www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

RGC Timisoara


Marius T
 Share

Recommended Posts

Guest DoomShadow

Man sunt sigur ca o sa te lase ca avem baieti cumsecade :) ... oricum I got to admit ... nice pic :))) vad ca esti bassist B) cool poate bagi si tu cv :( cya there dude ... apropo melodiile le-ati stabilit? ca parca vad ca vine duminica :)

Link to comment
Share on other sites

Pai putem la oricat... eventual pe la 6 mergem cu sculele & stuff... crezi ca ai putea aduce si omu' de la tobe? :)

Venim si noi, insa e o problema cu transportul tobelor. Din trupa doar eu am masina, iar eu nu pot sa stau decat pana pe la 9-10. Ca sa nu mai zic ca nici n-as veni cu masina, sa beau si eu o bere...

Pana la urma ce scule o sa fie? Am inteles ca sunt doua statii de chitara (Killahead si ), una de bas (MichiBas, daca are cine s-o transporte) si voce pe statia din club (are preamp de microfon? cred ca aducem si noi un microfon).

Fiecare vine cu chitara lui sau cum?

Link to comment
Share on other sites

Pai cred ca fiecare vrea sa cante pe instrumentul lui, nu? Fiecare isi aduce ce vrea.

In ceea ce priveste setlistul, eu zic sa va hotarati din timp, ca sa eliminam timpii morti si momentele penibile acolo. Macar 10 piese, dar bune!

 

Si eu vreau sa vin :)

 

cand is mai multi bauti... ma lasa careva si pe mine sa ma joc putin? :)

 

 

lol, doar nu crezi ca o sa cantam beti and stuff... Doar e loc public.

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Ma bag eu pt "Nothing Else Matters", vin cu chitara si procesor propriu, pe la 7 daca e ok...

 

PS: se poate sa ma bag si la "Smoke On The Water" daca vreti...

Link to comment
Share on other sites

Pai sigur ca se poate! La Smoke... facem si asa un Jam mai prelungit, unde ne bagam mai multi.

Eu unul o sa ma ocup in primul rand de partea de chitara armonie pentru ca in mare cunosc cam toate piesele posibile (o sa mai fac si solo, nici chiar asa)

Link to comment
Share on other sites

Pai cred ca fiecare vrea sa cante pe instrumentul lui, nu? Fiecare isi aduce ce vrea.

 

"fiecare VREA sa cante pe instrumentul lui" dar eu de exemplul nu am nici o problema sa-mi pun kitara da dispozitia oricui vrea sa cante... intr-adevar nu-i stiu eu ce minune... dar ideea ar fi ca fiecare isi cunosate cel mai bine scula lui :) . Eu in general o dau in bara rau daca incerc sa cant pe alta kitara decat a mea :)

Edited by TB_TM
Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Ok, ma "inscriu si eu" la partea de armonie :) apropo, se poate sa dati ceva detalii despre locatie, cum ajungem, etc, pentru cei care nu au nici o speranta la geografia orasului? :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, ma "inscriu si eu" la partea de armonie :) apropo, se poate sa dati ceva detalii despre locatie, cum ajungem, etc, pentru cei care nu au nici o speranta la geografia orasului? :)

 

Cum a zis Tibi: "Music Box - In zona Pietei Unirii , in fata intrarii in parcul Botanic". Eu mai mult nu stiu.

A, Tibi, microfonul il ai de cand cantai in trupa "cealalta"? :)

Link to comment
Share on other sites

Lista de piese :

 

- Deep Purple - Smoke on the Water

- Steppenwolf - Born to be wild

- Guns'N'Roses - Knockin' on Heaven's door

- Metallica - Enter Sandman, Nothing else Matters

- Jimmy Hendrix - Hey Joe

- Led Zeppelin - Whole lotta love

- Ozzy Osbourne - Mr.Crowley

 

Sa zicem ca astea ar fi "de baza". Propun sa le stie cat mai multa lume pe astea, si mai improvizam pe ele...

Link to comment
Share on other sites

nu am fost atent sau ......de la ce ora si mai bine Pana la ce ora se poate canta ?

