www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Echipament


Guest preo
 Share

Recommended Posts

Salut tuturor. Sunt nou pe aici si nu stiu daca postez unde trebuie dar as dori si eu o parere despre un bass :epiphone toby delux 4. Dupa ceva timp de cantat la bass si probat diferiti bassi m-am hotarat sa imi achizitionez si eu unul. Ce am gasit pe aici in mica publicitate care mi-a atras atentia a fost acest bass care se si incadreaza in bugetul meu. As vrea sa aud niste pareri despre aceest bass dpdv al contructiei, finisajelor, tonului, daca e in stare sa isi faca prezenta intr-un mix bogat. Ma intereseaza un bass care sa iasa in evidenta ,sa fie deschis si sa se auda clar. Nu ma atrage sunetul infundat de fundal. si despre acel tone expresor daca puteti sa imi dati o parere. Este un element util sau e pus sa iti ia ochii? De asemenea sunt curios de sustainul bassului. Am inteles ca este foarte usor dar bridgeu este asezat direct pe corp. Are ceva sustain sau se "taie" repede? Ma scuzati daca am postat intr-un loc gresit si va multumesc pentru viitoarele raspunsuri.

O zi buna!

LE: inca o intrebare: exista epi toby deluxe pe culoarea alpine white? din ce am vazut pe net toate care sunt albe sunt standar iar pe siteul producatorului deluxe are doar culori semitransparente

Edited by Velicu Radu
Link to comment
Share on other sites

Te vad destul de interesat de acest instrument, adica, n-am observat sa aduci in discutie si alt bas. In acest caz, cred ca cel mai potrivit este sa faci un efort si sa te duci pana la vanzator sa-l testezi. Cere imagini detaliate cu ce anume te intereseaza sa vezi si daca iti place, atunci se merita sa te deplasezi.

 

Verifica si aici.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 5 months later...

salut, am o mare problema existentiala: in momentul de fata am un Fender Rumble 350 ca amplificator. ca bass am un Ibanez icb250ex. am postat chiar aici pe rgc (in rubrica potrivita, bineinteles) ca as dori sa il vand dar accept si unele schimburi. mi s-a oferit un chimb un un Warwick Rockbass Streamer. ce am vazut pe net, modelul respectiv de bass avea doua doze, acesta cica este ceva varianta limitata din 2007 cu o singura doza dubla. mie mi se pare ca ibanezul nu se prea impaca cu amplificatorul meu fender, de aceea as fi tentat sa fac schimbul. nu am mai cantat de o vreme, din motive personale, de aceea skillurile si cunostiintele mele la capitolul intrumente sunt cam ruginite, de aceea as avea nevoie de asistenta, pareri din partea oricui este destul de dragut sa imi ofere 5 minute, sa imi zica parerea.

astept raspunsuri, multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.