www.rgc.ro Web analytics

Jump to content
Sign in to follow this  
Adi

Finala Concursului Rgc

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Castigatorul "al mare" a fost Lukeblue.Pentru poze, va rungam sa-l asteptati pe Michel. :)

Intr-adevar. Frumos... a tinut cam putin. Nu mi-a placut faptul ca au schimbat mesele... si multi dintre noi au stat in picioare.

Felicitari lui Manu si de ce nu, lui Lukeblue pentru ca a fost cel mai bun :).

Si nu mi-a placut ca a tinut cam putin...

Iata rezultatele :

Locul 1) Lukeblue

Locul 2) Malmsteen

Locul 3) Jacksonman

Premiu special : amza

O sa punem clipuri si poze curand

Felicitari tuturor!

Multumiri :

Publicului

Participantilor

Big Mamou (sunetistul , Vali , conducerea)

Politica legata de scaune a fost dicatata de conducerea big mamou dupa experienta de la aniversarea RGC. Mie imi pare rau ca unii au avut suferit insa astea au fost regulile jocului. Eu personal am stat jos cam 3 minute in 4 ore

WOW!!!!!!!

Nici nu stiu ce ar trebui sa scriu.

A iesit fain de tot. Atmosfera a fost exact cum trebuia.

Felicitari tuturor participantilor si mii de multumiri domnului Manuel Savu pentru initiativa sa, cat si echipei RGC pentru felul cum au "gestionat" evenimentul.

Cuvintele ar cam fi de prisos; o sa las chitara sa faca restul, ca suna bestial :)

edit: am postat aici deoarece se pare ca nu pot atasa in threadul cu concursul RGC

edit edit: faceti abstractie de eventuale gherle ... sunt prea multe gauri in grif :) nu-s obisnuit

fender.part1.rar

fender.part2.rar

Guest Mircea19

mda.. abea acum s-a spart gasca..

-am ajuns acasa.. .. si tin sa felicit rgc pt organizare...

-si tin sa-l felicit pe Manu pt gest... de asemenea.. toti finalisti au fost la inaltime.. dar lukeblue a fost putin mai bun..felicitari si lui...

-in rest totu bine si frumos.. bere buna... muzica buna.. scrumiere adanci.. si voie buna..

-va salut pe toti..

Vad ca toata lumea vrea poze asa ca nu fac comentarii prea multe. Cu fisierele video mai dureaza putin ... o sa preia Cosu munca asta.

Felicitari concurentilor si RGC pentru seara asta ... zic eu, unica ... si sper sa mai asist la astfel de seri .. cu premii sau fara ... dar sa fie RGC. BAFTA!

Concurs_RGC_05februarie2006.zip

Un mare multumesc pentru Kirk care ne-a ajutat cu promovarea si prezentarea concursului!

O sa uploadez filmulete pe masura ce le unesc si reencodez. Datorita limitarilor tehnice am filmat in portii de 30 de secunde si unele clipuri vor avea gauri vizibile...

kirk_deschidere.avi

Manule, sper ca rolul tau de Mecena nu s-a sfarsit aici. Oricum, meriti felicitari pentru gest si implicare :)

Bah, acu puneti mana de la mana si returnati-i gestul lui Manu - luati-i un Lancer EVO VIII sau un Impreza WRX STI

(Zi ca nu ti-ar placea :) )

Bafta

Edited by malex

Guest om__bun

frumos...frumos...da ne aratati si noua filmuletele alea pe care ni le-ati promis? :)

...berea a fost buna...intre altele, respectele mele pt cei care au cantat, ca io unu n-as fi reusit, la cat de bocna aveam dejtele...a fost cam frig pt ai care stateau, da pt aia care trebuiau sa bage mare pe scena...oricum, frumoasa initiativa, si premiul a ajuns unde trebuia... :)

Guest Sheriff

Tin sa multumesc si eu

- lui Manu pentru initiativa sa generoasa (nu numai premiile ci si evenimentul in sine)

- echipei RGC pentru organizare

- concurentilor pentru un show frumos si intr-adevar, cum zicea si Manu, pentru colegialitate:)

- publicului pentru suport si receptivitate.

da,au fost oameni deosebiti aseara,si s-a creat o atmosfera super misto.

multam mult,celor care ne-au dat sanssa asta,si care au realizat concursu.

ms manu,ptr initiativa si premii si implicare.

ms sherifu ptr maneta aia buclucasa care m-a ajutat f mult.esti un om excelent.ms evilpath ca am stat si am batut campii pe tema concursului,a trecut timpu mai rpd :) .ce mai,niste oameni cu adevarat excelenti aseara,si sincer,daca atmosfera de aseara ar fi transmisa la jumatate si pe forum,o sa fie aici un loc cu adevarat placut.

