www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

The Big Picture (vederea De Ansamblu)


pulbur
 Share

Recommended Posts

Guest Evil Uadafac

pe mine personal zeitgeist m-a marcat :) desigur mai sunt si babilonii peacolo dar oricum...imi si place toata teoria asta a conspiratiei :)

 

chiar am sa vizionez si acest documentar...cand am sa am ceva timp :)

Link to comment
Share on other sites

pe mine personal zeitgeist m-a marcat :) desigur mai sunt si babilonii peacolo dar oricum...imi si place toata teoria asta a conspiratiei :P

 

chiar am sa vizionez si acest documentar...cand am sa am ceva timp :)

 

Ma bucur sa vad ca mai sunt oameni care au vazut filmul Zeitgeist :) , probabil cand voi avea si eu timp liber, am sa ma uit la documentarul din acest topic, app... stiai ca a aparut Zeitgeist 2? Eu acum incerc sa dau de el sa il vad :D

Edited by Chaos_AD
Link to comment
Share on other sites

Cautati si voi pe site-uri de torrente ( stiu ca nu-i legal dar cauza scuza mijlocul ) Jordan Maxwell, Lloyd Pye, si MICHAEL TSARION si mai sunt si David Icke si mai multi. Zeitgeist e praful de pe coperta astora.

 

Vezi ca lui nea Cosu nuprea ii place cuvantu Tor****e, oricum, mersi pt. exemple am sa caut, si am sa le vizionez cand voi avea timp :)

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca lui nea Cosu nuprea ii place cuvantu Tor****e, oricum, mersi pt. exemple am sa caut, si am sa le vizionez cand voi avea timp :)

 

 

Daca nea Cosu ar viziona filmele alea si ar vedea valoarea lor pentru creierele noastre spalate, cred ca le-ar face un hotlink pe site, oricum nu am dat link deci nu-i nimic rau.

Nu am nimic cu tehnolgia bit torrent ci cu problemele legate de copyright. Tehnologia in sine e foarte cool :)

Daca filmele de care ziceti voi sunt puse acolo fara a incalca diverse legi romanesti atunci sariti cu linkurile :)

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se par de-a dreptul penibile filmele astea cu teoria conspiratie... de genu man never got to the moon, fantoma timpului si mai stiu ce alte baliverne...

Filme facute de oameni frustati si care n-au ce face. TOO MUCH POT FUCKS UP YOUR BRAIN, sau te fac sa produci "carti si filme de shock"

 

mai toate imi aduc aminte de tom cruise si the church of scientology =))

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Bine baiatule acum revino la starea reala ... ca ce zic aia acolo ma jur ca-i fals. Nu stiu cum poti vorbi inainte sa le vezi /:)

 

Reformulez... sunt mai putin penibile decat astia care isi incep propozitiile cu "baiatule" "nepotule" "copilu'" =)) indiferent ce varsta au si cu cine vorbesc =))

 

Am vazut bre toti filmilii... LOL... unu mai frustrat ca altu... unu facut de niste fosti nazisti (gay, ca toti nazistii) si care voiau sa condamne evreii de faptul ca ei detin monopolul si ca "they're trying to take over the world" (ca pinky and the brain)... si since they were at it... why not blame the americans... LOL...

unu facut de niste hipioti on pot... si tot asa..

din asta cel mai mult mi-o placut glumele comicului... cum il chema.. george whatever... pe care ei probabil ca-l considerau tot vreun american nenorocit care incearca sa ne distraga atentia de la "the big picture" =))

 

btw... hitler sucks ass

Link to comment
Share on other sites

Draga sepulturistule ca sa te iau respectuos si intr-un mod nonfrustrant baietii pe care i-am scris eu acolo au mai multe cunostiinte in domenii culturale decat ar putea avea vreodata bucurestiul la un loc . Intelegi unde ajung? Aia isi permit sa vorbeasca pentru ca au in spate ani grei de studii, au prezentari au intruniri nu-s copiii care au facut filmele pe care le-ai vazut tu cu iarba.

Edited by SKU
Link to comment
Share on other sites

LOL... pai am eu la facultate profesori doctoranzi cu ani grei de studii... dar iti garantez ca 70% din ei au niste doage lipsa =))

(college hippies.. they're the worst.. =)) )

 

@restu: stiu.. e ultimul.. nu m-am putut abtine :) imi place cand se trezeste cate unul sa ia cate un post ca pe un afront personal =))

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

+1 la ce zice tovarasu Ciocanel

 

Pai in politehnica cica ar fi unu care crede in mod deschis in activitatea extraterestrilor pe pamant si mai sunt exemple.

