www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

RGC Timisoara


Marius T
 Share

Recommended Posts

Guest cedracu

Ca bine zici Toni ..

 

Apropo.. nu stiu altii cum sunt, dar mie mi s-a uscat gatleju' de la intalnire ..

cedracu facem ? :)

pe cand urmatoarea ?

 

vineri si sambata sunt in Bucuresti .. dar duminica sunt pe-aici

:)

 

 

aaa .. am fost intr-o seara prin 'Art club' sau cum ii zice .. acolo la Bastion .. destul de misto!

Edited by cedracu
Link to comment
Share on other sites

Guest Firebrand

am vrut si eu sa intreb..in afar de muzica(centru) , muzikia(maria) , rock a rolla , soundtech(unrii) mai sunt ceva magazine de chitari pe la noi prin TM?

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

am vrut si eu sa intreb..in afar de muzica(centru) , muzikia(maria) , rock a rolla , soundtech(unrii) mai sunt ceva magazine de chitari pe la noi prin TM?

 

 

Maaaannn .. .you're so offff topic!

 

La intalnirea de duminica as veni si eu daca se organizeaza ceva insa si eu sunt plecat in weekend din localitate si o sa ajung abea duminica seara. So, daca planificati ceva.. hai mai spre seara PLS!!!!

 

Hope 2 cya soon! :)

Link to comment
Share on other sites

Ca bine zici Toni ..

 

Apropo.. nu stiu altii cum sunt, dar mie mi s-a uscat gatleju' de la intalnire ..

cedracu facem ? B)

pe cand urmatoarea ?

 

vineri si sambata sunt in Bucuresti .. dar duminica sunt pe-aici

:)

aaa .. am fost intr-o seara prin 'Art club' sau cum ii zice .. acolo la Bastion .. destul de misto!

Hai sa ne intalnim. Poate incercam undeva unde putem sa luam un mic si o bere SAU mai bine undeva unde putem sa ne si desfasuram cu instrumentele :)

 

am vrut si eu sa intreb..in afar de muzica(centru) , muzikia(maria) , rock a rolla , soundtech(unrii) mai sunt ceva magazine de chitari pe la noi prin TM?

Eu sincer stiam doar de Muzikia :) .Poate imi spui si mie unde sunt celalate :(

Link to comment
Share on other sites

Guest cedracu

am vrut si eu sa intreb..in afar de muzica(centru) , muzikia(maria) , rock a rolla , soundtech(unrii) mai sunt ceva magazine de chitari pe la noi prin TM?

 

Firebrand,

 

cam astea le stiam si eu .. in afara de vreo 2 standuri cu sigla Hora Reghin pe care parca le-am vazut prin Kappa,Terra .. da astea nu se pun la socoteala :)

Link to comment
Share on other sites

am vrut si eu sa intreb..in afar de muzica(centru) , muzikia(maria) , rock a rolla , soundtech(unrii) mai sunt ceva magazine de chitari pe la noi prin TM?

 

Distribuitori Washburn:

SC. SofaSoft SRL, 300055 Timisoara, str. Augustin Pacha (fosta Rodnei) nr. 2, ap. 9A.

Vezi www.soundcreation.ro

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Salutare stimabilior,

 

In weekend am fost plecat din localitate si ieri seara am ajuns acasa. Am constatat ca nu v-ati mai intalnit saptamana asta :)

 

Seara am iesit cu un prieten in Cargo si am vorbit cu patronul de acolo. L-am intrebat ce parere are despre "RGC Live Jam Session" o data la doua saptamani la el in bar. Tipul este cat se poate de OK si mi-a spus ca nu mai vrea sa tina concerte in Cargo pentru ca s-a saturat de securitate si grija la toti alcoolicii si etc.. chestii de astea, insa de un meeting periodic al chitaristilor din Timisoara este foarte incantat si deschis la orice propunere. Deci avem tot sprijinul lui si ca daca vrem, sigur putem sa gasim o solutie sa ne adunam si sa cantam in Cargo.

