallica
Link to comment
Share on other sites

si ce legatura are facultatea cu creatu unui topic nou numit " Duel 92 - Vot" sau ceva in genu in care sa puna un dala de votat si la la la... ca oricum, daca stai dupa un backing track in afara votarii sau in timpul votarii e acelasi lucru, ca eu vad ca adminii intra... si scriu si alte chestii... sesiunile s-au cam terminat...

 

a si pana la urma se stie motivu ? (pentru care nu s-a deschis, ca observ ca ideea cu backingtracku' e doar o presupunere...)

 

 

 

 

hai mah ca se termina examenele de bac si nu se schimba bt:)) 9 si 10 in oral pana acuma :)))

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
Salut, primul meu duel. :)

 

la mine e al doilea ................................................................................

.................................................................................

.................................................................................

.................................................................................

.................................................................................

.................................................................................

.................................................................................

.................................................................................

.................................................................................

.................................................................................

.................................................... ................................................................................

.................................................................................

.................................................................................

.................................................................................

.............................................. la care nu particip

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

din cele la care aveam posibilitatea sa particip

Edited by AlinMetallica
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare...Daca nu se mai voteaza,sugerez sa discutam despre cine ne-a placut mai mult...intrebari,raspunsuri,sugestii,chiar aici si sa ramana toata chestia constructiva.Dupa care sa nu ne mai trezim postand asa usor la vreun duel fantoma. :)

Dupa postul asta am sa incep sa ascult si voi scrie cine mi-a placut mai mult.Cred ca in felul asta s-ar finaliza pe jumatate duelul asta si in afara de asta ar mai disparea intrebarea aia...ce se mai intampla acum?

Cine nu participa nu castiga!!! he he....RESPECT

Link to comment
Share on other sites

Mi-au placut mai multe variante...

de la Ilun la Karpi,e.t.c.nu vreau sa-i mai enumar pe cei care ai cunosc deja cum canta.

Concurentii pe care nu i-am cunoscut inca si mi-au placut ar fi Cristimihalcea, Boondak ,Geo_stroi(pacat ca ai intins prea mult de corzi cateodata)

Scuze daca nu am fost atent la cineva...poate mai revin cu vreun coment.

Cea mai faina varianta pt mine peste bitul asta a fost a lui Arosulescu.(In afara tehnicii s.a.m.d.mi-a placut mult faza scurta de vibrato cantata pe acord)misto Andrei.

Felicitari tuturor.

Dragilor...eu m-am eliberat :)

Poate ca se va vota tot aici cum a sugerat si Karpi.Numaram Voturi.Si daca nu, cred ca puteti lasa si voi un coment.

Sanatate

Edited by chris_27
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Mi-au placut mai multe variante...

de la Ilun la Karpi,e.t.c.nu vreau sa-i mai enumar pe cei care ai cunosc deja cum canta.

Concurentii pe care nu i-am cunoscut inca si mi-au placut ar fi Cristimihalcea, Boondak ,Geo_stroi(pacat ca ai intins prea mult de corzi cateodata)

Scuze daca nu am fost atent la cineva...poate mai revin cu vreun coment.

Cea mai faina varianta pt mine peste bitul asta a fost a lui Arosulescu.(In afara tehnicii s.a.m.d.mi-a placut mult faza scurta de vibrato cantata pe acord)misto Andrei.

Felicitari tuturor.

Dragilor...eu m-am eliberat :)

Poate ca se va vota tot aici cum a sugerat si Karpi.Numaram Voturi.Si daca nu, cred ca puteti lasa si voi un coment.

Sanatate

 

 

 

multumesc foarte mult.... am sa fac si eu un rezumat scurt...curand

Link to comment
Share on other sites

Guest stratiani

daca tot a inceput lumea sa comenteze, hai ca va zic si eu ce mi-a placut :)

 

ilun, intotdeauna elegant! nu-ti spun cat de mult mi-a placut tonul, foarte fain :D

slash93, imi place ca ai abordat un stil mai dinamic, desi mi-ar fi placut putin ecou la tonul tau. ultima parte cu wah a fost putin, putin mai misto decat solo-ul pt ca ai avut mai multa modulatie.

dennisx, bactracku mai tare!

gibsonman, mi-a placut ca ai avut tot felul de nebunii pe-acolo :)

cristimihalcea, bestial tonul!! mi-a placut si cum ai intrat in improvizatie si maniera in care ai tratat bt-ul. nice :)

 

o sa comentez si la restul cum mai am timp

Link to comment
Share on other sites

Guest stratiani

canstantzin, nu mi-a placut foarte mult tonul, dar ai avut niste idei dragute

seru, imi place tonul tau la nebunie! asa as fi vrut sa sune si la mine, dar nah... foarte faina partea de armonie !

gadjo, nu stiu daca ai prins feeling-ul bt-ului sau daca ai incercat ceva diferit

arosulescu, tehnica, idei, feeling! :) desi mi-ar fi placut sa aud unele pasaje mai rapide pe un ton clean

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

castigatorul meu este cristimihalcea

 

dar sunt de remarcati si urmatorii (ordinea nu e asa importanta):

 

matchless (bravo)

ilun

Boondak

Granata

Geo_stroi(pacat ca ai intins prea mult de corzi cateodata)

chris_27

ps

 

nu stiu cu art ce s-a intamplat ..parca era si varianta lui candva.... sau nu?

