www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pana


Guest PopCorn023
 Share

Recommended Posts

Canti cu pene de Jazz-1,14 pe clasica?

 

:) Sa-ti spun.Deci sunt uni..(asa ca noi) care ne place sa cantam cu pene mai tari :)

Eh ,am cantat cu detaote pe clasica:D Mai ales multe multe improvizati din plastic tare pt ciupiuri gen "Hotel california" ,"O mie de ganduri" etc...Depinde de cum iti este mai usor..Recunosc sa la unele melodi sau tot ce tine de cantat este mai usor cu o pana elastica....

 

"Fiecare cum ii place asa face":)

Link to comment
Share on other sites

:) Sa-ti spun.Deci sunt uni..(asa ca noi) care ne place sa cantam cu pene mai tari :)

Eh ,am cantat cu detaote pe clasica:D Mai ales multe multe improvizati din plastic tare pt ciupiuri gen "Hotel california" ,"O mie de ganduri" etc...Depinde de cum iti este mai usor..Recunosc sa la unele melodi sau tot ce tine de cantat este mai usor cu o pana elastica....

 

"Fiecare cum ii place asa face":D

 

Inteleg, da sa nu exageram cu grosimea, totusi e clasica, nylon, chiar si daca sunt corzi hard tension. :)

Link to comment
Share on other sites

Inteleg, da sa nu exageram cu grosimea, totusi e clasica, nylon, chiar si daca sunt corzi hard tension. :)

 

Cam ai dreptate.Dar nu cant zilnic cu ceva tare.Chiar daca nu s-ar intampla nimic.Totusi iti vine pofta si de un 0.50 sau ceva de genul:D

 

Nylon ca Nylon,dar ce te faci cand canti cu una mai groasa..Parca cineva de aici a zis 2mm? :)

 

Deci 1.14 e mic copil pe langa 1.5 2 mm:D :)

Link to comment
Share on other sites

Cam ai dreptate.Dar nu cant zilnic cu ceva tare.Chiar daca nu s-ar intampla nimic.Totusi iti vine pofta si de un 0.50 sau ceva de genul:D

 

Nylon ca Nylon,dar ce te faci cand canti cu una mai groasa..Parca cineva de aici a zis 2mm? :)

 

Deci 1.14 e mic copil pe langa 1.5 2 mm:D :)

 

Sa zicem acceptabil 1,14. Multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

Guest KingAndrulici

eu folosesc pene medium si heavy pe clasica desi nu suna cum as vrea eu(metal :) :) :D:) )

apropo....cine a spus ca NU SE POATE CANATA cu pana pe clasica......se POATE canta dar sounds like bullshit...oricum....alegerea e a ta

incearca si cu pana si fara si vezi care-ti place \m/

Link to comment
Share on other sites

eu folosesc pene medium si heavy pe clasica desi nu suna cum as vrea eu(metal :):):D:) )

apropo....cine a spus ca NU SE POATE CANATA cu pana pe clasica......se POATE canta dar sounds like bullshit...oricum....alegerea e a ta

incearca si cu pana si fara si vezi care-ti place \m/

 

Cine te-a mintit ca nu poti canta cu pana pe chitara classca :D ?

Eu cant metal pe o chitara clasica si suna decent, nu am probleme cu sunetul, numa ca nu trebuie sa dai in corzi ca nebunu, trebuie sa ai un feeling pe clasica, mai ales cand canti cu pana pe ea ;)

Eu cant pe clasica cu pana planet wave si suna extraordinar :D.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.