 

Eu trec daca pot , dupa repetitii sa va vad "live"

 

locatia este intr-o casa cu locuinte , are niste boxe de ascultat muzica ..........

 

se poate canta relativ tare ? locatia este cam mica sa tot aiba 10 -15 mese bine inghesuite.practic este o camera mare +una mai micuta unde-i barul ..

Automat ce se bate toba trebuie sa canti cu 30-50 W ,si sa nu fie probleme cu locatari.Au un orar de "zgomot"?

 

Nu vreau sa sperii pe nimeni dar v-ati gandit la treaba cu orarul , ....vine la ora 22 si spune mai incet si se poate trece la " surdina"

 

Taximetristi precis cunosc unde-i birtu.

 

Din gara se ia troleibus-ul 11 (si nu mai stiu care 11 precis) se merge pana la statia "Piata 700 ",de aicea se merge mai departe in aceasi directie pe jos pana la a doua intersectie pe dreapta , aici pe partea dreapta se vede barul.

 

venind din directia Arad sau Ludoj se ajunge la sensul giratoriu ce se vede pe poza satelit si se ia catre sud cam 160m , barul este aprox vis a vis de intrare in parc si tot pe cealalta parte este si spitalul ,Policlinica veche , Venind dinspre SUD se ajunge la hotel Continental de unde pe sub arvadele de loa bastion se ajunge la "calea Lugojului" care duce catre stanga la intersectia ce se vede "deasupra" baruluisau, se pote veni si prin centru dar ye incurci in strazi ( cu masina) , pe jos se merge prin centru , apoi pe patrea stanga langa Opera tot inainte si se ajunge cred ca exact pe strada cu barul.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Karpi, azi ti-as fi trimis invitatie pe PM! Bine ca ai dat un semn.

Daca citesti posturile de mai sus vei vedea ca am facut rost de statii destul de puternice (ca. 100w). Vocea o bagam pe ce este acolo sau vedem noi cum facem la fata locului. Ora de intalnire e 18.00, la 19.00 incepem cel tarziu. Nu cred ca vom canta mai mult de 2 ore, vrem sa ne mai si distram si sa stam impreuna dupa ce cantam.

 

Te rugam sa vii si tu sa canti cu noi, nu doar sa te uiti. Ne-ar face mare placere!

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Stiu ca poate e o intrebare idioata dar... putem sa aducem si prieteni, sau e doar pt membri RGC? Scuze daca e chiar idioata intrebarea... :)

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca poate e o intrebare idioata dar... putem sa aducem si prieteni, sau e doar pt membri RGC? Scuze daca e chiar idioata intrebarea... :)

 

E o kestie publica... sper totusi sa avem loc... :)

 

Aducem noi tobe. Amplificator de bas si bas este?

 

Perfect.S-a rezolvat problema cu transportul? Amp de bas... este (la mine :) ) al lui Michi... scula smekera H&K de 100w :( si el o sa vina si cu basul...

Edited by TB_TM
Link to comment
Share on other sites

Perfect.S-a rezolvat problema cu transportul? Amp de bas... este (la mine :) ) al lui Michi... scula smekera H&K de 100w :) si el o sa vina si cu basul...

Vin eu cu masina. Poate sa bage si basistul nostru pe basul lui Michi sau sa aducem si bas? Ne gandim sa bagam si noi vreo cateva piese. Merge microfonul in statia din club, nu trebe vreun preamp ceva ?

Link to comment
Share on other sites

ar fi interesant daca are cineva o camera/aparat foto sa faca niste filmuelte la fiecare grup care va canta o piesa.. sau ceva de genull... si apoi pus pe forum... :)

Aduc eu aparatul digital al unui preten :)...Abia astept si eu ziua d maine...btw pt cei care stiu...Il chem si pe domnul Bujor Hariga :)

Link to comment
Share on other sites

Au doar ceva amplificare pt muzica de bar... cand am fost mi s-a spus ca au amplificator... si boxele clubului... cam atat...

Am trecut azi pe-acolo. Amplificatorul din club e un poweramp, pentru microfon ar mai trebui si un preamp, respectiv cabluri mai lungi (ampul e cam departe, in spatele tejghelei). Poate cineva sa aduca preamp si cabluri mai lungi de microfon?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.