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest newman

parerea mea:

 

1. ilun

2. boondak

3. seru

4. slash_93

5. arosulescu

6. karpi

 

de asemeni tin sa mentionez ca si restul merita toate felicitarile! :)

 

 

Ps: sper ca am retinut corect nick-urile

Edited by newman
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

P.s. : @arosulescu : bravo frate, am ramas prost cand am ascultat varianta ta. Tot respectul :)

 

 

multumesc...eu numai asta fac (toata ziua) si atunci e normal sa se lege lucrurile...dar e loc de mult mai bine :)

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest newman

92 nu are dar 9+2=11 si 1+1= 2 din care rezulta

semnificatie 2: Conlucrare, echilibru, maturitate, diplomatie, armonie, mediere, pasivitate

 

si mai este 9+2=11

 

persoana care are numarul destinului 11 este preocupata in mod deosebit de iluminare spirituala, intrucat numarul 11 este asociat spiritualitatii. Fiind unul dintre numerele maiastre, numarul 11 confera o intelegere superioara si o cunoastere dincolo de limitele obisnuite. In general, cel care are numarul destinului 11 transcende limitele obisnuite: este extrem de intuitiv, avangardist, idealist, vizionar. Are o personalitate aparte, fascinanta si are mult de oferit societatii.

 

prin autosugestie incepe sa aiba o logica =))

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
92 nu are dar 9+2=11 si 1+1= 2 din care rezulta

semnificatie 2: Conlucrare, echilibru, maturitate, diplomatie, armonie, mediere, pasivitate

 

si mai este 9+2=11

 

persoana care are numarul destinului 11 este preocupata in mod deosebit de iluminare spirituala, intrucat numarul 11 este asociat spiritualitatii. Fiind unul dintre numerele maiastre, numarul 11 confera o intelegere superioara si o cunoastere dincolo de limitele obisnuite. In general, cel care are numarul destinului 11 transcende limitele obisnuite: este extrem de intuitiv, avangardist, idealist, vizionar. Are o personalitate aparte, fascinanta si are mult de oferit societatii.

 

prin autosugestie incepe sa aiba o logica =))

 

 

 

da da ... e clar ... de mine e vorba... sunt nascut pe data de 11 decembrie deci ... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest newman

sa va gheceasca mama hOmida hacilea sa mo prano ....deci..."Numarul destinului 1 va confera inspiratie creatoare, entuziasm si dorinta de a realiza cat mai mult. Datorita numarului 1, sunteti o persoana foarte puternica, atat fizic cat si psihic. Din aceasta putere rezulta hotararea si capacitatea dumneavoastra de a-i conduce pe altii. Capacitatea innascuta de a conduce va ajuta sa fiti mereu stapan pe situatie. Creativitatea si originialitatea va pot face un bun inventator sau reformator. Aveti dorinte si aspiratii puternice si va veti urma intotdeauna convingerile. Sunteti ambitios si stiti - sau veti invata usor - sa va afirmati intr-un mod agresiv. Chiar daca nu vreti sa recunoasteti, sunteti destul de egoist si ati vrea ca totul sa se faca numai asa cum va convine. "

 

hitzi place com suna?..ha....2 mii de euroi ca ti-am ghicit prezentul cu globul meu fermecat "goagal"!

Edited by newman
Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
sa va gheceasca mama hOmida hacilea sa mo prano ....deci..."Numarul destinului 1 va confera inspiratie creatoare, entuziasm si dorinta de a realiza cat mai mult. Datorita numarului 1, sunteti o persoana foarte puternica, atat fizic cat si psihic. Din aceasta putere rezulta hotararea si capacitatea dumneavoastra de a-i conduce pe altii. Capacitatea innascuta de a conduce va ajuta sa fiti mereu stapan pe situatie. Creativitatea si originialitatea va pot face un bun inventator sau reformator. Aveti dorinte si aspiratii puternice si va veti urma intotdeauna convingerile. Sunteti ambitios si stiti - sau veti invata usor - sa va afirmati intr-un mod agresiv. Chiar daca nu vreti sa recunoasteti, sunteti destul de egoist si ati vrea ca totul sa se faca numai asa cum va convine. "

 

hitzi place com suna?..ha....2 mii de euroi ca ti-am ghicit prezentul cu globul meu fermecat "goagal"!

 

n-ai vazut ce scrie acolo..sunt zgarcit :))..nimic nu-ti dau! :))....eh..imi place semnificatia :))...iti dau bani sa-ti iei o acadea(sau o pana de chitara) :D)

Edited by JeeFo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.