www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Unde Gasesc Trafuri Si Lampi Pentru Un Amp De 50w?


Guest Geliraden
 Share

Recommended Posts

Guest Geliraden

M-am decis sa imi incerc norocul si sa fac un amp home-made. Piese si restul pot gasi, nu ar fi problema. Singura dilema ar fi unde gasesc transformatoarele de care am nevoie (si cam care ar fi alea) si eventual unde pot gasi lampi EL34 si ECC83 (parca). Desigur, sa fie la preturi rezonabile, ca altfel ar fi optiunea sa comand de la Ceriatone doar ca ajunge undeva pe la 1000 USD cu tot cu transport. Mersi anticipat :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Mersi, se pare ca au preturi bune astia, desi inca nu am gasit nimic legat de transport dar mai caut. Mai astept sugestii in caz ca exista ceva si mai ieftin :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

@dark_rain, mersi mult de intentie, daca vrei sa vorbim ori trimite-mi un PM cu un ID de messenger sau macar un e-mail, sau da-mi un add (gasesti ID-ul meu la profil). Chiar mi-ar prinde bine ceva sugestii si da, sunt destul de scumpe trafurile la aia (am comparat cu alte siteuri de care am mai dat intre timp)... m-ar costa vreo 300 si ceva de euro, parca mai bine pun inca ceva si iau un Ceriatone. :)

 

P.S.: vreau copie Marshall si chiar daca sunt trafuri originale (asa zic ei) tot mi se pare scump.

Edited by Geliraden
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.