www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Warwick Rockbass


Catalin
 Share

Recommended Posts

Ce parere aveti despre

 

- Warwick Rockbass Corvette Classic 600 Euro

- Warwick Rockbass Fortress 600 Euro

 

Credeti ca merita banii astia?

Este bine-venita orice opinie despre caracteristicile tehnice etc etc.

Date tehnice gasiti la adresa: http://www.warwickrockbass.com/basses.htm

Link to comment
Share on other sites

hai ca ma grabesc sa raspund si la asta! :)

nu ma arunc sa zic daca se merita sau nu, desi un bas de calibru asta la banii astia eu zic ca e intotdeauna o afacere - acu compara si tu pretul cu unul de pe un magazin online din state vezi musiciansfriend.com sau music123.com si daca nu e cu mult mai scump, inseamna ca e ok la pret.

eu personal sunt fan rockbass by warwick si modelul meu preferat este fortress pentru ca e singurul care are si doza P si doza J. io zic ca pentru ce muzica cantati voi, asta ar fi mai potrivit decat un corvette.

pentru detalii, sa il intrebam si pe baragan pentru ca este fericitul posesor al unui rockbass fortress.

Link to comment
Share on other sites

hai ca ma grabesc sa raspund si la asta! :)

nu ma arunc sa zic daca se merita sau nu, desi un bas de calibru asta la banii astia eu zic ca e intotdeauna o afacere - acu compara si tu pretul cu unul de pe un magazin online din state vezi musiciansfriend.com sau music123.com si daca nu e cu mult mai scump, inseamna ca e ok la pret.

eu personal sunt fan rockbass by warwick si modelul meu preferat este fortress pentru ca e singurul care are si doza P si doza J. io zic ca pentru ce muzica cantati voi, asta ar fi mai potrivit decat un corvette.

pentru detalii, sa il intrebam si pe baragan pentru ca este fericitul posesor al unui rockbass fortress.

Faza este ca fortress cu 5 corzi nu are doza P are doua doze J

Link to comment
Share on other sites

Faza este ca fortress cu 5 corzi nu are doza P are doua doze J

 

aaa ... ok, nu stiam. s'ar putea sa preferi chiar dozele J. daca nu ma insel, Robert Trujillo de la metallica canta destul de bine metal (si in general muzica mai dura) cu doze J. depinde de gust :)

 

oricum, vorbind in nestiinta de cauza, intreb si eu pe cei mai priceputi daca cumva 2 doze J se pot lega in vreun fel ca sa devina un humbucker - asta fiind mai offtopic dar o chestie care cred ca merita stiuta!

Link to comment
Share on other sites

Guest Baragan

Man, salutare !

Dupa cum bine a zis si Preo, sunt fericitul posesor al unui Rockbass Fortress cu 4 corzi, care are intradevar si doza P si doza J.

Am vazut si eu ca modelul cu 5 corzi nu are decat un singur tip de doze.

Eu sunt foarte multumit de al meu, avand in vedere pretul pe care il are.

Despre cel cu 5 corzi nu iti pot spune cum suna pentru ca nu am avut ocazia sa-l ascult pana acum.

Daca te ajuta cu ceva, poti cand vii in Bucuresti (am inteles ca veniti sa trageti cateva piese) sa auzi cu urechile tale cum suna cel cu 4 corzi, cum se simte la mana si alte caracteristici ale bass-ului.

Id-ul meu pe yahoo mess este: simoaica - intra si mai vorbim despre el, k?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.