www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Setup & Repair In Timisoara


Guest maephisto
 Share

Recommended Posts

Guest maephisto

Salut!

 

Am niste probleme cu chitara :

1. fret buzz pe coarda E (fretul 2 e mai inalt)

2. un mic zgomot de fond...cineva zicea ca e de la impamantarea din chitara

 

Chitara e luata de la mcmusic, si e inca in garantie, dar presupun, ca si acolo e ca la orice alt magazin : treaba de mantuiala in timp indelungat.

Asa ca as prefera sa imi faca altcineva, care se pricepe reparatiile alea.

 

anybody?

Edited by maephisto
Link to comment
Share on other sites

Salut.

Eu zic sã te duci cu chitara mai întâi la garanție. O nivelare de fret nu ia atât de mult timp și ar trebui sã existe cineva la magazin care sã se ocupe de setup și reparații în garanție, altfel aceasta nu-și mai are rostul.

Zgomotul de fond s-ar putea sã nu aibã legãturã cu chitara. Dã-ne mai multe detalii.

Link to comment
Share on other sites

de acord cu Doctor X

 

plusez si eu la intrebarea initiala , cunoaste cineva un lutier in timisoara sau prin imprejurimi?

 

cei de la muzikia mi-au reparat o chitara acustica in garantie in timp scurt si lucru de calitate. ca remarca nu mai aveam nici factura nici garantia ca le pierdusem, doar le-am zis ca am luat chitara de la ei si m-au rezolvat fara sa puna intrebari sau sa imi faca probleme.

Link to comment
Share on other sites

@korko : ce vrei sa schimbi asa radical la chitara de trebuie lutier ?

 

am o acustica avariata serios ce as vrea s-o repar ( mai mult din motive emotionale ) . nu e nimic "exotic" sau radical :) .

era un lutier acum multi ani in tm (10 sa fii fost) , unde intoarce tramvaiu spre gara , cred ca bvd. Dragalina ii zice la str. aia , dar s-au schimbat multe pe acolo de atunci.....

dar e bine , ca stiu acum la cine sa apelez pt. alt gen de probleme , daca va fi cazul . :)

Link to comment
Share on other sites

Guest maephisto
Nu-i frumos sa generelizezi :)

Banuiesc ca ti s-a zis cand ai luat-o ca daca ai orice problema... poti vii cu ea...

 

 

 

:)

 

Scuze ca am generalizat. Am avut experiente de genu asta mai neplacute, cu alte magazine, si i don't really trust the sistem :)

my bad! No hard feelings:D

O sa o aduc la magazin (tu esti de la mcmusic ..sau nu imi mai aduc eu bine aminte?) sa vedem ce e de facut.

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.