www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Guest p_aciulea

mi-am luat jucarie noua :):):):(

 

Ibanez RG470

din cate am inteles de la omu de la care am luat-o are aprox 10 ani si e in stare impecabila

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb
mi-am luat jucarie noua  :)  :)  :)  :(

 

Ibanez RG470

din cate am inteles de la omu de la care am luat-o are aprox 10 ani si e in stare impecabila

S-o stapanesti sanatos.

Link to comment
Share on other sites

Guest BigMac

Mi-am cumparat azi chitara noua si simt nevoia sa v-o prezint... :)

Ibanez SA260, transparent gray, flamed maple top, mahogany body. E supeeeerba! :(:):)

post-242-1118169840_thumb.jpg

post-242-1118169882_thumb.jpg

post-242-1118169957_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest BigMac

:) Merci!

 

Intr-adevar, am luat-o din Strasbourg, unde si locuiesc. Am negociat-o la 360 de euro, noua, bineinteles. Pe thomann.de si pe celelalte site-uri germane e 399.

 

E foarte usoara si subtire. E destul de polivalenta ca sonoritati. Flamed maple-ul arata superb.

 

Avea pe spatele neck-ului cateva 'rough spots', locuri mai aspre, dar le-am rezolvat lustruind cu steel wool ultra-fina imbibata cu ceara de mobila. Acum a prins un luciu simpatic si aluneca superb, e o placere.

 

Nu-mi place locul unde au pus jack-ul, l-as fi preferat pe laterala.. dar e drept ca nu prea are loc pe laterala.

 

Switch-ul de doze mi se pare cam fragil.

 

Vibrato-ul merge bine si nu pare sa dezacordeze, dar n-am insistat.

 

A venit cu corzi d'Addario pe ea, si cred ca-s expirate, ca mi-au innegrit degetele (?!), nu aluneca deloc si suna prost. Le schimb azi, pun Ernie Ball. :)

Link to comment
Share on other sites

Left Hand... asta mi-a sarit prima data in ochi... ma rog... Ziceam si io...

A lu' "asta" a venit cu toc... In fine... naspa e ca nu prea canta la ea... era vorba sa aparem in Herastrau la nush ce spectacol de 1 iunie... Ar fi fost prima ei aparitie live. :)

 

S-o stapanesti sanatos ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb
man, nu esti rautacios, dar chitara asta a costat 10 mil si vine si cu husa si daca te uiti mai bine, vei vedea ca este left-hand.

Sefu' ...voiam sa te intreb ...ce alte optiuni de Lefty electroacustic mai ai?

Eu sunt interesat de asa ceva, si am gasit la Hora W12204 EQ la 3.252.500

...

ce parere ai?

Link to comment
Share on other sites

Uite o poza mai buna cu ale mele joarde/furculite/chitare :)

 

Aia gri e un LTD V350 din 2002 (vintage, ca nu se mai fabrica :)), oarecum modificata (schimbat punte, doze, electronica, instalat straplocks).

 

Aia neagra e un LTD DV8-R din 2004, oarecum modificata si ea (schimbat doze, dat jos pickguard si un potentiometru). Ca mentiune, e in stare excelenta (nu mai cant pe ea) si de vanzare :)

my_guitars.jpg

Link to comment
Share on other sites

Multzam mult; daca nu reuseam sa pun mana pe ea (sau pe ceva din afara) alternativa cred ca era un Jackson DXMG, care il gaseam si pe-aci la un pret mai decent si fara bataie de cap. Dar am tot visat sa prind una din astea si am avut noroc. Erau f misto si ESP MII sau Ibanez RGT 220A...

 

Si da, si mie mi se pare ca aduce cu M-1000ele lui Adi din mai multe puncte de vedere (finish, neck-thru, bridge, forma in mare... ) :) Btw, io cand am vazut-o prima data am crezut ca ai luat-o de la Cristi Zapada (Muzica); are una identica.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.