 

Mai e un aspect: in aprilie, barul implineste 3 ani si vrea tipu' sa organizeze ceva. Zicea ca ar fi o chestie sa lansam atunci si intalnirile astea de RGC Live Jam, sau macar atunci sa fie un fel de lansare oficiala a seriei de intalniri.

 

So, astept pareri, propuneri, si hai sa ne vedem intr-o seara si sa discutam noi de noi, sa vedem cati suntem cei dispusi sa ne adunam tot la 2 saptamani si sa ne zdranganim prin Cargo.

 

 

:) RGC LIVE JAM SESSION :)

Link to comment
Share on other sites

Cu intalnitul am propus si saptamana trecuta dar nu s-a seziat nimeni, acum avem despre ce discuta. Propuneti si voi o zi si o ora si apoi dezbatem (cativa dintre voi au spus ca duminica nu este o zi prea buna)

 

Cat despre implicarea mea in JAM, daca pot sa ajut cu ceva, o voi face :) (chiar si pe scena daca mi se cere, dar mai degraba ca mascarici)

Edited by Vladxus
Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Cu intalnitul am propus si saptamana trecuta dar nu s-a seziat nimeni, acum avem despre ce discuta. Propuneti si voi o zi si o ora si apoi dezbatem (cativa dintre voi au spus ca duminica nu este o zi prea buna)

 

Eu as propune joi seara la ora 20.00. Ce ziceti?

 

Cat despre implicarea mea in JAM, daca pot sa ajut cu ceva, o voi face :) (chiar si pe scena daca mi se cere, dar mai degraba ca mascarici)

 

JAM-ul asta, eu ma gandeam sa fie un fel de intalnire ca pana acum doar ca venim si cu chitara. Fara scena si chestii. Pentru cei care vor, pot sa cante si piese cap-coada, eventual pe un fundal si ar putea sa fie si un motiv sa mai invete piese noi intre 2 meeting-uri.

Link to comment
Share on other sites

 

Eu as propune joi seara la ora 20.00. Ce ziceti?

 

 

 

JAM-ul asta, eu ma gandeam sa fie un fel de intalnire ca pana acum doar ca venim si cu chitara. Fara scena si chestii. Pentru cei care vor, pot sa cante si piese cap-coada, eventual pe un fundal si ar putea sa fie si un motiv sa mai invete piese noi intre 2 meeting-uri.

 

 

Apropo i-ai zis patronu-lui ceea ce ai scris aici ? poate el se gandeste ca noi cantam ca la concerte, si de fapt noi poate bagam o piesa doua si alea mai falsam unii dintre noi. Ca ma gandesc sa nu se astepte omul ca baietii o sa cante si o sa aduca oameni la club, poate o sa ii goneasca :) . Daca nu pregatim niste pise cat de cat .. sa putem canta ceva dupa cum spunea si bogdan nu cred ca potzi sa te duci acolo si sa incerci noi acorduri :) fara sa fie cineva care sa stie sa faca o improvizatie calumea. Asadar trebe discutat fix ce se va intampla si cu patronul si intre noi :) , Joi e ok la 20:00 din partea mea .

Link to comment
Share on other sites

Guest Chirtoaca Silviu

Eu pot sa vin cu un tobar ( cu tobe bineinteles :) si cu un basist.

 

Atunci ar trebuii doar sa ne hotaram ce piese Jam-uim.

 

Si cine se baga bineinteles :)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Apropo i-ai zis patronu-lui ceea ce ai scris aici ? poate el se gandeste ca noi cantam ca la concerte, si de fapt noi poate bagam o piesa doua si alea mai falsam unii dintre noi. Ca ma gandesc sa nu se astepte omul ca baietii o sa cante si o sa aduca oameni la club, poate o sa ii goneasca :) . Daca nu pregatim niste pise cat de cat .. sa putem canta ceva dupa cum spunea si bogdan nu cred ca potzi sa te duci acolo si sa incerci noi acorduri :) fara sa fie cineva care sa stie sa faca o improvizatie calumea. Asadar trebe discutat fix ce se va intampla si cu patronul si intre noi B) , Joi e ok la 20:00 din partea mea .

