www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Introducere In Studiul Chitarei Electrice


Guest arosulescu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 11 months later...

Intrebare: De ce ai ales sa pui sweep picking? Sau de ce de la inceput? Mie mi se pare o tehnica mai avansata sa-i zicem (care poate descuraja). Intreb pentru ca la mine a fost mai simplu sa invat gamele bine cu alternate ca-i mai simplu pentru ca nu trebuie sa constientizezi asa mult ce faci cu mana de picking si apoi sweep a inceput sa vina mai de la sine :) pentru ca deja aveam mana stanga formata.

 

Carte e buna. Mi-ar fi placut sa fie ceva mai vizuala, de exemplu sa arate cum se intrepatrund pozitiile gen asta. Te prinzi si singur destul de repede dar nu cred ca ar strica.g-major-guitar-scale-fretboard.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Salut domnule Andrei Rosulescu . Am citit cu mare atentie ce s-a scris pana acum despre aceasta carte , pe care intentionez sa o cumpar . Nu sunt inca lamurit daca aceasta carte explica ,(nu la modul superficial) prin cuvinte, notiunile de teorie . Tabulaturi ,guitar pro tabs, manuale pdf in engleza , partituri cu exercitii , tutoriale video sunt din abundenta pe net , inclusiv in cartea domnului Adi Manolovici (manual de chitara electrica vol.I ) (pe care am cumparat-o mai demult , dar care este o carte cu partituri (cuvinte doar pe o pagina in prefata). As da si 100 roni sau mai mult , pe o carte care sa explice prin cuvinte(in limba romana) tot ce tine de teoria muzicala.

 

Astept un raspuns si multumesc pentru atentia acordata.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 4 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.