www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Introducere In Studiul Chitarei Electrice


Guest arosulescu
 Share

Recommended Posts

Guest arosulescu
Am cumparat-o si eu ieri de la MCMUSIC. Mai erau 2.

Cum zice si autorul, nu e metoda pentru cei care pun pentru prima data mana pe chitara.

 

E o metoda foarte buna.

 

BRAVO

 

 

multumesc foarte mult . De unde ai cumparat-o ...ce oras vreau sa zic?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest arosulescu
Am cuparat-o din Bucuresti. De la magazinul Muzica. Ieri mai erau 2. Deci mai ramasese 1. :)

 

 

inseamna ca saptamana viitoare suplimentam stocul.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Hannibal_flo

Poate o sa imi fac si eu cadou de ziua mea, tocmai in aprilie adica si imi voi cumpara cartea, chiar am nevoie sa invat si niste teorie care sa vina intr-o forma mai atractiva decat de obicei. Si dupa cum spune kiko, viitorul suna bine. :) felicitari pentru aceasta realizare, arosulescu!

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Poate o sa imi fac si eu cadou de ziua mea, tocmai in aprilie adica si imi voi cumpara cartea, chiar am nevoie sa invat si niste teorie care sa vina intr-o forma mai atractiva decat de obicei. Si dupa cum spune kiko, viitorul suna bine. :) felicitari pentru aceasta realizare, arosulescu!

 

 

Multumesc. Chiar mi-as dori foarte mult sa stiu ca este de folos cuiva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

In sfarstit, un chitarist care traieste in Romania poate studia dupa o metoda a unui foarte talentat chitarist roman. Dupa parerea mea, acest manual se ridica mult peste tutorialele multor chitaristi celebri pe plan international. Sunt convins ca o varianta in limba engleza ar demonstra acest lucru in urma recenzilor facute de cei avizati. Multi te invata ce sa canti, cum sa executi ceea ce canti? Andrei Rosulescu iti explica cum gandeste el, instrumentistul, ceea ce canta, fapt care da o mare valoare acestui material exceptional. Imaginatia si creativitatea, armele fiecarui chitarist care se respecta, iti vor concretiza la un moment dat faptul ca autorul ti-a daruit tot ceea ce aveai nevoie pt a te dezvolta ca muzician.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
In sfarstit, un chitarist care traieste in Romania poate studia dupa o metoda a unui foarte talentat chitarist roman. Dupa parerea mea, acest manual se ridica mult peste tutorialele multor chitaristi celebri pe plan international. Sunt convins ca o varianta in limba engleza ar demonstra acest lucru in urma recenzilor facute de cei avizati. Multi te invata ce sa canti, cum sa executi ceea ce canti? Andrei Rosulescu iti explica cum gandeste el, instrumentistul, ceea ce canta, fapt care da o mare valoare acestui material exceptional. Imaginatia si creativitatea, armele fiecarui chitarist care se respecta, iti vor concretiza la un moment dat faptul ca autorul ti-a daruit tot ceea ce aveai nevoie pt a te dezvolta ca muzician.

 

 

Neuron... superb comentariu... va multumesc pentru cuvintele de lauda chiar daca poate sunt putin exagerate. :)

 

Tocmai ma pregatesc sa mai public una dar nu suflu o vorba pana nu sunt gata de atac.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

nu uitati ca manualul se poate cumpara si de la standul editurii muzicale din calea victoriei.

Link to comment
Share on other sites

Subscriu la toate aprecierile pozitive facute asupra calitatii manualului din toate punctele de vedere(continut,tipografic,CD,etc).Ca incepator studios al acestui manual si daca tehnoredactarea computerizata permite,as recomanda pentru viitoarele editii si/sau manuale noi sa scrieti digitatia imediat sub nota si nu sub portativ.Cu scuze pentru indrazneala observatiei va multumesc pentru efortul depus.

Eugen

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Subscriu la toate aprecierile pozitive facute asupra calitatii manualului din toate punctele de vedere(continut,tipografic,CD,etc).Ca incepator studios al acestui manual si daca tehnoredactarea computerizata permite,as recomanda pentru viitoarele editii si/sau manuale noi sa scrieti digitatia imediat sub nota si nu sub portativ.Cu scuze pentru indrazneala observatiei va multumesc pentru efortul depus.

Eugen

 

Orice obiectii se pot discuta fara nicio problema. Nu se pot pune cifrele degetelor sub note pentru ca programul in care am facut tabulaturile si notele de pe portativ nu stie sa faca acest lucru. Nu stie din motivul ca acest sistem international de notare asa este gandit. Si mie mi s-ar parea mai bine ca cifrele degetelor sa fie imediat sub nota dar... As putea totusi sa asez fiecare cifra cu mouse-ul...dar, dincolo de munca titanica, risc sa ies din regula acestui sistem si dau in alte eventuale obiectii.... cam asta e .... Spor la studiu!

 

ps ...in plus ar insemna sa urc si panatia sub nota nu doar digitatia.....

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest arosulescu

In acest moment mai sunt aproximativ 60 de bucati (din tura cea noua de carti) la mc music si vreo 30 la standul editurii muzicale. Va multumesc !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest arosulescu
O initiativa superba, spor la vanzare autorului :) ... si spor la studiu noua :)

 

 

Multumesc. Nu pot sa ma plang, am avut spor la vanzari pana acum, si pentru asta trebuie sa multumesc inca o data lui Calin si MC MUSIC care m-a ajutat enorm (nici nu ma gandeam ca o sa avem o colaborare asa de frumoasa) dar si Editurii Muzicale .

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest arosulescu
Ce se poate spune. Se vede ca cartea a fost facut de un profesionist. Chiar e foarte util nu numai pentru incepatori ci pentru toti. Nu strica sa il aveti in biblioteca credeti-ma.

 

 

Ma lauzi prea tare :)

 

 

 

 

 

Strict pentru clujeni.

 

 

Cei care doresc ca cumpere manualul, de azi il pot gasi (tot la 70 ron) si la libraria universitatii Babes- Bolyai de pe strada Napoca nr. 11 (tel 0264 405 300, interior 5456)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Guest arosulescu

Multumesc domnilor de la Esound pentru colaborare.

 

Asadar, de Vineri 19 februarie 2010 cartea se poate achizitiona si de la

 

ESound

str. Sebastian nr. 36A,

050784, Sector 5, Bucurest

Telefon: 021-425.29.09; 0722-ESOUND; 0744517955

 

021-425.04.19

 

Mobil : 0722-ESOUND; 0744.51.79.55

Fax: 021-425.28.08

 

Email: office@esound.ro

 

YM: comenzi_esound

 

 

http://www.esound.ro/Introducere-%C3%AEn-s...scu,p-8021.html

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
La Brasov ai reusit sa distribui cartea?

 

 

Salut. Inca nu dar urmeaza sa fac o noua tura de carti (cam in 2 saptamani) si voi incerca sa iau legatura cu cat mai multe magazine de instrumente din tara.

 

 

In alta ordine de idei, pt cluj a mai aparut un colaborator in lista noastra si anume

 

http://music-estore.com/

 

strada eroilor 34 (langa banca transilvania)

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.