www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stie Cineva Unde Pot Gasi In Bucuresti Un Letcon Mic (ciocan De Lipit) Si O Pompa De Fludor ?


Stratfan
 Share

Recommended Posts

Stie cineva unde pot gasi in Bucuresti un letcon mic (ciocan de lipit) si o pompa de fludor ?

Cam ce wattaj ar fii optim pentru lipituri la pedale ?

De asemenea mai caut burete termorezistent pentru curatat varful letconului si un suport de letcon.

Am cautat pe google, dar am gasit doar e-shop-uri din Romania.

Multumesc anticipat !

Link to comment
Share on other sites

Gasesti tot ce ai nevoie la Conex Electronic, pe strada Maica Domnului. Pe langa pompa de fludor, iti recomand si o tresa absorbanta pentru fludor. E de fapt chiar mult mai eficienta daca nu lucrezi cu lipituri foarte consistente, si chiar daca lucrezi, ca sa aduni si resturile cand nu mai face fata pompa de fludor.

 

si daca nu gasesti acolo mai in jur inca vreo 10 magazine numai cu electrice ... toata strada de o parte si de alta numai magazine .. dar probabil gasesti la Conex !

Link to comment
Share on other sites

Daca doresti lipituri la sasiu sau lipituri care necesita o cantitate mai mare de fludor atunci iti recomand un wataj mai mare, daca nu, la fel cum a spus si marsuleu te poti descurca cu un 30w lejer. Si o mica paranteza sa nu confunzi pistolul de lipt cu letconul (sunt asemanatoare dar modul de lucru este diferit)

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai mai lipit pana acuma, iti recomand un ciocan de 15-20W. Dureaza mai mult sa faci o lipitura, dar riscul sa strici vreo componenta e mai mic. Eu folosesc un ciocan de 20W pentru lipituri pe cablaj, si un pistol de 70(cred) pentru lipituri mai mari. Si sa iti iei sacaz(cred ca asa se scrie); e o rasina care, in principiu, indeparteaza oxizi. Inmoi varful ciocanului in sacaz din cand in cand ca sa lipeasca bine(o sa vezi ca se innegreste la suprafata si nu se mai incalzeste bine).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.