www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Arata foarte bine, si inteleg perfect cum e sa-ti placa un model asa tare incat sa ai mai mult de una. Dar de la a 2-a in sus, sint curios cum de nu te-au tentat si altele, ca sint atatea straturi si tele faine, si Lp si Explorere si atatea altele super frumoase :)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine, si inteleg perfect cum e sa-ti placa un model asa tare incat sa ai mai mult de una. Dar de la a 2-a in sus, sint curios cum de nu te-au tentat si altele, ca sint atatea straturi si tele faine, si Lp si Explorere si atatea altele super frumoase :)

 

Pentru ca eu prefer sa mananc fruncte de mare si curry....nu ca toti mamaliga si sarmale :tardlol:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ca tot e nebunia cu custom-urile.

 

26.5" long scale S-T-B

EMG 81

Constructie: Ashwood/Meranthi/Ovangkol

Neck: profil RGD (maple + tastiera rosewood)

Finish nitrocelulozic 

 

Maestrit aici in Iasi. 

 

E un one-off, mai urmeaza al doilea tot pe acelasi proiect dar alta combinatie de lemne. Ca nota personala, mi se pare cea mai buna chitara pe care am abuzat-o vreodata, atacul la panatie e incredibil si de sustain sa nu mai spunem.. :)

 

 

post-22897-0-84838400-1480597717_thumb.png

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

am citit ceva daca imi amintesc bine ca la EMG-uri nu conteaza din ce lemn e facut corpul ch.

Ai dreptate. La EMG-uri conteaza din ce lemn sunt facute corzile, boss!

Ca tot e nebunia cu custom-urile.

 

26.5" long scale S-T-B

EMG 81

Constructie: Ashwood/Meranthi/Ovangkol

Neck: profil RGD (maple + tastiera rosewood)

Finish nitrocelulozic 

 

Maestrit aici in Iasi. 

 

E un one-off, mai urmeaza al doilea tot pe acelasi proiect dar alta combinatie de lemne. Ca nota personala, mi se pare cea mai buna chitara pe care am abuzat-o vreodata, atacul la panatie e incredibil si de sustain sa nu mai spunem.. :)

Auzi, boss, ce zice Zoltan. Degeaba ti-ai pus lemn smecher, daca ai EMG-uri ai stricat chitara.

Pai ce-ai facut ma, nene, ma?

Link to comment
Share on other sites

in ton cu discutia despre lemne, ,,clasicul'' scott grove zice exact asa, nu conteaza lemnul si forma, doar dozele.

la electrice, evident.

probabil EMG-urile ascund lemnul mai bine decat camioanele care circula noaptea :)

 

As fi vrut sa fi fost asa, insa in realitate sta nitel altfel. Din propriile observatii, daca o chitara este nasoala, poti sa-i pui chiar 2 EMG-uri una peste alta, cu 36V mod, tot nasol o sa sune. 

 

Insa - daca chitara suna bine, un EMG nu poate decat sa accentueze, cu anumite aspecte comune cum ar fi bufferul activ, destul de important. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.