• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
Sign in to follow this  
Followers 0
short_devil

Intrebare Despre Thomann.de

6 posts in this topic

dupa acuzari de tradare la cel mai inalt nivel, am zis ca imi iau si un bass acustic. m-am uitat pe net si prin magazine si pana la urma cred k voi opta pentru un ibanez

http://www.thomann.de/gb/ibanez_aeb10e_dvs.htm

intrebarea mea este destul de scurta : fatza de pretul lor de 344 de euro, cat platesc in realitate cand imi vine intrumentul?

adica : 344e = 14miloane juma

la suma asta adaug si tva-ul ala de pe cursul zilei ? si cat ma costa si shipmentul?

eventual si cu modalitatziile de plata dak imi putetzi spune niste chestii

dupa acuzari de tradare la cel mai inalt nivel, am zis ca imi iau si un bass acustic. m-am uitat pe net si prin magazine si pana la urma cred k voi opta pentru un ibanez

http://www.thomann.de/gb/ibanez_aeb10e_dvs.htm

intrebarea mea este destul de scurta : fatza de pretul lor de 344 de euro, cat platesc in realitate cand imi vine intrumentul?

adica : 344e = 14miloane juma

la suma asta adaug si tva-ul ala de pe cursul zilei ? si cat ma costa si shipmentul?

eventual si cu modalitatziile de plata dak imi putetzi spune niste chestii

S-a mai discutat, cauta pe forum.

Vezi ca exista reprezentanta Ibanez in Romania. Poate o gasesti la ei, mai ales acum cand cursul euro este cam nefavorabil...

il stiu pe cel de la ibanez. singura mea problema cu el este griful de 32". de cand am postat am mai schimbat putin directia si am renuntzat la asta de mai sus. este superb si mi-ar placea teribil dar dak nici pe electrik nu am dat atat, basul fiind o idee recenta... cred k imi intzelegetzi ezitarea.

acum oscilez intre acesta de pe mc music adik ibanez AEB8E, si un vintage de pe situl celor de la muzikia. diferentza de pretz este ceva : de la 8 la 14.5 milioane.

stitzi cumva cam cum e preamp-ul de la vintage? am cautat pe google si nu am gasit nici o descriere. ala de la ibanez mi se pare super tare : bass, middle, treble, presence si tuner (si volum, desigur). nu se pune problema de tuner k am deja unu foarte util si abil care merge si pe bass.

eu vreau ceva mai in genul asta la sunet http://www.youtube.com/watch?v=g5ZNJWobQ-Y care credeti k s-ar preta mai bine? mahon sau agathis? stiu k agathis e considerat lemn mai inferior de felul lui dar nu am tinut pana acum in mana vreun instrument facut din asa ceva.

macar dak imi putetzi preciza diferentza dintre lemnuri. (stiu k mahonul e mai grav si mai cald dar agth?)

Edited by short_devil