Guest AdmriralAndrews

Intr-adevar a fost un concurs resusit

Tin sa mentionez ca am fost onorat sa cant pe aceeasi scena cu 7 chitaristi foarte talentati.Felicitari tuturor

Multumesc RGC shi Manu pt ocazia acordata

shi nu in ultimul rand publicului minunat care a criticat shi a laudat pe toata lumea

Guest om__bun

mah..voi cam pacaliti auditoriul....pai sunt doar 7 concurenti..tocmai marele castigator nu este..plus momentul premierii,si alte alea....sa vedem si noi chitara :)

jacksonman .. bine zis.. .

oricum ... Felicitari celor 3 castigatori din acea searaa....felicitari restul participantilor .. si felicitari echiperi Rgc ,pt efortul depus... kiar s-au chinuit baietzii . a fost o seara frumoasa.. si ...respectele mele celui kre a facut posibila acea seara.. domnul Manuel Savu . pt initziativa s'a de a ambitziona , si pt unii de ai pune in postura unei scene . pt prima oara.. intradevar o seara frumoasa..

p's; jacksonman...te astept maine seara la concert .. :)

Guest stratocaster

Stimat juriu, am ramas dezamagit cand am vazut modul in care ati putut sa apreciati o piesa de chitara inclusa intr-un concurs de chitara.Nu am nimic impotriva ca cel care a luat locul 1 a fost agreat de dumneavoastra, pentru ca cel care a luat locul 2, si care bineinteles ca detasat merita locul 1, a fost atat de bun instrumentist incat nici dumneavoastra, cei din juriu, nu ati fi putut interpreta aceasta piesa, fiind o piesa de virtuozitate si care se incadra perfect in acest concurs, aratand de fapt tehnica chitaristica si de unde trebuie plecat pentru a se canta pe chitara.Eu inteleg ca a fost un concurs de chitara,nu de nai sau de muzica de cauciuc.Piesa care de fapt a luat locul 1, a fost o piesa bine gandita armonic, catata ingrijit,dar la viteza aia putea sa cante si unul care a murit de 3 zile, iar piesa nu avea nici macar ce sa caute intr-un concurs de virtuozitate chitaristica.Imi pare rau ca incompetenta juriului a dovedit inca o data ca in romania nu s-a schimbat nimic.

Cu respect, al dumneavoastra,

Bubu de la bloc

Fiecare cu-ale lui.

Lukeblue are o tehnica de vibrato (pe care a si folosit-o cu incredere in executie) cam excelenta si foarte bine stapanita. Ma mir ca n-ai observat asta, sau bend-urile executate corect si nu fals, de exemplu :)

Si asta a fost doar parerea mea.

sa intelegem ca la tine o piesa buna de chitara este caracterizata doar de viteza???...ca asa se intelege din ce zici tu acolo...+ io zic sa stai linistit ca fac pariu ca luke n-ar fi avut probleme cu satch boogie-ul :)

Stimat juriu, am ramas dezamagit cand am vazut modul in care ati putut sa apreciati o piesa de chitara inclusa intr-un concurs de chitara.Nu am nimic impotriva ca cel care a luat locul 1 a fost agreat de dumneavoastra, pentru ca cel care a luat locul 2, si care bineinteles ca detasat merita locul 1, a fost atat de bun instrumentist incat nici dumneavoastra, cei din juriu, nu ati fi putut interpreta aceasta piesa, fiind o piesa de virtuozitate si care se incadra perfect in acest concurs, aratand de fapt tehnica chitaristica si de unde trebuie plecat pentru a se canta pe chitara.Eu inteleg ca a fost un concurs de chitara,nu de nai sau de muzica de cauciuc.Piesa care de fapt a luat locul 1, a fost o piesa bine gandita armonic, catata ingrijit,dar la viteza aia putea sa cante si unul care a murit de 3 zile, iar piesa nu avea nici macar ce sa caute intr-un concurs de virtuozitate chitaristica.Imi pare rau ca incompetenta juriului a dovedit inca o data ca in romania nu s-a schimbat nimic.

Bubu de la bloc

:o))))) :):):):(B);):o ... Extraordinar ..........o piesa atat de buna k nici Vai sau Malmsteen in persoana n-ar fi putut sa o faca . incredibil ;);):o .......... premiul 1 a fost luat pe drept...de cel mai bun dintre noi .. fara nici o indoiala...

Bubu de la bloc

Fratele meu, eu zic sa organizezi tu un concurs de chitara si sa faci dreptate... Vad ca nu se mai poate aici pe RGC... :)

Precum multi au spus-o, nu a fost un concurs de viteza, nu ca viteza nu ar impresiona juriul (uite cum, totusi, Malmsteen a luat locul 2, nu a luat mentiune sau altceva) dar tehnica si defapt, toata prestatia lui LukeBlue a fost excelenta.. si asta este, peste prestatiile celorlalti concurenti...

Dar sincer, cel mai de ***** lucru pe care l-ai spus l-ai spus la urma, "Imi pare rau ca incompetenta juriului a dovedit inca o data ca in romania nu s-a schimbat nimic."

Stiu exact ce ai vrut sa insinuezi cu acea afirmatie dar nu are rost sa mai intram in discutii de rahat, daca nu stii sa apreciezi munca, timpul si banii investiti de niste oameni pentru a promova instrumentul de care suntem toti de aici pasionati, atunci macar taci din gura si nu veni aici sa arati cu degetul si sa faci acuzatii de doi bani.

Si eu am fost usor dezamagit ... nu de concurs in sine, cat de concurenti.

First of all, locul unu a fost cu adevarat meritat.

Ma gandeam si eu ... ar trebui sa vand tot ce am eu legat de chitara, si tot nu as strange destui bani sa cumpar o chitara cum au avut concurentii (in majoritate).

Si airasai ma intreb ... ce ar fi putut face unii dintre ei cu chitara aia ? Unde ati vazut voi un tanar chitarist fara sanse in posesorul unei chitari ibanez de 500 E pe putin...

Totusi a iesit bine ... pacat ca nu s'a terminat cu un jam :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.