www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dark Rain Ts-808 Clone


 Share

Recommended Posts

pedala facuta dupa schema originala a ts808-ului. pedala este construita cu piese aduse de pe ebay, nu din comert, si arata mult prea bine .

cum suna?...ca un ts808 original... pret?...dark rain cere 245 de lei - probabil discutabil. garantez ca pedala isi face toti banii.

la cererea mea pedala a fost montata intr-o carcasa de ibanez chorus si vopsita rosu.

pentru sunet- nota 10

pentru dark rain ( seriozitate si munca ) nota 10

bagata intr-un cub peavey classic 30 cu celestion G12H si cu un gibson cu burstbuckere, pedala asta este boosterul ideal.

foarte probabil am sa mai apelez la dark rain pentru pedale facute hand made custom :):)

 

un sample facut cu peavey classic 30 -ts 808 clona- gibson les paul- am schimbat cu fender mexico pe la jumatate..- si calculatorul care-mi strica tot soundu'...

post-782-1232274598_thumb.jpg

post-782-1232274630_thumb.jpg

Jam_Track___Gospel_Blues_In_G_old1.mp3

Edited by marcel
Link to comment
Share on other sites

Suna foarte bine...m-ar interesa si pe mine una. Nu stii cumva ce chip foloseste si in ce case s-ar pune daca nu i-ai fi dat tu caseul ala?

Link to comment
Share on other sites

Suna foarte bine...m-ar interesa si pe mine una. Nu stii cumva ce chip foloseste si in ce case s-ar pune daca nu i-ai fi dat tu caseul ala?

cutia e de la mine..si eu am vrut sa o folosesc. el are alte cutii ptr. pedale tot metalice..daca vrei detali cel mai bine sa iei legatura cu el

mess : dark_rain_cover ..a..si ce chip foloseste tot pe el sa-l intrebi..eu n-am idee

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.