 

Exista o coalitie mondiala a celor puternici dar nu cred ca americanii si-au daramat singuri wtc-ul si alte alea.

pur si simplu oamenii cu bani multi si putere cat ii tine se inteleg si trag sa ne **** pe noi ailalti. noi daca am fi mai educati am putea trage si noi mai bine in contra lor ca asta e singura noastra putere.. mintea si actiunile noastre.

 

N-am timp de semidoctii aia cu teoria conspiratiei si nu am vazut toate filmele. Orice Gigi de-asta cu ani grei de studii poate fi contrazis unde e cazul de un nene cu dublul acelor ani si cu ceva bun simt. exista un adevar crunt si deprimant dar nu este o conspiratie.. it's just randomness shit and greed all over the place. :)

 

pai ce-ar fi sa luam toti de bun Codu lu da Vinci?

Link to comment
Share on other sites

Da, bre... Sau de aia cu church of scientology (aia-s aia cu extraterestii si cu tom cruise)

Aia sunt oameni.. multi... si majoritatea importanti.. (tom cruise, isaac hayes, john travolta) care chiar cred o porcarie cu extraterestii... si mai mult... ii dau in judecata pe aia care zic ca nu-i asa (si mai si castiga :) )

Link to comment
Share on other sites

Evident ca tot timpul vor fi sceptici si nu am nimic cu credinta oricaruia ( nu ma refer la religie) le-am explicat multora unii au inteles din prima altii au fost la inceput sceptici dar dupa niste cautari si-au dat si ei oarecum seama iar altii pur si simplu traiesc intr-o fantezie. E alegerea fiecaruia sa straiasca intr-un vis "fericit" sau sa traisca intr-unul mai gri dar in cautarea adevarului.

Link to comment
Share on other sites

Asta cu "in cautarea adevarului" ne-a dat pe spate.

 

Presupunem... prin absurd... ca ar fi adevarat... si ca americanii si evreii-s de vine... ce-ai putea face? :) =))

e frumos sa visezi la varsta asta... dar... The best job you could get is like... sittin' in cubical... a computer in front of you all day... your boss up your ass...

Best you could do is say: "OMG! They killed Kenny! you bastards!"

end of story =))

Link to comment
Share on other sites

Guest Evil Uadafac

nu deci stiu ca sunt multi care au de criticat... si ii inteleg pe buna dreptate. Dupa cum ziceam sunt si multe babilonii in teoriile astea ale conspiratiei gen a aparut satana nush unde :) sau papa a dat mana in nu stiu ce fel cu Bush => is masoni...noh... ( desi Bush cred ca face parte dintro organizatie deasta :) )

 

...dar, sunt multe lucruri sustinute de dovezi serioase ( a se vedea filmu zeitgeist... care e facut mai pentru sceptici) si nenumarate carti gen... adevarul superm :-??

 

spre ex la atentatele de la 11 sept n-am absolut nicio indoiala ca a fost o treaba din interior... pt a provoca razboi; razboi = bani; dusmanul comun : teroristul nah... si faptu ca omul a ajuns pe luna scartaie si multe altele...

 

nah don't get me wrong eu is adeptul unor teorii deastea, deacuma nu inseamna : Cosnpiratii! Societati secrete! Satana!!! sfarsitul e aproape !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Evil Uadafac
Tu ai 16 ani, right? :)

 

da :)

 

bai nu mai aruncati cu pietre degeaba... nimeni nu poate sa raspunda la toate intrebarile si e mai bine decat un raspuns gresit; am zis doar ca imi plac treburile astea si cred unele lucruri :)

Link to comment
Share on other sites

Frate fiecare traieste pentru ceva si are asa macar ca hobby vointa de a nu fi un sclav ca majoritatea in timp ce altii au south park . Cand ai ceva de zis documenteaza-te pe subiectul respectiv asigura-te ca-i asa cum zici tu si argumenteaza nu te arunca la fraze ca ia zi-mi tu mie WTC si Satana , cel putin nu in mod ironic, pentru ca si despre asta daca am vorbi ai descoperi multe lucruri interesante, bizare care nu au de-a face cu nici o conspiratie . Cine e macar curios ar putea sa cauta dupa cum am zis pe oamenii aia si macar in loc de 5 seriale south park sa urmareasca o parte din filmele respective

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.