 

I-am spus tipului ca ar fi bine sa alegem o seara cand nu prea are clienti si atunci sa fim noi, clientii lui fideli. Sunt convins ca e foarte incantat de idee pentru ca decat sa aiba poate 20 de clienti in total intr-o seara de la 8 la 12, care sa bea o bere fiecare, mai bine are sigur 10 clienti chitaristi care stau de la 8 la 12 si care consuma fiecare minim 2 beri :)

 

Mai mult... tipul nu e deloc orbit de bani. Daca era nebun dupa bani nu isi facea club de rock. Abea isi duce zilele cu clientii fideli de marti, vineri si sambata. In astea trei seri e exclus sa facem intalnirea noastra. In rest ..putem vorbi cu el si sa gasim o varianta comvenabila de ambele parti. Unde mai pui ca intr-o sala putem canta noi de noi si cine are chef sta si casca gura la ce facem noi acolo iar in sala cealalta se poate juca biliard si asculta alta muzica. Ce ziceti de modul asta de abordare al intalnirilor RGC Timisoara?

 

Astept mai multi membri sa se inscrie la intalnirea de discutii de joi seara ora 20.00! O sa incerc sa dau si de patron ca sa fie si el pe acolo si sa putem vorbi cu el. OK?

 

Hai ... mai cu entuziasm Timisoara! :(

Link to comment
Share on other sites

Guest cedracu

e aproximativ ok si din partea mea .. am o zi plina si s-ar putea sa ajung putin mai tarziu .. pe la 21:00 :)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Eu pot sa vin cu un tobar ( cu tobe bineinteles :) si cu un basist.

 

Atunci ar trebuii doar sa ne hotaram ce piese Jam-uim.

 

Si cine se baga bineinteles :)

 

Adica tu spui ca tipii astia doi pot sa vina tot la doua saptamani cu tobe si bass dupa ei in Cargo? Si pe baterist nu-l doare mana sa-si aduca tobele in Cargo?

Link to comment
Share on other sites

Guest Chirtoaca Silviu

Adica tu spui ca tipii astia doi pot sa vina tot la doua saptamani cu tobe si bass dupa ei in Cargo? Si pe baterist nu-l doare mana sa-si aduca tobele in Cargo?

 

In mod sigur nu in mod regulat.Dar de cateva ori sigur da.

 

Tobele cu putin ajutor si o mashina nu cred ca e asa o mare provocare.

 

Eu ziceam doar sa incercam un session adevarat si sa vedem cum iese.Daca iese ok de ce sa nu repetam ?

Daca nu, nu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

In mod sigur nu in mod regulat.Dar de cateva ori sigur da.

 

Tobele cu putin ajutor si o mashina nu cred ca e asa o mare provocare.

 

Eu ziceam doar sa incercam un session adevarat si sa vedem cum iese.Daca iese ok de ce sa nu repetam ?

Daca nu, nu :)

 

Brici! Na bine, pai cheama-i si pe ei joi seara sa punem tzara la cale in Cargo si sa bem o bere intr-o atmosfera klumea.

 

Cya then!

Link to comment
Share on other sites

Guest solmyr

Auziti, ash avea si eu o propunere: sa amanam pe ora 21 ...tot joi...ca e meciul lui Steaua cu Betis de la 19.

Daca mai sunt amatori de fotbal, sa subscrieti propunerii pls...

Hai Poli! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Auziti, ash avea si eu o propunere: sa amanam pe ora 21 ...tot joi...ca e meciul lui Steaua cu Betis de la 19.

Daca mai sunt amatori de fotbal, sa subscrieti propunerii pls...

Hai Poli! :)

Sa vedem ce zic si ceilalti. Si eu as fi OK cu ora 21.00.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.